Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Beatz.23 - Rozhovory s Djs Kukurica a Lixx + line up

Ďalšie rozhovory s DJmi trnavského drum and bass eventu "Beatz", ktorý sa uskutoční už túto sobotu. Pripájame aj line up..

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 20.10.2006 - 11:44

Podrobnému výsluchu sa nevyhol ani DJ Kukurica a tak sa mu úspešne podarilo zatajiť ako byť dobrým Djom, ale raz to z neho dostaneme!! Zatiaľ si prečítajte veľa iných zaujímavostí...

Počul si čosi o tom, že AndyC už ani zďaleka nie je najlepším Djom na svete?? Kto ho mohol predbehnúť?? Ty?? :-)
Heh, ty si pekný srandista :-). To kto je alebo bol najlepší neviem a je mi to úprimne jedno. Andy C je ale komerčne najúspešnejší, to je všeobecne známe...

Takže od vážnej témy k ešte vážnejším. Povráva sa o tom, že nepoznáš názvy svojich dosiek, je to pravda?? Podľa čoho potom vieš čo chceš hrať a čo vlastne hráš??
Podľa obrázkov predsa :-))). ...nepoznám presné názvy skladieb, to je pravda, ale v autoroch sa celkom orientujem :-).

Ako vznikla tvoja djská prezývka??
Keď som sa raz dávno prvýkrát prihlasoval na IRC nevedel som si vymyslieť nick, tak som z recesie napísal "kukurica". Tam som narazil na ľudí ktorí tvorili a niektorí ešte tvoria dnb.sk team. Neskôr som začal pre túto stránku sem-tam fotiť a keď som postupom času začal hrávať, tak som už DJskú prezývku neriešil...

Ako je to s tým dopingom pred hraním ktorý dávate s Lixxom. Ešte ste s tým neprestali?? A nechcel by si už konečne prezradiť o čo ide??
Jasné že neprestali! Je to overená vec a vždy  funguje. Prezradiť?!? Keby si našiel ložisko zlata, povedal by si každému kde sa nachádza? :-))

Ako k tomu prídu potom ostatní ked dáš doping a potom vyhráš Jim Beam?? Ako sa spätne pozeráš na túto súťaž?? Myslíš, že by sa v nej malo ešte niekedy pokračovať??
Každý má nejakého žolíka v rukáve ;-). Jim Beam bol príjemným spestrením klubovej sezóny a pokračovať by sa v tejto súťaži mohlo, ale bez toho hlúpeho pravidla, že víťaz sa nesmie prihlásiť do ďalšieho ročníka, pretože tým pádom už nemôže ísť o "hľadanie" najlepšieho DJa... :-)

Ako víťaz prezraď nejaké kombinácie trackov ktoré vždy a za každých okolností fungujú na parkete.
Keď dám po skvelej doske ešte lepšiu a dobre to namixujem, nieje čo riešit ;-). Úplne najlepšia kombinácia je ale Nosher - Baron remix a do toho We Want Your Soul - Ed Rush & Optical remix!! ...tieto tracky ja ale bohužiaľ nevlastním, to je "smrteľná" kombinácia jedného lepšieho DJa ako som ja ;-)).

Čisto teoreticky, nemyslíš, že by Djom mohlo na hranie stačit 20 platní?? Veď to máš 40 trackov, každý minimálne 5 minút… Načo si ničíte chrbát nosením toľkých dosiek??
Nemám rád takéto teoretizovanie... :-) Ja som napríklad väčšinu svojich dosiek ani nepočul do konca. Niektoré skladby hrám dlhšie keď sa mi páčia ako celok, iné nenechám pustené ani dve minúty aby nezačali nudiť a sú aj také, z ktorých použijem len pár sekundovú pasáž na spestrenie setu. Ale DJ je samozrejme hlavne na to aby zabavil ľudí, čo sa niekedy dá aj keď bez zmyslu za sebou púšťa celé tracky ako na dedinskej zábave...

Si členom SIGNAIIu, prezraď nám niečo o vás a daj aj nejaké pikošky o tvojich kolegoch z crew...
Martin, Martin, Mišo, Mišo a Vlado... Všetci sme vášnivými vyznávačmi nášho rituálu :-)).

Máš obľúbené kluby kde najradšej hráš a kam sa vždy rád vrátiš?? Na ktoré party najradšej spomínaš?? Chodíš sa baviť aj tam kde nehrávaš??
Najradšej mám kluby s rodinnou atmosférou, kde je veľa známych ľudí, ako napr. trnavský Art-klub. Rád sa vraciam do miest kde som predtým zažil dobrú a úprimnú zábavu - je ich veľa. V poslednom čase navštevujem akcie kde nevystupujem veľmi zriedka, sem tam zájdem podporiť mojich kolegov.

Ak máš voľný víkend ako najradšej tráviš svoj voľný čas?? Máš na internete obľúbenú stránku ktorú pravidelne navštevuješ??
Ak je možnosť tak hrám basket alebo squash, večer si posedím s priateľmi dakde v podniku, zahráme si stolný futbal alebo BANGa... Obľúbenú stránku mám, je to jedno privátne fórum, ktoré napríklad navštevuje aj Logistics...

Keby tvojim bratom bol Nu:Tone – čiže ty by si bol Logistics, v čom by si staršiemu bratovi radil?? :-)
Určite by som ho učil mixovať :-)).

Ďakujem za rozhovor.
Aj ja ďakujem a teším sa na Vás v sobotu! :-)

kukurica

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

V dalšom rozhovore porozpráva DJ Lixx o tom aké to je úžasné byť Djom a koľko to má výhod. Ak po ňom hodíte v sobotu na akcii BEATZ nohavičky, tak Vám s radosťou zahrá nielen Tiesta...

Začneme trochu zľahka. Prečo je v tme každá slépka čierna??
To bude určite nejaký maskovací manéver. Slépky sú od prírody vynaliezavé, veď vieš. Zákerne sa schovávajú pod rúškom tmy a potom na teba nečakane vyskočia keď to najmenej čakáš, treba si dávať pozor!

A teraz trochu pritvrdíme. Si rezidentom akcie BEATZ, prezraď niečo z histórie, prečo vznikla, ako sa jej darilo počas celej doby jej existencie, kam chceš aby sa uberala v budúcnosti??
Akcia BEATZ vznikla zhruba pred piatimi rokmi v Trnave preto, že tu bola pomerne slušná základňa ľudí počúvajúcich elektronickú tanečnú hudbu, ale v tom čase tu fungovali len techno a house parties. V podstate sme boli prví, ktorí do Trnavy priniesli drum&bass na určitej pravidelnej báze. Mne išlo od začiatku o to, aby ľudia spoznali, čo tento úžasný hudobný štýl v sebe ukrýva, trošku ich drum&bassom nakaziť ;). Prvé tri akcie sa konali v priestoroch dnes už neexistujúceho cocktailového baru Rozkoš a vďaka výbornému ohlasu od ľudí sme čoskoro začali hľadať nový, väčší priestor, kam by sme sa všetci pomestili. Počas týchto piatich rokoch sme už vyskúšali trnavský Zanzibar, piešťanský Club22, Bastilu v Bolerázi a napokon sme zaparkovali v trnavskom Artklube, ktorý sa aj vďaka ústretovosti majiteľov stal našou domácou pôdou. Dovolím si povedať, že za tento čas sa tu vytvoril okruh ľudí, ktorí si BEATZ a drum&bass ako taký obľúbili, chodia na akcie a vždy vytvoria tú správnu „rodinnú“ atmosféru, ktorou je BEATZ známy. Práve tieto veci ma strašne motivujú robiť to ďalej. Stojí to za to, keď vidíte, že ľudia z toho majú radosť. My sa vždy snažíme urobiť všetko preto, aby sa tam všetci cítili dobre, či už sú to tematicky ladené dekorácie, drobné darčeky a podobné maličkosti, ktoré z BEATZ-u robia niečo viac než len party. A čo budúcnosť? Veľmi sa na ňu teším! Samozrejme aj ja vidím, že je stále čo zlepšovať a pripravujeme kopec nových vecí. Tentokrát ku kvalitnému soundsystému od RCF pribudne aj videoprojekcia, i keď zatiaľ bez profesionálneho VJ-a, na ktorom už tiež pracujeme, čerstvé ovocie na stoloch, malé suveníry pre všetkých a podobne. Do Beatz crew teraz prišli nové posily, ľudia zapálení pre vec, za čo im patrí veľká vďaka! Začali sme pracovať na projektoch, snažíme sa nájsť sponzorov, aby sme neboli limitovaní len vstupným a pokiaľ naše plány aspoň z časti naberú reálny charakter, určite sa to celé pohne dopredu a otvoria sa nové možnosti pre nás, ale najmä pre ľudí, ktorí na BEATZ chodia a pre ktorých to vlastne celé robíme.

Často ťa vidíme hrávať s kolegom Kukuricom, ako ste sa vy dvaja dali dokopy a čo tým sledujete, že takto hrávate spolu?? :-)
Sledujeme tým samozrejme veľmi tajné a nebezpečné ciele ;). S Kukuricom sme sa zoznámili pred niekoľkými rokmi v piešťanskom clube 22. Momentálne ho považujem za dja, ktorý patrí medzi najlepších na Slovensku a to i vďaka jeho skills za gramofónmi. Okrem toho tu funguje určitá telepatia, keď spolu hráme, a tak nemusíme riešiť čo budeme hrať, pretože ono to do seba zapadá samo. Vyzerá to tak, že obaja už vždy vidíme o 3 dosky dopredu, niečo ako keď v šachu vidíš ďalšie ťahy ktoré urobíš :). Toto ma fakt baví, hlavne keď sa pri hraní vzájomne podpichujeme a hecujeme, kto urobí väčšiu blbosť ;).

Čo to už máš odohrané, čo to prečítané o drum and basse, ako sa zmenil odvtedy čo si sa o neho začal zaujímať?? A čo budúcnosť, myslíš, že môže ešte niečím novým prekvapiť alebo sa budú už len vykrádať dávno použité nápady??
No od časov, keď som lietal na Bukemových Progression Sessions alebo Reprazentovských New Forms sa určite zmenil hodne, to vidí každý. Vyprofilovalo sa tu veľa rôznych odnoží, niektoré silnejšie, niektoré slabšie. Podľa mňa to bolo vždy tak, že veľké percento drum&bassu je dosť slušný odpad, bohužiaľ. Stačí každý týždeň počúvať spústu nových dosiek, ktoré sa objavia na redeyerecords.co.uk, ale koľko z nich by ste si naozaj kúpili? Druhá stránka veci je tá, ktorá ma veľmi teší a to, že stále prichádzajú producenti, ktorí majú svoj vlastný zvuk, nové nápady ktoré to celé posúvajú dopredu! Spolu s nimi však vyrastá znova množstvo tých, ktorí ich kopírujú, ale to je tak isto aj v iných hudobných žánroch a vlastne aj v úplne iných sférach, ako je hudba. Skvelé je, že je tu kopec producentov z východnej Európy, Nemecka, Ameriky, Kanady, či Nového Zélandu a Estónska, ktorí vlievajú do drum&bassu nový zvuk, spestrujú ho a ďalej rozvíjajú. Mnoho z nich sa ešte len dočká svojich prvých vinylových releasov. Rozhodne si nemyslím, že drum&bass bude stagnovať, je tu stále obrovský priestor pre nové veci a osobne sa na to veľmi teším, práve teraz je scéna silná a pestrá ako ešte nikdy predtým!

Máš 30 minút na odohranie setu ktorým presvedčíš ľudí, že skutočne vieš. Ako by tento set vyzeral, čo by si v ňom zahral, popr. čím by si prekvapil??
Určite by som si ho vopred pripravil a natrieskal by som do neho všetko, čo sa len dá :). Bol by veselý, určite nejaké tie brejky, skreče a podobne. Baví ma baviť sa za gramcami ;). Dúfam, že na mňa nešiješ nejakú búdu!

Ktoré dosky v poslednej dobe najradšej hrávaš a sú aj nejaké po ktorých veľmi túžiš ale stále sa ti ich nedarí zohnať??
Najradšej hrávam tie z čierneho vinylu, lebo je na nich najlepšie vidno drážky, narozdiel od picture diskov ;). V poslednej dobe ma bavia Logistics, State of Mind, Pacific, Muffler, L Plus, Matrix, SubFocus, staré Soul:R-y, je toho strašne veľa.. Tomu ver, že sú dosky, ktoré chcem zohnať a nedarí sa mi to! Môj zoznam v exceli obsahuje už okolo 100 riadkov ;). Napríklad, videl si už takého vola, ktorý stratí Goldieho Inner City Life na platni? Ak nie, tak sa na mňa príď niekedy pozrieť!

Prezraď nám zopár veselých príhod z hraní a hneď prihoď aj kopec výhod prečo byť Djom...
Veselo je vždy, keď sa aj ja pri hraní dobre bavím, keď si ľudia chodia pýtať Tiesta alebo Metallicu, to ma tiež baví :). Najradšej však mám, keď s Kukuricom nevydržíme, necháme dosky hrať a ideme sa vyskákať počas setu medzi ľudí :). Ano ano, my DJi máme nespočetné množstvo výhod, tomu ver! Nemusíme dodržiavať rýchlosť, keď šoférujeme, v reštauráciách je všetko zadarmo, žiadne čakanie v rade v obchodoch, červené koberce na zemi kam len oko dohliadne a kopec ďalších vymožeností, ktoré si ani predstaviť nevieš!

A čo fanynky (alebo nebodaj fanúšikovia), ako sa majú?? Otravujú??
Jasné!! Denne nestíham vyberať listy zo schránky, čítať tú záplavu emailov a zbierať plyšákov po akciách, o početných množstvách nohavičiek nehovoriac. ;). Nechceš mi s tým pomôcť?

Keď nerušíš susedov hlasnou hudbou ktorá vychádza z reproduktorov, čo väčšinou zvykneš robiť vo voľnom čase??
Voľný čas? To je čo? ;) No keď niesom v práci, ani v škole, ani na párty, ani doma neničím fader na mixpulte, nepíšem seminárky a nerobím projekty do školy, nevymýšľam flyere, nepripravujem Beatz, neprogramujem webstránky, nehrám squash a nebehám s kamarátmi po vonku, tak robím tú najúžasnejšiu činnosť na svete: SPÍM! :)

Keby si sa narodil ako DJ Logistics, chcel by si niekedy hrávať b2b s Djom Lixxom?? :-)
Keby som sa narodil v rodine Greshamovcov, rodičia by mi dali meno Matt a môj starší brat by sa volal Dan, určite by som mal od malička nad posteľou zavesený plagát toho Lixxa zo Slovenska a mojím jediným veľkým snom by bolo práve zahrať si s ním na párty ;).

A nakoniec to najhoršie. Povedz niečo aby si odradil ľudí od počúvania drum and bassu :-).
Počkaj počkaj, ty si robíš srandu, ale vážne pozor! Je to návykové, takže opatrne, môže sa vám ľahko stať, že mu prepadnete a skončiť s ním už nieje také jednoduché ;).

Ďakujem za rozhovor.
Ďakujem aj ja.

lixx

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Zajtra 21. októbra sa otvorí brána trnavského Arklubu v ktorom sa o dvadsiatej prvej hodine rozozvučia sklá a roztrasú poháre na stole keď prvú platňu na gramec položí Ivory, po ňom možno aj tri gramce súčasne roztočí dvojka Kukurica a Lixx, takže sa určite môžete tešiť na nejaké prekvapenia. Po nich bude hrať Forte a party zakončí Djka Lifter...

Tešíme sa na Vás!
Beatz Crew!

Lineup:
21:00 - 22:30 Ivory (LIQUIDBASS.SK)
22:30 - 01:00 Kukurica (SIGNAII.SK) & Lixx (SIGNAII.BEATZ.SK)
01:00 - 02:30 Forte (REVERSE-KRU.LAZYBASTARDS.SK)
02:30 - 04:00 Lifter (REVERSE-KRU.LAZYBASTARDS.SK)

beatz.23

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch