Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

BWO! Elevate tour

bwo evelate tour @ 27 9 2008

Jeseň bude vo farbách BWO zvukomalebná, posledný bod septembrového programu Subclubu odfajkneme v sobotu 27. septembra vo veľkom štýle.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 25.09.2008 - 09:00

Pokračovanie seriálu o dianí na sub-basovej scéne do štúdia sluchu pod hradnou skalou prinesie line-up velejemný a vyvážený, s chuťou plnou tradící a novôt, ktorú spolu s domácou crew pripravil team festivalu Elevate.

Ostrovný zvuk prichádza opäť z Bristolu, tentoraz v exportnej dubovej kvalite s legendou tamojšej scény Robom Smithom. Polomŕtvy kráča z Londýna Zomby s vlastným kotlíkom, miešajúc nákazlivý hybrid dubstepu, crunku a kudura prekypujúci 8-bitovou penou.

Aby nebolo výnimočného málo a ostrovného veľa, stredná a stredozemná Európa dáva to najlepšie v dub-step-techno okruhu: dvojku El Rakkas zo Štajerského Hradca, ktorá sa na vane privezie spolu s Feelipou z Chorvátska, vôbec prvou DJku na BWO line-upe. Tradičné domáce hodnoty budú v návale cudzokrajne dravého hudobného kapitálu obraňovať Biomat, Detlef Dakar a Telewell (currently known as dvaunlimited)

Meno RSD/Rob Smith bude väčšina poznať ako polovicu priekopníckej dvojice Smith & Mighty, ktorá sa na začiatku 90 rokov spolu s Massive Attack zaslúžila o prienik zvuku tamojších soundsystémov do podvedomia anglických a európskych klubov. Začínal experimentami s kotúčovými rádiomagnetofónmi a prehrávaním zvukov cez echo efektových pedálov; cez jungle, trip-hop a reggae, projekty ako Blue

& Red a More Rockers sa dostal až k dnešným produkciám a DJ setom, ktoré svojou energiou a hrmotnými basami nadchýnajú ľudí bez rozdielu hraníc, či už sú to party turisti na slnečnom chorvátskom pobreží (spýtajte sa tých čo boli na festivale Outlook), alebo oddaní japonskí fanúšikovia (nechajte si od nich poslať vinyly a mix-cd vydávané len pre ich trh).
Ak máte v krabici alebo na mp3 playeri počtom žalostné dve oficálne nahrávky (Bristolské značky Punch Drunk a Earwax) a závidíte im, nie je o čom.

Rovnako premiérovo a s vysokými očakávaniami bude nastupovať za mixpult Zomby, ďalší z vlny producentov, ktorí zažili vďaka celosvetovému dubstep ošialu závratne rýchly vzostup: z no-name no-face na niekoho, kto sa môže na svojom Myspace blogu predávať cez Youtube videá so superstar DJmi (Erol Arkan, Alex Smoke, Modeselektor) spúštajúcimi na nič netušiace publikum niektoré z jeho nahrávok. Vyšli napríklad na Hyperdub a čoraz lepšom Ramp recordings, kde si na splitoch podáva ruky experimentálnejšia vetva dubstepu (Clouds, 2562) s neortodoxne soul-hiphopovou (Samiyam, Pattie Bling).
Na jednom z bootlegov zaplieta Zomby M.I.A  s otcom Wileym, melancholický half-step-hit Hater od Various Production sa v jeho podaní stáva bludiskom bublajúcich 8bitových zvukov. Aj vďaka nim ho producent a žurnalista Blackdown zaradil do výberovej skupiny producentov Flying Lotus, Samiyam, Rusite, Hudson Mohawke, ktorým je spoločné skôr zafarbenie zvuku ako rovnaká rytmika, v každom z prípadov nepokojne preskakujúca do zvukových textúr z vytripovaných pixelov.

El Rakkas dajú v Bratislave síce repete, ale v primerane dôstojnom čase - na poslednom micro.Wilsonicu ich nad ránom zažili len otrlí. Odvtedy ubehlo síce len pár mesiacov, no čoraz kvalitnejšia produkcia a jasnejší zvukopis robí z dvojice ChristoFX a Raz Marty žijúci dôkaz dubstep/techno crossoveru, ktorý bude žijúcej legende RSD skoro ideálnym predskokanom. Doplní ich Feelipa - zmesou street bass, electra, alebo temnejšieho dnb prihodí ďalší kliniec do rakvy žánrovej totality. Jej domovom je aktuálne Graz, kde prebýva s crew disko404 a spoluorganizuje festival Elevate. Spoločný set El Rakkas a Feelipy bude ochutnávkou na program tohto festivalu, nabitého menami ako The Bug feat. Warriour Queen & MC Flowdan, Mark Pritchard, Rusite, Pinch, Deadbead, Starkey. Okrem nich rozozvučia tunely v hradom kopci Grazu  počas štyroch dní (5. - 9. november) ďalšie koncerty, prednášky, alebo aj  diskusie o Creative Commons.

Rob Smith - RSD (punch drunk, smith&mighty/Bristol)
Zomby (hyperdub, ramp/London)
El Rakkas (luv, dubsquare/Graz) b2b Feelipa (cfsn, disko404/Graz-Zagreb)
+ bwo crew: Biomat, Detlef Dakar, Telewell

subclub.sk
dvaunlimited.tlis.sk
elevate.at

BWO! Elevate tour

Sobota 27. september 2008, Subclub
Nábrežie Arm. Gen. L. Svobodu, Bratislava

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch