Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

BE THERE _FM 25. 5. 2007 - Prečo sme pozvali BARONA?

BARON (UK) je v súčasnosti považovaný za jedného z velikánov svetového Drum&bassu. Avšak tak to nebolo vždy. Na scénu prerazil najmä vďaka svojej vynikajúcej práce s gramofónmi, čoho svedkami budete môcť byť už v piatok 25.05.07 na jarnej oslave elektronickej hudy BE THERE_FM.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 16.05.2007 - 13:08

Jeho talent si prvýkrát všimli promotéri oxfordského klubu Source. Toto bolo bezpochýb miesto, kde sa vyvýjal a zahrieval floor pre tie najzvučnejšie mená.
 
Počas hrávania sa Baron neustále ocital v blízkosti toho najčerstvejšieho a najlepšieho, čo celá drum and bass scéna ponúka. Toto ho v konečnom dôsledku priviedlo k rozhodnutiu začať tvoriť vlastné veci. V tom mu pomohli najmä jeho dobrí známi Jason Greenhalgh a Paul Smith, ktorých takmer celý drum and bass-ový svet pozná pod menom Total Science. Ich bezhraničná podpora mala na jeho tvorbu obrovský vplyv. Napriek tomu, že sa mu ich zvuk páčil a rešpektoval ho, Baron si zaumienil a vytvoril, tak ako Total Science, vlastný zvuk, pod ktorým by ho ľudia na míle rozoznávali.

Baron

Ako sa vlak rozbehol, už sa nedal zastaviť, za krátke časové obdobie vyprodukoval veľké množstvo kvalitnej hudby, a nebolo žiadnym prekvapením, keď svoj prvý kúsok See Me Burning venoval tým, ktorým bol tak zaviazaný. Trek vyšiel na Advanced Recordings, lablelu patriacemu práve dvojici Total Science. Vyvolal vlnu obdivu na flooroch aj mimo nich do takej miery, že už len z tohto naozaj podareného kúsku jeho produkcie sa dalo predpokladať, že Baron je meno na ktoré sa oplatí zaostriť. Znamenalo to dalšie dosky na niekoľkých labeloch dokonca aj na jednom z totemov scény na gigantovi Renegade Hadrware.

Toto bol len začiatok. Tento odraz mal za dôsledok 12 mesačný splnený sen každého dja celosvetovo prezentoval hudbu, ktorú miloval. Hral v UK, Európe, Severnej Amerike a v Ázii. Objavil sa na niekoľkých turné, okrem iných pre labely CIA, Advanced, Renegade Hardware a Trouble On Vinyl. Po návrate domov s množstvom inšpirácií sa zatvoril do štúdia a keď z neho vychádzal, mal v rukách ďalšie monštrum Meet The Creeper. To znovu venoval Total Science. Tentokrát však nevyšiel na Advanced, ale na ich najprominentnejšom labeli CIA. Zvuková stránka tohto treku sa bez akýchkoľvek pochybností stala špecifickým Baronovym zvukom.
 
V roku 2003 jeho život fakt nabral na tempe vyšiel mu jeden z “vrahov” doska, ktorá sa stala notoricky známou záležitosťou, ktorú dnes pozná takmer každý. Ak nie podľa mena, určite aspoň podľa zvuku. Vyšiel jeho remix treku Total Science – Nosher. Remix Nosher sa stal hymnou parketu. Nebolo noci, na ktorej by nebol tento bravúrny kúsok aspoň raz zahraný. Hrával ho každý, kto v UK scéne niečo znamenal mená ako napr: Grooverider, Andy C, Dillinja, SS, Hype, Fresh ... Pred tým Baron týmto menám len zahrieval parket a teraz im dodával ich najťažšie zbrane. Mnohí si mysleli, že remix Noshera bude jeho vrchol, ale čoskoro im ukázal, ako sa mýlili. Stvoril dva hity, po ktorých hneď skočil Virus Records, label patriaci nikomu inému ako dvojici Ed Rush & Optical. V tomto bode je dôležité spomenúť striktnú A&R* politiku labelu Virus, čo znamenalo, že Baronova doska bude prvá pod týmto vydavaťeľstvom v priebehu roka! Doska The Way It Was úplne zrolovala všetko ostatné v rebríčku BBC Drum&Bass Sales a nekompromisne sa vytiahla na 1.miesto s viac ako 10 000 predanými kusmi v prvom týždni!

Zdá sa, že toto bol zlom. Moment, v ktorom sa vrezal do podvedomia aj tým, ktorí si ho dovtedy nevšímali. To znamená aj majiteľov labelu BreakBeat Kaos – Fresha a Adama F. Netrvalo dlho a Baron čelil ponuke, ktorú by neodmietol. Skôr ako si to všimol jeho hit Shakedown bol na „Najlepšom Drum&Bass Albume Roka“ (BBC Radio 1) – Jungle Sound, po čom nasledovalo niekoľko rebríčkov-dobývajúcich dosák na BBK : Supernature, Shakedown, Fahrenheit, Guns at Dawn, Rat Pack a hit At the Drive-In.

Napriek jeho úspechom v BBK vedie Baron vlastný label Baron Incorporated. Ten vypúšta jeden mastný track za druhým. Naposledy to bolo poradové číslo 8 a na ňom Bleach / Mission pod jeho ďalším pseudonymom The Alternative, pod ktorým vydáva trochu ťažšie veci.

Čo dodať na záver? Snáď len to, že ak ste Barona nevideli ukazovať svoj talent, mali by ste! Je to zážitok. Ešte raz spomeniem, že základový kameň jeho kariéry je práve v hraní. A za tie roky sa ešte zlepšil. Je to niečo iné a o tom je Baron. Skvelú príležitosť vychutnať si jeho set budete mať už piatok 25. mája v Banskej Bystrici, na party BE THERE_FM.

* - artist and repertoire sekcia – stará sa o scouting a rozmach umelcov v labeli – v podstate kontrola kvality


Rezervujte si vaše „miesto na dúhe“ výhodnejšie v sieti Ticketportal, zapojte sa do súťaže nielen o vstupenky, ale aj o zaujímavé ceny zo siete predajní so značkovým oblečením Avropa, sledujte stránky www.spiral.sk, a 25. 5. be there!

25.05.2007 - BE THERE_FM

Old Roswell (oproti McDonalds), Banská Bystrica / Slovensko
Start: 21:00 - 06:00 :End

Stage area 1 (Spiral stage)
>DrumAndBass / Jungle / Liquid<<br />
BARON ( Breakbeat Kaos / UK)
GABANNA ( dnb.sk / drumatique / SK )
BLUPCAT ( drumatique / SK )
SMOTE ( strictly digital / spiral / SK )
X2UM ( 300H / CCX / SK)
ELWIRA ( Redrum / CZ )
KUBO ( Spiral / SK )
LEVEL ( Spiral / SK )
MC SHADY ( Spiral / SK )

Stage area 2 (Minitech stage)
>House / Minimal / Electro<<br />
AXIOM ( ElectroDJs / CZ )
JUNIOR ( Wilsonic / SK )
NOKS & GOOD MOOD ( Spiral / SK )
GLAUCOMA ( Dustream / SK )
COLE ( Spiral / SK )


EXCLUSIVE SPIRAL 2 FLOORS NIGHT VO VELKOKAPACITNÝCH PRIESTOROCH STARÉHO TESCA V BANSKEJ BYSTRICI OPROTI MC DONALDS.

VSTUP 240 SK | PREDPREDAJ WWW.TICKETPORTAL.SK | 190 SK

SPECIAL: MASSIVE 18 KW SOUND | SPECIAL LIGHT PARK | VIDEOPROJECTIONS | LASERS | SMOKE | FRIENDLY BAR PRIZES | FRESH FRUIT | FAST FOOD | DECORATIONS | GOGO DANCERS AND MANY MANY MORE...

Informácie o tejto veľkolepej akcii v najbližších dňoch sleduj www.spiral.sk

Na dvoch kvalitne pripravených stageoch v piatok 25 Mája vypukne jarná oslava elektronickej hudby BE THERE_FM. Vo veľkokapacitnom priestore bývalej motokárovej dráhy, ktorej interiér bude špeciálne upravený pre tento večer organizovaný agentúrou Spiral. Je sa naozaj na čo tešiť! Viac informácii o pripravovanej noci v najbližších dňoch na www.spiral.sk , ako aj partnerských weboch.

Be There

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch