Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

DOWNLOAD 13.07.2007 - house a techno stage

Kto sa predstaví na nádvorí zvolenského zámku a to konkrétne na House – Techno stagei, festivalu Download? Nech sa páči profily a informácie o účinkujúcich najväčšieho stageu festivalu.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 06.07.2007 - 13:08

Funk D VoidFUNK D´VOID (Soma records/Urbantorque/Scotland)

Download your Funk D´Void! „Intergalaktický gigolo a spacefunkový ambasádor“ zo Soma records, skvelý techno producent a dj Lars Sandberg aka Funk D´Void rozpáli chladné múry Zvolenského zámku. Kozmická kolekcia plná atmosferických zvukových plôch ale aj nabasovaných techno bômb opäť na Slovensku! Headlinerom house a techno flooru počas siedmeho pokračovania eventu Download bude škótsky producent a dj momentálne žijúci v Barcelone Lars Sandberg aka Funk D´Void! Viac informácií TU

DRINKTEAM aka Dodo.Man vs. Wychitawacs (Minus.sk / Housemusic.sk)


Dodo.Man (Minus.sk)
Dodo pochádza z Popradu. Je jedným z dídžejov, ktorí stáli pri zrode slovenskej elektronickej tanečnej scény. Svojimi aktivitami vytvorili z ničoho „tanečnú scénu“ v okolí Popradu pod Tatrami. Od roku 1995 na nasledujúcich 5 rokov tvoril program o tanečnej scéne v Rádiu Tatry. V r. 1997 začal prevádzkovať svoj obchod s platňami na internete a založil svoju vlastnú značku „Bassline“, a postupne prešiel na promotérstvo.

V roku 2000 sa do Bratislavy začal svoju krátku spoluprácu s malou bookingovou agentúrou S.M.I.I.L.E. a potom v roku 2001 sa rozhodol stať členom posádky Bajkonuru. Stáva sa rezidentom dnes už legendárnych after parties v bratislavskom klube Eden.

V rokoch 2001 – 02 Dodo organizuje 14 clubbingov, ktopré sa usporadúvajú po celom Slovensku vo vybraných kluboch. A tak na Slovensku cestujú dji ako Terry Francis, Jori Hulkkonen, Christian Smith, Percy X a mnoho dalších. Neskôr dostáva príležitosť pravidelne hrávať v bratislavskom klube Extreme, kde sa za krátku dobu predstavil po boku takých djs ako Nils Hess, Nathan Coles, Colin Dale, Jim Masters, atď. Jeho meno sa objavuje na plagátoch veľkých akcií ako Citadela, Apokalypsa, Hradhouse, Superonic Garage, taktiež dostáva príležitosť reprezentovať slovenskú tech-house školu v pražských kluboch ako Roxy a Mecca.

So svojimi trinástimi rokmi hrania je Dodo kvalitný a skúsený dídžej, stále si udržiava kontakt s ľuďmi, odhaduje, čo sa im páči a hrá pre nich.

Wychitawacs (Housemusic.sk)
Dj Wychitawacs, vlastným menom Mário Michna sa venuje djingu od roku 2001. Práve v tomto roku začal so svojou agentúru 21:10 promotion organizovať v Trenčíne a okolí prvé väčšie party nielen v kluboch. Jeho promotérske začiatky však siahajú oveľa ďalej až niekde do začiatkov deväťdesiatych rokov. Ešte v roku 1997 spolu s Mišom Kaščákom založili, vtedy ešte malý regionálny festival POHODA, ktorý však v priebehu dvoch rokov prekročil všetky očakávania, a tak sa v 99. roku minulého storočia po prvý krát na Pohode, vtedy ešte ako jedna z vedľajších scén predstavila aj tanečná hudba a veci začali naberať rýchly spád…

Na narodeniny v marci 2001 Mário dostal svoje prvé vinylové platne a v máji tohoto roku odohral prvý 30 minútový set v legendárnom dubnickom Goa klube. Za tých pár rokov sa ako dj Wychitawacs stihol predstaviť skoro vo všetkých kluboch na Slovensku, objavil sa aj na parties v Čechách a v Poľsku. V súčasnosti je jedným z najčastejšie hrávajúcich djov na Slovensku, a v spolupráci s Dodo.manom tvoria osvedčenú a obľúbenú djskú dvojicu „DrinkTeam“.

Ako promotér má na konte také akcie ako napr. SOUND ATTACK, festival HRAD Beckov, ORGAZMIX, DEEPER… Je tiež neúnavným propagátorom breakbeatu, drum&bassu, zdravej vegetariánskej stravy a nekompromisným bojovníkom za práva zvierat…

viac info: www.myspace.com/wychitawacs
sety na stiahnutie: www.housemusic.sk/wychitawacs

COLE (Spiral.sk)

Vlastným menom Nikolaj Hirič. Pochádza z Ukrajiny (Kyjev). V roku 1994 sa presťahoval na Slovensko a od vtedy sa aktívne zaujíma o hudbu. Djingu sa venuje od svojich 17 rokov, prešiel postupne každým štýlom tanečnej hudby od trance-u a techna až po súčasný aktuálny sound, ktorý ho napĺňa. V súčasnosti sa pohybuje v štýloch: minimal, electro, tech a progressive house. Colove sety sa vyznačujú originalitou, aktuálnosťou, zaujímavou a vhodnou selekciou skladieb, presným mixom a dobrým feelingom. Vyplýva to z jeho veľkého záujmu, a všeobecného prehľadu z diania na tanečnej scéne, samozrejmosťou je aj zodpovedný prístup k hraniu samotnému. Okrem hrania sa venuje aj vlastnej produkcii v štýloch minimal a tech-house. Cole má svoju vlastnú reláciu "Minimatica"na internetovom rádiu rádiu Protonic (www.protonic.sk), kde každý týždeň prezentuje čerstvé hudobné novinky v podobe mixovaných setov v štýloch minimal - electro.

Viac na: www.spiral.sk

NOKS & GOOD MOOD (spiral.sk)

Noks (Spiral.sk)

Je členom multištýlového bookingu Spiral. Poznať a počuť sme ho mohli pod hlavičkami ako kultový Exorcist, pôsobil aj v Kyberia kru, Zwuk (Zvolen Underground Kru spolu Vj Ambiwalent) a taktiež ako člena bookingu Vibe. Elektronickej hudbe sa venuje už celé desaťročie. Na akciách často vystupuje so svojim kolegom Good Moodom toho istého bookingu.

Svoje gramofónové predstavy začal rozbiehať v roku 2002 spolu s djom Juniorom (pod bookingom Vibe) na prevažne housovo ladených akciách vo Zvolene a Banskej Bystrici. Tam, ale aj v iných slovenských kluboch sa predstavil s „takmer“ celou slovenskou djskou elektronickou špičkou (Martin Haberland, Dodo.Man, Pete Loop, Cheeba, Yoshi, Glaubic, Wychitawacs, Sven, Boss, Toky, Tibor, Leporelo djs, Oswald, Akin a Glaucoma, Benepop djs, Ear drum kru, Aleks Svaensson...) Vystúpil aj s viacerými zahraničnými menami ako: (Jeff Milligan, Jackmate, C-rock, Kel Quadrant, David Bowles, Peter Meininger, Saku, Tráva...) Je rezidentom úspešných parties ako: Download, Factory, Mekka, Be There. Jeho sety podobne ako aj hudobný vkus sú založené na žánrovej pestrosti a spájaní štýlov ako, breakbeat, house, minimal, tech house a momentálnych nápadov súčasného hudobného diania.

Good Mood (Spiral.sk)

Good Mood je DJ zo Zvolena. Počúvať jeho hranie je ako donekonečna si opakovať jeho djské meno, až kým sa vám na perách nevyčarí úsmev. Poznať a počuť sme ho mohli pod hlavičkami ako kultový Exorcist, pôsobil aj v Kyberia kru, Zwuk (Zvolen Underground Kru spolu Vj Ambiwalent) a taktiež ako člena bookingu Vibe. Elektronickej hudbe sa venuje už celé desaťročie.

Pôsobil tiež ako dj hiphopovej formácie Moja Reč. Na akciách často vystupuje so svojím kolegom Noksom z toho istého bookingu. Svoje gramofónové predstavy začal rozbiehať v roku 2002 na prevažne housovo ladených lokálnych akciách (BB a ZV), aj keď jeho meno sa po prvýkrát objavilo na letáku v nitrianskom internet café Subterra, kde v tom čase študoval a pôsobil tam ako rezident. Práve v tomto mieste našiel dosť priestoru pre experimentovanie so zvukom vtedy kupovaných platní. Jeho sety sú hudobne ťažko škatuľkovateľné, pretože každý je obohatený o čosi hudobne nové, celkovú koláž dopĺňa mnohokrát aj scratchmi čo dokáže poslucháča zaujať. Ak by sme však predsa len chceli definovať čomu sa jeho hranie podobá najviac, mohli by sme ho opísať, ako nuelektrominimalbreakhouse.

Viac na: www.spiral.sk

AKIN (Dustream.sk)

Akin je jedným z pionierov techna na Slovensku, presnejšie na strednom Slovensku. Od roku 1995 je a bol rezidentom vo viacerých kluboch a partys napríklad Metatron club, Conection party, Tehellna club, Complexx, Components, Utility, Download, Roswell club, Level 12, a veľa dalších.

Zahral si na akciách a kluboch  ako : Boomerang, U.club, Underground Garage, Pohoda, Stigma, RXxistance party /Villalba-Madrid/, Technoworks advanced techno research - Sala Up and Down /Madrid/, Industrial Electra /Zamora Spain, Avila /Spain/, Temple Bar, Bodkins /Dublin/, Kashmir /Budapest/, Technoid /Szolnok/, Showdown party /Szekesfehervar/, Inqbator /Katowice/, Paragraph 51 /Warsaw/

Momentálne produkuje tvrdé minimal techno pod projektom Supagrupa a Underconstruction (Akin + Makkatu). Od roku 2003 štartuje svoj label Supagrupa Rec a o rok neskôr experimentálny label Spod. Vyšli mu dosky na labeloch ako Sheep, Electracom, Reverse, Deaf Mosaic, Infecta.

GLAUCOMA (Dustream.sk)


Venuje sa hraniu už od roku 1996, kedy začali spolu Djom Akinom propagovať techno v okolí Banskej Bystrice. Boli spolu rezidentmi klubov, ako Co.Night Pub (Technohousession, 1997-98), Vinyl club(1999), Arcade (Connection,2000), Rooswell 47 (Industrea-m,2001), Metatron club (KA,2001-02).

Glaucoma hral na párties ako : Underground Garage vol.5 - Prague (Max Duley,Steve Bicknell,Christian Wunsch), Ibiza Night - Praha (Oliver Klein, Stephen), Love - Fabric in Ostrava (Peter Pan), Material Gain – Paradogs, Praha(Agent - Fylo rec.), Poland on Fast Forward (Krakow), Inqubator (Katowice), Kanty club (Jaworzno), Metro (Bialystok) Hungary at Kashmir (Budapest) and in Ireland, Auto-matik event(Temple bar music centre, Dublin), Bodkins (Dublin), Viva (Dublin).

V súčastnosti šéfuje agentúre Dustream, ktorá pripravuje párties ako Factory alebo Download.

Download13.07.2007 - DOWNLOAD (Open-air festival)

Zvolenský zámok, Zvolen, Slovensko

Line up:

MAIN HOUSE – TECHNO stage:
FUNK D‘ VOID ( Soma records / Urbantorque / Scotland )
DODO MAN & WYCHITAWACS aka Drinkteam ( Housemusic / Sk )
NOKS & GOOD MOOD ( Spiral / Sk )
COLE ( Spiral / Sk )
AKIN ( Dustream / Sk )
GLAUCOMA ( Dustream / Sk )

DRUM&BASS stage:
EZ ROLLERS ( Intercom / Moving Shadow / United Kingdom )
Juanita Juarez aka BROOKLYN ( Subtitles / Horizons / Spearhead / Cz )
GORO & DEPHZAC ( Blackrain / Club NO.3 / Sk )
CLIVE ( Codered / Sk )
KUBO ( Spiral / Sk )
LEVEL ( Spiral / Sk )
Mc SHADY ( Spiral / Sk )

HIP-HOP stage:
PRAGO UNION live (Mc Kato / Dj Skupla / Dj Buphe / Cz )
VIKTOR HAZARD + Mc MOE ( AMO / Sk )
Dj YANKO KRAL (H16 / Sk )
JUNIOR ( Wilsonic / Sk )
Freestyle Battle

ŠAPITO Stage:
Chillout music

Info:

Specials:
4 x Stage, Vj Mental Design, 7 x Projection screens, Massive sound and light by King and DV Audio, Powered by Ecler sound, Spectacular laser show, Fire show, GoGo dancers, Bongoleros vibe performance, Special deco, exhibitions

Vstupenky a predpredaj:

V sieti Ticketportal, alebo www.ticketportal.sk , alebo na tel: +4212 529 333 23
Cena vstupenky v predpredaji: 299 Sk na mieste konania akcie: 349 Sk.

Ostatné:

Start: 21:00 - End: 06:00
Súhrnné  informácie o festivale nájdete na www.dustream.sk

Akcia sa uskutoční za každého počasia.

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch