Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

BEATZ.26 - rozhovor s Insideinfo

Angličan InsideInfo, pomaly balí cédečka a platne, dohráva hru na X-Boxe, dáva posledné pivo so Sparfunkom, lúči sa s priateľkou aby mohol priletieť na sobotné hranie na BEATZ do Trnavy. Ešte predtým ako vyrazí z domu sme ho trochu vyspovedali a vám stačí iba kliknúť aby ste sa o ňom dočítali viac.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 18.04.2007 - 12:12

Ahoj Paul. Už onedlho zahráš po prvýkrát na Slovensku. Počul si už niečo o našej krajine a čo očakávaš od tohto výletu?

InsideInfoInsideInfo: Nuž, počul som, že u vás viete ako sa zabaviť, takže sa na to naozaj teším! Práve som si kúpil nový fotoaparát, aby som mohol spraviť veľa fotiek prostredia a aj ľudí v kluboch! Už sa nemôžem dočkať, lebo budem prvý raz v krajine, ktorá ma tak chce, hehe!

Vystupoval si už v nejakej inej krajine strednej Európy? A čo zvyšok sveta?

InsideInfo: Pravdepodobne budem hrať v Rakúsku a už čoskoro by som mal ísť na turné do Austrálie a Nového Zélandu. Práve si vyberám bookingovú agentúru, takže je veľká šanca, že ma v blízkej budúcnosti uvidíte na viacerých hraniach.

Skús sa predstaviť ľuďom, ktorí o tebe ešte nikdy nepočuli...

InsideInfo: Som Paul, aka InsideInfo, mám 24 rokov, som z Londýna (ale veľmi okrajového Londýna). Som členom Ganja-Tek Recordings a Terrafunk, robím drum and bass určený najmä pre tanečný parket, no takisto rád experimentujem a snažím sa spraviť každý zvuk odlišný od predchádzajúceho.

Insideinfo? Kde si prišiel k tejto prezývke? :-)

InsideInfo: Prezývka InsideInfo vznikla vlastne z telefonátu. Volal som jednej slečne, ktorú som dlho nevidel. Práve sme sa s kamošom snažili vymyslieť nase spoločné meno)prezyvku) a spájali sme rôzne pojmy dokopy.Práve tejto babe som vykladal čo nove,čo sa deje, čo robíme... A ona na to: „Bože, ty mi práve poskytuješ takú ‘zákulisnú informáciu‘! No a tak vzniklo moje meno, InsideInfo!

Žiješ v Londýne, tak je jasné, že pre teba nebolo ťažké stretnúť sa s drum&bassom. Prezraď ako to pre teba celé začalo.

InsideInfo: Prvé veci som začal robiť asi v roku 2000, pracoval som na nich s kamarátmi a v podstate som v tom ďalej pokračoval. Po tom ako som sa presťahoval minulý rok do nového bytu, konečne som sa poriadne pustil do produkcie a spravil som Concentrate. Cez AIM som ho poslal zopár ľuďom a Hype mi odpísal. Bol som veľmi šťastný. Keď som dokončil aj B stranu Rumble on Signal, prišlo už dokonalé šťastie, lebo vydanie platne na labeli Ganja-Tek sa potvrdilo. Po vydaní sa veci dali do pohybu. Stretol som sa so Sparfunkom, ktorému som poslal track Perfect Crime. Práve ho chce vydať na svojom labeli Terrafunk. Teraz začínam robiť hudbu, určenú na party, čo som vždy veľmi chcel.

V Londýne žije veľa známych producentov. Ktorých z nich stretávaš na ulici, alebo s ktorými chodíš do obchodov na nákupy, či večer do krčmy na pivo? :-)

InsideInfo: Haha, nuž Sparfunk bol mojím dobrým priateľom ešte predtým, než sme sa spriahli. Počul môj track Perfect Crime a poslal mi k nemu text, potom sme sa stretli v krčme, aby sme si pokecali. No a odvtedy tam chodíme celkom často. Takisto ako ja, aj Sparfunk zbožňuje dobre vychladené veľké pivo! Pred rokmi som zvykol stretávať DJa Hype-a na ulici, keď venčil svojho psa. Žije hneď vedľa domu mojich rodičov.
Raz keď som bol v Sainsbury’s (veľký supermarket tu u nás) sa mi normálne stalo, že som stretol Anta Milesa z Ram Trilogy!!! Mal som práve na sebe oblečené tričko s logom Ram, bolo to dosť zábavné ;).

Vieme o tebe, že hrávaš a produkuješ drum&bass. Prečo si si vybral práve tento štýl? Čo ťa na ňom najviac baví a čo by si v ňom najradšej zrušil?

InsideInfo: Páčil sa mi skorý jungle ,už keď som bol dieťa. Mal zvuk, ktorý ma naozaj uchvátil, niečo, čo som predtým nepočul. To, čo mám skutočne rád na drum&basse, sú práve tie zvukové možnosti a používanie basov v úplne nových sférach. Je to oveľa zaujímavejšie ako sa pri robení hudby len spoliehať na stále rovnaké zvuky.
Myslím tým samozrejme, že je dobré znova použiť neobvyklý zvuk a dať mu moju vlastnú identitu, nádych seba samého. Ale na druhej strane sa veľmi rád zaoberám robením nových vecí. Podľa mňa, je moja drum and bassová kariéra ešte príliš krátka na to, aby som sa staral o zmenu vecí na momentálnej scéne.

Počúvaš, alebo produkuješ aj niečo iné ako, drum&bass? Kde berieš hlavnú inšpiráciu pre produkciu?

InsideInfo: Dosť počúvam breakbeat a moji kamaráti sa ma snažia prehovoriť aj na dubstep, musím povedať, že niektoré veci sa mi celkom páčia. Veľkou inšpiráciou pre mňa je aj album Burial, ktorého autor sa takisto volá Burial. Najväčšou inšpiráciou mimo drum and bassu sú pre mňa Orbital, Prodigy, Leftfield atď. Moja priateľka má rada metal a rock, tak to občas počúvam s ňou. Počuť živé nástroje a nie len „mašinky“, je niekedy príjemná zmena.

Páči sa ti teraz nejaká komerčná pieseň, z ktorej by si rád spravil drum&basový remix?

InsideInfo: Hmmmm... súčasná komerčná pieseň... Ak mám byť úprimný, musím povedať, že som nepočúval mainstream riaaaaadne dlllho, takže naozaj neviem, čo je súčasné! Pop, na ktorý som doteraz natrafil, sa mi zdal byť nudný a plný klišé.

Aké boli tvoje začiatky za gramofónmi a kde si sa naučil mixovať?

InsideInfo: Predtým, než som si konečne kúpil gramce, počúval som veľa setov a podobných vecí, takže som vedel čo sa musí robiť. Potom ku mne prišli kamoši, mixovali u mňa a ja som sa učil od nich. Pamätám si, že keď som kúpil gramce, nemohol som sa od nich odtrhnúť! Mixoval som všetky druhy hudby.

Po nejakom čase si opäť začal hrávať, prečo si sa rozhodol spraviť si pauzu od DJingu?

InsideInfo: Boli to hlavne finančné dôvody. Musel som prestať kupovať dosky, pretože som si vzal pôžičku na štúdium a skončil som takmer bez peňazí! Tiež som sa chcel prelúskat vecami ohľadom produkcie a začať tvrdo pracovať na mixoch a blbostiach okolo, takže v podstate som všetok svoj čas zasvätil radšej robeniu beatov, než ich mixovaniu.

Čo hovoríš na anglických drum and bassových djs? Ktorí sú tvoji favoriti s najlepšou selekciou a skills?

InsideInfo: Myslím, že Teebee a Calyx sú naozaj skvelí Dji, v súčasnosti sú moji najobľúbenejší. Takisto si vždy rád pozriem Andyho C, hrajúceho špeciálny dvoj- alebo aj viachodinový set. DJ Fierce je perfektný DJ, avšak podľa mňa veľmi nedocenený.

InsideInfo

Úlohou DJa je predovšetkým zabávať ľudí. Už sa ti niekedy stalo, že ľudia začali počas tvojho hrania odchádzať?

InsideInfo: Hmmm, nikdy som si nevšimol, že by niekto počas môjho hrania vypochodoval preč. Mám rád rozmanité sety a bolo by naivné očakávať, že ľudia sa budú baviť, ak budem hrať veľmi zle. Často v kluboch skúšam nové veci, ktoré som spravil. Keď hrám niečo nové, čo som predtým ešte nikdy nehral, som trochu nervózny z toho ,ako budú ľudia reagovať.

Naopak, ak zahráš na začiatku svojho setu správnu kombináciu trackov, tak nieje také ťažké parket naplniť. Ktoré veci by si v súčasnosti pustil na začiatok, aby si vyvolal u ľudí čo najväčší krik?


InsideInfo: No, vždy sa snažím začať niečím úplne novým alebo niečím, čo spraví veľký rachot. Najlepší je track, ktorý splní obe kritériá! Dobre zostavené intro spôsobí, že ľudia zostanú v napätí, čo dám ďalej. Nebudem hovoriť, čo zahrám na začiatok, budete musieť prísť a pozrieť sa na to!

A ktoré veci pustíš v Trnave na začiatok, aby si vyvolal čo najväčší krik? :-) Počuli sme že máš v rukáve špeciálnu VIP verziu tracku Concentrate ;-)

InsideInfo: Hehe, budete si musieť počkať a nechať sa prekvapiť! :-)

Minulý rok vyšiel jeden z našich najobľúbenejších trackov – Concentrate. Prezraď nám detaily o tom ako vznikal, čo ťa pri jeho robení najviac štvalo a aké si mal na neho ohlasy. A nie, že ho zabudneš pustiť na BEATZ.26!

InsideInfo: Mal som bassový loop, na ktorom stojí Concentrate, ale chcel som k tomu ešte niečo, čo by z toho spravilo pecku. Práve som šiel domov z práce a začul som v rádiu skladbu, ktorá mala ústredný zvuk veľmi vysoko nastavený. Chcel som spraviť niečo podobné, tak keď som prišiel domov a otvoril track, začal som sa prehrabávať v rôznych zvukoch. Trochu som sa pohral s tónmi a hlavný motív bol na svete! Zakomponoval som to do basovej linky a bolo to ono. Po tomto už začali veci zapadať do seba. Z nejakého dôvodu mi track pripomínal oranžovú farbu, takže som začal rozmýšľať o názve založenom na tejto farbe. Myšlienkový proces bol asi ako: „Pomaranč, Pomarančový džús, Pomarančová šťava, Pomarančový koncentrát, Koncentrát, Concentrate!!!“ Poslal som to môjmu kamošovi Eddymu Woo a on navrhol vložiť tam sampel, aby sa to stalo viac rozpoznateľné. Takže som začal loviť sample so slovom concentrate a našiel som jeden. Téma bola vložená do tracku, ktorý bol zakrátko dokončený :-).

Na čom momentálne pracuješ? Plánuješ v blízkej budúcnosti vydať nejaké nové platne? A čo spolupráca s ďaľšími producentami, prípadne remixy?

InsideInfo: Spravil som track Argonauts, ktorý už vyšiel ako promo na labeli Terrafunk, na druhej strane je Apocolypse od Sparfunka a Dcodes. Perfect Crime a Caffiene tiež vyjdú, na labeli, ktorého meno zatiaľ nie je známe, bude ho ale zastrešovať Nu Urban. Ďalej som zremixoval Sensor od Subsonika, objaví sa na labeli Incite Recordings. Spoločne so Sparfunkom čoskoro dokončíme nový track a začali sme pracovať aj na ďalších. Keď bude čas, tak niečo spravím aj s Basherom z labelu RAM. Momentálne čakám na potvrdenie vydania niektorých vecí, takže buďte pripravení.

Ako v súčasnosti vidíš drum&basovú scénu u vás a vo svete celkovo? Ktorí producenti ťa najviac bavia a ktoré tracky sú v súčasnosti ďaleko lepšie, ako tie ostatné?

InsideInfo: Myslím, že scéna je úžasná! Je takisto úzko spätá s miestami, kde častokrát stretnem ľudí, ktorí sú buď spojení s nejakými mojimi známymi, alebo s labelom, pre ktorý pracujem, atď. Osobne, mám najobľúbenejších producentov Teebeeho a Calyxa. Myslím, že robia skutočne kvalitnú hudbu, ktorá je deep a zaujímavá na počúvanie ako doma, tak aj v klube, kde extrémne dobre funguje ;-).

Ako si na tom s voľným časom? Máš ho veľa, alebo by si bral, keby ho bolo omnoho viac? Čo väčšinou robíš keď relaxuješ?

InsideInfo: Rád by som mal viac voľného času! Ak sa nejaký nájde tak sa hrám na X-Boxe a veľa času samozrejme trávim s priateľkou. Než dokončím jeden track, trvá to aj niekoľko týždňov, ale ako náhle príde dobrý nápad, začnem makať a makám na tom pokiaľ ho nedokončím (dlho do noci sedávam pri počítači, žiadny spoločenský život atď.). Keď dokončím nejaký track, dám si týždeň dva pauzu a voľný čas trávim s kamarátmi a oddychujem. Počas toho nazbieram nejaké nové nápady na nové veci a opäť sa to začne.

Chodíš sa ešte na drum&bassové párty u vás len tak zabaviť, alebo sú tie časy už dávno preč?

InsideInfo: Jasne, že chodím! Idem sa zabaviť a popritom zbieram aj nápady na nové tracky. Stojím v strede parketu, počúvam, tancujem, potom do hlavy uložím všetky tie motívy. Z nápadov, ktoré mám v tej chvíli v hlave, by som vedel spraviť skutočne skvelú vec. No ale tom sa opijem a robím hlúposti.

Písal si mi, že nepozerávaš Prison Break, ale tvoja spolubývajúca áno. Pusti ju teraz na chvíľu k počítaču nech nám napíše čo si myslí o konci druhej série. Ako sa jej to všetko páčilo a ako si myslí, že to bude v tretej sérii pokračovať.

InsideInfo: Ach, práve tu nie je! Budem musieť preskočiť túto otázku. Možno niekedy, keď budem mať trochu času, sadnem si a pozriem si to.

Keby si bol DJ Logistics, mal by si tú odvahu ísť zahrať na Therapy Session?

InsideInfo: Heh,tak to by bolo fakt zaujímavé! By sa ukázala temná stránka Logisticsa!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ďakujem za rozhovor.
InsideInfo: Rado sa stalo...

Beatz 26

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch