Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

DISCLOSURE LIVE NA BAŽANT POHODE 2014 10. AŽ 12. JÚLA 2014 – LETISKO TRENČÍN

DISCLOSURE LIVE NA BAŽANT POHODE 2014 10. AŽ 12. JÚLA 2014 – LETISKO TRENČÍN

Za značkou Disclosure sa skrývajú bratia Lawrenceovci z mestečka Reigate v anglickom Surrey.  Mladší Howard má iba devätnásť, Guy je len o tri roky starší, no už v tomto mladom veku sú Disclosure považovaní za žiarivé hviezdy súčasnej tanečnej scény. Ich spojenie tanečných rytmov garage či house s chytľavým popom prerástlo na Ostrovoch až do Disclosuremánie, ako označili rozruch okolo mladej dvojice v magazíne NME.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 10.02.2014 - 13:41

Ich prvé single pochádzajú z roku 2010, prvé dve EP Carnival a The Face vzbudili pozornosť v britských rádiách, pričom rešpektovaná DJ-ka BBC Radio 1 Annie Mac označila duo za ct pre rok 2012. Tanečné skladby nenechali chladnými ani fanúšikov, pesnička Latch z októbra 2012 sa vyšplhala na jedenáste miesto v singlovom rebríčku a ich debutový album Settle z minulého roku sa hneď po vydaní dostal do čela albumového UK Charts. Zatiaľ asi najúspešnejší singel White Noise triumfoval v rebríčku UK Dance Chart.

Settle bol nominovaný na Grammy za najlepší Tanečný/Elektronický album, na prestížnu Mercury Music Prize pre najlepší britský album a skupina získala aj štyri nominácie na Brit Awards 2014, ktoré budú rozdané vo februári. Pitchfork albumu Settle udelil v desaťbodovej škále 9,1 bodu a napísal, že ide o brilantný debut. „Duo nahralo určite nielen najlepší album roka, ale postarali sa aj o jeden z najpresvedčivejších a najpremyslenejších debutov v hocijakom žánre nedávnej minulosti.“

Povestné sú aj ich live sety, s ktorými mladíci už precestovali celý svet. „Bratia vkladajú do svojich majstrovsky prepracovaných skladieb srdce. A my, ich publikum, sa vyhrievame v sile tejto vášne,“ doplnil Billboard.

„Úžasný perkusionista a hráč na hang,“ vyjadrila sa na adresu ďalšieho interpreta Bažant Pohody 2014 islandská diva Björk, s ktorou rakúsky hudobník Manu Delago nahrával posledný album Biophilia a doprevádzal ju aj na koncertnom turné. Manu Delago je označovaný za jedného z najlepších hráčov na hang súčasnosti, do Trenčína príde aj so svojou skupinou Handmade. Manu vo svojej tvorbe nezaprie ani klasické hudobné vzdelanie, spolupracoval aj s Londýnskym symfonickým orchestrom, ani lásku k súčasnej elektronike a spoločne s ostatnými členmi skupiny ani majstrovský hudobný kumšt.

Na trenčianskom letisku zahrá v lete aj Michelle Gurevich, Kanaďanka s ruskými koreňmi, ktorá žije v Berlíne a vystupuje pod umeleckým menom Chinawoman. Táto geografická zmes sa prenáša aj do jej hudby a má nesmiernu atmosféru – akoby Angelo Badalamenti skladal pre Leonarda Cohena v sukni. „Moja hudba je sentimentálna, melodická, tragikomická, je to šansón, smiech cez slzy, temná romantika, trochu teatrálna aj filmová, stretáva sa v nej niečo neprirodzené s úprimnosťou,“ hovorí o svojej tvorbe Chinawoman.

Za ďalšími dvomi potvrdenými menami stojí rešpektovaný akordeonista Mário Bihári. Rodák z Malaciek stratil v detstve zrak a dlho sa venoval športu, no dnes patrí k pojmom nielen na českej hudobnej scéne. Zažiaril už pri spolupráci so Zuzanou Navarovou v jej kapele Koa, posledné roky pôsobí so svojou vlastnou skupinou Bachtale Apsa, s ktorou zahrá aj na Bažant Pohode 2014. Takisto vystúpi spoločne s DJským projektom Gadjo.cz, za ktorým stojí ďalší slovenský rodák, Martin Juráček z Bošáce a jeho syn Mikuláš. Kým Bachtale Apsala (v preklade Slzy šťastia) patrí k tomu najlepšiemu z rómskej hudobnej scény, DJ Gadjo.cz feat. Mário Bihári je zase akordeónovým bašávelom. Žánrová drzosť, zvuková farebnosť a hudba s dušou je to, čím rozhýbu tanečný parket.

V programe osemnásteho ročníka festivalu je zatiaľ potvrdených 25 mien na čele s vizionárskymi Kraftwerk a ich 3D show, skvelými britskými interpretmi Tricky, SuedeMogwai, perlami world music Fotoumatou Diawara a Robertom Fonsecom, či slovenskou stálicou Janou Kirschner.

Viac info:

www.pohodafestival.sk

https://www.facebook.com/pohoda.festival

http://disclosureofficial.com/

http://www.manudelago.com/eng/projects.htm

 

http://www.chinawoman.ca/

Zdroj: www.pohodafestival.sk

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch