Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Beatz.25 - Rozhovor s Dj Fezry

Ako sa z obyčajného smrteľníka stane DJ?? Aké sú začiatky?? Čo príde potom a kam bude smerovať život?? Nielen o tomto porozprával Fezry z Nových Zámkov...

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 06.02.2007 - 01:47

Ako sa darí?? V poslednom čase vás so Zybexom vidím ako sa na každej party opierate o bar. O čom diskutujete?? :-)

Dj FezryFezry : Zdravím ťa. Ďakujem darí sa celkom dobre. Zybex? Kto je to? :)
No, je to môj dobrý kamoš a občas chodievame spolu na párty. Keďže je odo mňa o celé 4 dni mladší tak mu dávam vždy nejaké nové rady do života a to práve pri bare kde máme pokoj a drink pred sebou.

Zybex na nedávnej party prišiel s takou teóriou, že pokiaľ nebol DJ, tak sa bavil na parkete, tancoval, ale keď začal hrávať, tak iba celý večer stáva pri bare. Čo tam vlastne vy DJi celý večer robíte??


Fezry : On máva veľmi dobré teórie, ktoré stoja za povšimnutie:). Určite je na tom niečo, neviem si to ani ja poriadne vysvetliť prečo je to tak, ale ja sa ešte občas zvyknem celkom dobre zabaviť na párty ako voľakedy. A mne sa moc nezdá, že by sa Zybex tiež neľúbil odviazať, viď Hodokvas alebo Aquabeatz;).

Keď už sme pri tejto téme, tak tu mám ešte niečo čo ma zaujíma. Každý raz chodil na party, bavilo ho to, neskôr sa z niektorých stanú Dji. Tí z ktorých sa nestanú, si to aj naďalej na party užívajú, skáču ale Dji už potom nie. Nebaví vás to už potom alebo ako to je?? Často premýšľam, kde je pravda... Poznáš odpoveď a ukončíš moje trápenie??

Fezry : Neviem ako sú na tom ostatní dji, preto budem hovoriť za seba. Je pravda, že už to nie je to čo voľakedy, keď som prišiel na párty, nechal som sa unášať hudbou a čakal som na ten správny moment kedy vbehnem na parket a poriadne to roztočím:). Teraz to celé vnímam trošku inak, ale ani zďaleka nehovorím že ma to nebaví, skôr by som povedal, že ma to baví ešte viac lebo si hrám to čo sa mi páči a keď pri tom zabávam aj ostatných ľudí na parkete, tak je to pre mňa úplne postačujúci pocit zábavy.

Si z Nových Zámkov a tak je asi jasné kam si chodil, keď si začal počúvať drum and bass. Pamätáš si na svoju prvú party?? A čo potom tie ďalšie ktoré si navštívil v klube No.3??

Fezry : Na svoju prvú párty sa pamätám veľmi dobre. Za uši, dobrovoľne nasilu ma tam dotiahol Goro aby som ho prišel pozrieť že čo stvára po víkendoch. Bolo to 26. 10. 2002  Blackrain kde prišiel zahrať Utah Jazz. No a nebudem hovoriť ako sa mi tam páčilo, veď vidíš sám čo to malo za následky:).

Neskôr si sa začal pozerať na ľudí zhora spoza gramofónov, kedy prišla tá zmena, že si sa rozhodol byť Djom?? A čo začiatky, koľko sekúnd (či minút :-)) ti trvalo kým si zrovnal dve platne??

Fezry : Rád by som ti teraz povedal že začiatky boli ťažké, ale nechcem ťa klamať:). Dlhšie som sa doma pohrával z hudobným mix programom kde som si len tak mixoval tracky a nezdalo sa mi na tom byť nič ťažké. Keď sa mi prvý krát dostali do rúk platne a gramce, tak som sa divil sám sebe, aké to je jednoduché a chytilo ma to dostatočne na to, aby som si kúpil mašiny a trénoval doma.
Týmto by som aj chcel poďakovať chalanom Gorovi a Dephzacovi, že mi dali šancu hrávať u nich a vzali ma k sebe. Díky chalani mám to u vás!;)

Kúpil si si niekedy platne, ktoré sa ti po pár vypočutiach už vôbec nepáčili a najradšej by si ich hneď zlomil. A naopak, ktorú platňu najradšej hrávaš??

Fezry : Mám zopár platní, ktoré som kúpil a nehrávam ich, ale väčšinou sú to veci, ktoré sa páčia mne, ale nehrávam ich lebo by som asi vyhnal ľudí z clubu. Takisto mám aj zopár platní, ktoré som kupoval kvôli jednému tracku a teraz hrávam práve tú druhú stranu, ktorá sa mi pred tým nepozdávala. No a zlomiť platňu by asi nemal srdce žiadny Dj. Moja najobľúbenejšia platňa je jednoznačne Dj Krome & Mr time - the licence. To je pre mňa najlepší track, ktorý som kedy počul. Táto platňa v mojom bagu rozhodne nesmie chýbať na žiadnej párty.

Ako v súčasnosti vnímaš slovenskú drum and bassovú scénu?? Súhlasíš s tým, že to v Nových Zámkoch najviac žije?? A nemyslíš, že práve preto, že sa tam skoro každý víkend odohráva nejaká dnb party to bude mať za následok, že tam záujem o dnb najskôr opadne??

Beatz 25Fezry : Keby som mal zázračnú moc, tak by som vrátil časy keď bol u nás v NZ jeden Blackrain za mesiac. Myslím že v tomto so mnou bude súhlasiť veľa zámčanov aj nezámčanov. To boli dokonalé akcie na ktoré sa veľmi dobre spomína. Všetko dobré sa žiaľ niekedy musí skončiť alebo pri najlepšom pokaziť. Inak tomu nebolo ani v NZ kde sa "niečo stalo" a moc to tejto hudbe neprospelo. Teraz, keď je tu toho tak veľa, tak si ľudia prestávajú vážiť snahu nás domácich a celkovo slovenských djs. Rozmýšľajú či pôjdu v piatok na BSE alebo radšej v sobotu na Calyxa :/.
Máme v meste 2 cluby v ktorých sa za mesiac vystrieda toľko hviezd, koľko v žiadnom inom meste na Slovensku. Veľmi rád by som sa o jeden podelil a dal ho tam kde tie akcie chýbajú a ľudia by ich vďačne prijali.

A čo drum and bass vo svete?? Máš obľúbené krajiny z ktorých pochádzajú tvoji najobľúbenejší producenti, alebo je to bez premýšľania UK??

Fezry : Je pravda, že v UK je toho dosť, ale mám rád napríklad aj temnotu z Holandska alebo parádny ragga-jungle z Kanady. Nemyslím si že práve UK je hlavným centrom diania.


Máš týchto päť platní. Logistics – The Trip, Drifter – Close to Me (Matrix remix), Fresh – Immortal, Concord Dawn – Man for all Seasons a The Contrast – Days Go By. Ako by si ich pustil za sebou a namixoval??


Fezry : Ani jednu z týchto platní síce nemám, ale tracky poznám. Myslím, že to poradie ktoré si napísal by asi aj mohlo byť. Všetko sú to celkom pohodové tancovačky. Mám rád aj takéto tracky, ale nie je to zrovna štýl ktorý vo veľkom preferujem vo svojich setoch.

Poznáš túto stránku http://www.sp-studio.de/ ?? Vytvor v nej tvojich troch najobľúbenejších slovenských Djov, pošli a uvidíme či uhádneme, ktorí sú to...


Fezry : Nepoznám tu stránku, ale zaujímavá je:). Ja sa s tým niekedy pohrám a pošlem ti to;).

Je nejaká otázka na ktorú by si chcel niekedy odpovedať ale zatiaľ ti ju nikto nepoložil??

Fezry : Mám navyše obrovský barák s mega veľkou záhradou v ktorej je mega sk8park a sakra drahé BMW, potrebujem to niekomu darovať nevieš o niekom?:)

Keby si bol DJ Logistics, zremixoval by si The Nine??

Fezry : Asi nie.
Keby som bol DJ Logistics, tak by som na párty trochu menej pil aby som nemusel naháňať lietadlo:).
A len tak medzi rečou. Čo máš ty s tým Logisticsom?

Ďakujem za rozhovor.
Fezry : :D Za málo.

Beatz 25

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch