Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Delete weekend s Corvinom Dalekom na Spiši

Delete weekend s Corvinom Dalekom na Spiši

Bum tac, bum švác, bum bác. Bum tac, bum švác, bum bác? Takto primitívne určite nie, ale búchať to na severe bude poriadne. S Dalekom - v piatok, aj sobotu. Nechajte si vybrať a nechajte sa vybrať.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 25.09.2008 - 00:01

Tak teda:

Piatok 26.9.2008, Flora & Fauna, club Plesnivec, Štrbské Pleso

Flora & Fauna
Flora & Fauna
Klub Plesnivec, ktorý sa nepýši len tým že je najvyššie položený klub na Slovensku, ale aj jeho polohou a sympatickou rodinnou atmoškou. Majstro Corvin sa rozhodol presvedčiť, ako to v Tatrách dokáže žiť dobrou tanečnou muzikou. Budete pri tom aj vy a samozrejme my – DJs Breeth, Pete, Chucky a Facet.
www.plesnivec.com

Sobota 27.9.2008, Magic Sonic, Zio club, Spišská Nová Ves

Magic Sonic
Magic Sonic
V znamení parády bude sobota večer v klube Zio. Tanečná party aká na Spiši chýbala má šancu zarezonovať. Zo svojho prechodného bydliska v Tatrách sa majstro Corvin a Michal Breeth presunú do Spišskej Novej Vsi, aby sa v úlohe hostí postarali o sluchom noblesnú zážitkovú noc. Spoločne s Djane Eruvie a Facetom za pultom budú vami kývať celú noc. Upozorňujeme ba zaujímavý Vjing od Kufrik brothers, dekoráciu, dve živé sochy, go go ala Golden & Silver performers, ohňová show a ďalšie utajené vychytávky.
www.zio.sk

Kto je Corvin Dalek?

Podstatou hudby ktorá ho vystihuje najviac je „wet & hard“, ako sám tvrdí. Je to veľmi abstraktné vyjadrenie pocitov, alebo spôsobov cítenia, ktoré prežil počas jeho klubového obdobia.

„Myslím si že človek musí hrať tak aby roztancoval ženu. Základ našej sexuality je v tanci, tak aj tanečná hudba musí byť sexy! I ja sa snažím hľadať hudbu, tracky ktoré sú pocitové, odkazom, silou alebo energiou, ktorá Ťa dostane.“

Corvin Dalek
Corvin Dalek
Corvin Dalek sa narodil v Maďarskej metropole, v Budapešti a neskôr sa presťahoval do Berlína.
Počas Berlínskeho festivalu Atonal, Corvin prezentoval ambiciozný nový projekt – 12 elementov, teda hranie na 12 gramofónoch. To bolo po prvý krát čo sa niekto pokúšal hrať na toľkých gramofónoch naraz, čo sa zapísalo ako svetový rekord. Neskôr toho istého roku, počas prvého Berlínskeho Djského zjazdu v klube Casino zopakoval podobné vystúpenie na 10 gramofónoch.

Corvinov singlový debut na MFS  Pounds&Pénz, ktorý vydal spolu s Mnichovským techno DJ-om Alex-om Flatnerom. Tento inovatívný singel bol vydaný v marci 1999. Zároveň dal vtedy ešte nevedomo základy tomu čo dnes označujeme „wet & hard“. Medzi tým sa stal Deutsche mark remix definitívnou verziou tracku a obaja Corvin aj Alex zaznamenali  uznanie od jeho spolupracovníkov po celom svete. Singel vydaný na Anglickom Lee Softley's convert record label a bol prezenovaný na známej BBC Radio 1, v mixe Dja Pete Tong-a. Stal sa najhrávanejším trackom v jeho show.

Koncom roku 1999 Corvinov DJ status rapídne stúpal. Vždy hľadal výzvu, cítil že musí prestavať svoj hudobný štýl. Objavil to čo nazval „wet&hard“.

Po niekoľkých medzinárodných akciách v roku 2000, Corvin a jeho priateľ boli pozvaný DJ Colleague, aby hral v Gallery v Londýne ako narodeninový hosť. Corvinovo debutové predstavenie v tomto najznámejšom a rešpektovanom klube, bolo také elektrizujúce, že bol okamžite požiadaný aby sa stal rezidentným DJ-om.

Corvin Dalek
Corvin Dalek
Medzi tým bol Corvin zaneprázdnený DJ-ingom po celom svete. Wet&hard ho zaviedol do klubov a akcií ako napríklad Kolumbia, Kanada, Čína, USA, Anglicko, Ukrajina, Mexiko, a po väčšine východoeurópských štátoch. Nasledovalo niekoľko nových remixov. V lete 2001, sa Corvin objavil ako rezidentný DJ party´s Galery na party ostrove Ibiza, a súvislosti s tým , bol osovený Ministry magazine na spolu účinkovanie na covermount CD na letný špeciál (táto edicia mala taktiež naviac vytlačneých kópií, spolu 250 00 kusov!) a vyhral cenu Music awards of Malta za najlepší klubový singel roka Ride me.

V roku 2002 vydal druhú kompiláciu wet&hard a následne debut album I am Dalek. Zároveň si zahral po celej planéte ako napríklad Creamfields, Mexico City Loveparade alebo živé vystúpenia v programoch ako Polská obdoba Club Rotation.

Jeho remixerský talent využili napríklad  Destiny's Child v "Lose my breath", New Order "Krafty", Faithless "I want more", Oliver Klein "Rheinkraft", alebo prerobené klasiky ako legendárná techno hymna od dr. Motte l "Der klang der familie" alebo Shannononva disco klasika "Let the music play".

Zdroj: Drom.sk

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch