Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

DOWNLOAD_FM - present DnB stage

Kto bude na tohtoročnom DOWNLOAD_FM roztáčať gramofóny na Drum&Bass stagei?

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 06.07.2006 - 02:23

MARCUS INATLEX ( soul:r / revolve:r / metalheadz / UK )

Marcus Intalex, vlastným menom Marcus Kaye sa narodil a vyrastal v Burnley v malom mesteeku neialeko Manchastru. Dospieval v dobe, kedy UK scénou otriasal House. Už 15roený, ako ve3ký fanúšik kapely New Order, zaeal navštevova? legendárny klub Hacienda. Práve tento klub a djs hrajúci z platní inšpirovali Marcusa ku kúpe svojich prvých dosák. Netrvalo dlho a Marcus mal svoje pravidelné rezidentné noci v kluboch Angels (Burnley) a Monroes (Great Harwood). Zaeiatkom 9Osiatych rokov sa všetko zmenilo, kedy Marcus zaeal navštevova? londýnske kluby, ako Rage a Heaven kde objavil kúzlo vtedy nastupujúceho dnb.

intalexV roku 94 spolu s MARK XTC a eL DOUBLEm s ktorými tvorili projekt DA INTALEX vydali svoju prvotinu s názvom “ What U Gonna Do “ , s vokálom Mary J Blige. Po vydaní sa skladba stala okamžite hitom. Od tohto momentu jeho kariéra nabrala na obrátkach. Neskôr dvojica Marcus+Mark aka. DA INTALEX založili INTALEX RECORDINGS. Na ktorom vydali svoje kúsky Sappo ei ST Files. Po ease sa aktivity lablu zastavili a Marcus zaeal spolupracova? práve s ST FILESom s ktorým tvorí prakticky dodnes.
Mimo producentských aktivít sa Marcus venuje vo ve3kej miere Djingu. Viaka jeho jedineenej selekcii a citu pre výber skladieb patrí aj medzi vyh3adávaných djov s dobrým vkusom. V jeho setoch cíti? prvky brazílskeho a soulového „feelingu“ nebojí sa však zapoji? ani tvrdšie elementy v podobe Dilinju, Kemala,Tech Itch....Taktiež jeho charakter a chu? komunikova? s publikom z neho vytvárajú univerzálneho party Dja. Dámy a páni prvý krát na Slovensku, máte možnos? zaži? tohto jedineeného producent a dja v jednej osobe! Kde? Download open air - 7.7.2006 - Zvolenský zámok


GABANNA ( dnb.sk / drumatique / www.dnb.sk )

gabannaPriekopník drum 'n' bassu u nás, ktorého mnohí prezývajú aj "otec slovenskej dnb scény". Už ako malému mu učaroval tetin gramofón, no nebavilo ho ani tak pasívne počúvanie, ako kontakt s platňou a experimentovanie so zvukmi. Vďaka neutíchajúcemu záujmu o hudbu, mu rodičia neskôr kúpili gramofón a klasický “kotučák”, z ktorých sa pokúšal hrať. Svoje prvé nahrávky mal z “čierneho trhu”, alebo nahrávané z Rakúskeho rádia O3. Neskôr sa zoznámil s Dávidom zo Senca, spoločne si kúpili prvé djské gramofóny a postupne začali hrávať. Nešlo však ešte o drum ‘n’ bass, bola to skôr zmes hip hopu a funku. Ako sa postupne začlenoval do slovenskej alternatívnej, elektronickej a hudobnej scény, spoznal Dala, Tibora, Eleka (Ragtime), Galaghera, Bebeho (Magálová) a dnes už kultový U.club (v súčastnosti Subclub). Gabova a Elekova prvá rezidentná akcia, na ktorej sa hrali rôzne odnože elektronickej hudby od Reage a Dubu cez Breakbeat až po Drum & Bass, sa nazývala Oakbeatz, neskôr Galaghova a Bebeho U-clubácka noc - Break on True, ku ktorej sa pridal. A odvtedy to už išlo samo...

Jeho ranné djské skúsenosti (hrá od r.1990) patrili hip-hopu. V roku 1993 sa zúčastnil svetového šampionátu v mixovaní DMC v Londýne. Neskôr spolupracoval so známou kapelou Trosky, ako podiový DJ. Ako prvý na Slovensku prišiel s drum 'n' bassom a spolu s Galaghom založili Drumatique Crew. Dnes vlastní obchod s platňami ( www.vinylstore.sk ) a významne sa podieľa na fungovaní scény u nás. Známy presným mixingom a kvalitnými setmi hráva po celom Slovensku, v blízkom, či ďalekom zahraničí, ako napr. v Rakúsku, Maďarsku, Francúzsku, či v Čechách. Ako dj pôsobí už dlhé roky a bol rezidentom večierku Drumatique v U.Clube pod bratislavskou hradnou skalou. Neskôr veľmi obľúbené Drumatique parties vystriedali rezidentúry akcií pod názvom Bambatabass. Na sklonku roku 2005 si zahral v mekke svetového drum ‘n’ bassu, v Londýne. Začiatkom roku 2006 sa začlenil do radov dnb.sk bookingu, s ktorým sa opäť vracia do klubu pod hradnú skalu.

Oblubené Labely:
Moving Shadow, Metalheadz, A Sides, Virus, Metro, C4C, Soul:R, Timelesss, V. Recordings, Good Locking, Signature...

Kluby:
Rocket Complex (London), Roxy (Praha), Fabric (Ostrava), Fleda (Brno), Reset (Partizánske), No:3 (Nové Zámky), Guru (Žilina), Elefant (Martin), CCX (Nové Zámky), Flash (Prievidza)...

Suport:
Howie B, Grooverider, Jungle Funk, DJ Spice, JB, DJ Die, Matrix, Ed Rush & Optical, TeeBee, Future Prophecies, Gridlok, Roni Size, Danny C, Chris SU, SKC, Klute, Paul B, Kabuki, a mnoho ďalších.


SMOTE ( reverse  / www.reverse.sk )


smoteSmote randi s hudbou uz od velmi skoreho detsva. Hra na klaviri a neskor gitara v punkovej kapele, /Los Ratones Paranoicos/ pripravili pevne zaklady na neskorsi priamy stret s elektronickou hudbou. Triphopove arytmie kapeliek Massive Attack, Portishead, ci sialenec Tricky, pomaly formovali ucho. Niekedy v roku 1998 nastal zlom. Spoznavanie dnb breakov, neopakovatelny sound, hutna rytmika a neutichajuca bassa specatil dalsie hudobne smerovanie. Software v pc konecne naplnil ako-take ocakavania na zaznamenavanie vlastnej produkcie.

Postupne zoznamovanie s polamanym beatom umocnil aj nakup platni a gramcov, kde pomedzi straveny cas so sluchatkami na usiach, zacal aj hravat pred obecenstvom. Otec Reversu /vznik sa datuje na leto 2003/ ku produkcii a reprodukcii pridal aj organizovanie vlastnych dnb noci na severnom Slovensku /Fast Forward, Procession/... V lokalnom radiu Frontinus spolupracuje na dnb veceroch relacie Extaza. 

Minuly rok bol prelomovym v jeho produkcii: zoznamenie s Amitom* /ktory si ho zobral pod ochranne kridla/, spolocne hrania s  Klutem, Nookiem, Hype-om, s Commix-akmi ci Amit-om..., ako aj nekonecne konzultacie s Brooklynom, spolupraca s ceskym kolegom Kubatkom, priniesli prve ovocie v jeho produkcii: dj Flight z anglickeho radia BBC1xtra si ho zaradila nielen do svojich setov, ale aj medzi 5 predstavovanych noviniek v jej relacii. Postupne si jeho treky zaradili do svojich setov aj ini svetovi producenti, ako: Outrage, Amit, Klute, Marcus Intalex a ini...  Jeho treky su poznacene neopakovatelnou atmosferou, nezvycajnym pouzitim vokalov a s jemnou "valivou" rytmikou.../possitive vibes/ . Ukážky jeho tvorby, ktorá isto na DOWNLOAD_FM odozneje nájdete na www.reverse.sk


KUBO ( spiral / www.spiral.sk )

kuboJe zakladateľom zvolenského multištýlového bookingu Spiral.
Jeho hudobné formovanie bolo ovplyvnené raveovou érou  - 90. rokov.
Všetko to začalo v roku 2002, keď ho zo sebou stiahol fenomén menom drum & bass. Hudobný štýl, ktorý preferuje vo svojich setoch a ako dj prezentuje, skrýva pestrosť a energiu, pri ktorých hlavnú úlohu hrá gradiácia a atmosféra.

V roku 2003 rozbieha sériu pravidelných akcií pod hlavičkou bookingu Spiral, ktoré sa dodnes konajú s veľkým ohlasom. Začínal ako väčšina v malých kluboch. Časom pribudli hrania a rezidencie vo zvolenskom Fajn klube: Just Listen (dnb/breakbeat) a bansko-bystrických akcií Broken Boundaries (RIP).

Často ho v setoch dopĺňa Mc Shady (Spiral), ktorý taktiež vystupuje a spolupracuje s martinským producentom a dj-om Smote-m.
V súčasnosti sa Kubo popri hraniu stará o fungovanie Spiral crew a spolu s človekom menom Joshua, organizuje a zabezpečuje dramaturgiu akcií a parties na strednom Slovensku.
Čo Vám Kubo predvedie na Download_FM?. Nechajte sa prekvapiť...

favourite artists/djs: Noisia, Break, Silent Witness, Ed Rush, Optical, Baron, Future Prophecies, Klute, D–Bridge, Logistics, Cyantific,  Marky & Xrs, Matrix, High Contrast, Ben Sage, London Electricity.

Support djs/projects: John B, Aphrodite, Muffler, Black Sun Empire, Commix, Seba, Raiden,  Resista, Aziz, Philip TBC, Sayko, Nitrous, Blulajta, Katcha, Im Cyber, L+, Smote, Galagha, Gabanna, Blupcat, Gari, Lixx, Proppa...a veľa dalších

playing-clubs/parties: Download, Factory, Black Rain / No.3, Trident / Reset, Fast Forward / Guru, Bass / Flash dance, Mekka to Utility, Utility, Complexx, The Hall, Subclub, Clubbing Complex, Procession / Elefant, Duna, Marley(CZ), Radosť, Kamenolom, Broken Boundaries / Level 12…a iných


LEVEL ( spiral / www.spiral.sk )


levelMladý talent zvolenskej djskej scény má meno Level s drum and bassom sa stretol už na základnej škole. Drum and  Bass, ktorý ho inšpiroval natoľko že si začal kupovať svoje prvé dosky spolu s djom Slackerom s ktorým neskôr založili beginerskú S&witch crew. Prvé Levelove hrania boli vo zvolenskom bare Kľúčik, kde začal spoznávať svet gramafónov a mixingu. Neskôr začali spolu so Slackerom organizovať vlastné rezidentné noci v zvolenskom Fajn pube a prišli aj prvé hravania, v roli predskokana na zvolenských drum and bassových akciách Spiral. Po čase sa stal rezidentom v banskobystrickom klube Level 12. Zahral si v Pražskom klube Le Mirage a v 2005 sa stáva plnohodnotným členom zvolenskej Spiral crew ktorá ho zastrešuje. Hral pri menách ako: Muffler, Raiden, Commix, Im Cyber, Galagha, Gabanna, Blupcat, Blulajta, Smote, Kubatko a iných predstavitelov slovenskej a českej DnB scény. Okrem hrania jazdí aj profesionálne na bicykli - Downhill, a v poslednej dobe sa čoraz viac venuje vlastnej produkcii.  V súčastnosti sa snaží rozvíjať svoje djské schopnosti na 3 gramafónoch, ako mu to pôjde sa môžete presvedčiť na DOWNLOAD_FM.MC VAANT  ( u merkura / CZ / www.umerkura.cz )

vaantČlen breakové sekcie U Merkura sound systému, punker, pre ktorého slovo punk znamená viac ako len hudobní štýl a drsná image :-)
Jeho záber osciluje medzi old school jungle a new breakz, má však rád tiež dosky na vlnách breakbeatu, 2stepu a uk garage. Obdivovateľ a verný fanúšik Božské Lulu.
Ako MC doplnil svojim mikrofónom sety djs od Merkura (predovšetkým v tech-housových setoch), tak ako aj niektorých ďalší prevažne junglových djs ako napr. IM Cyber, Babe LN, Forest, Touchwood, Koogi, holandského dj Falcona z Triple Vision, slovákov L+ a Lixxa, ostravských „řezníky“ Fatalerr dua Elvis a C-phone a veľa ďalších.
Spolupracoval tiež s pražsko-pardubickou formáciou Blow na ich albume Catch The Light a s Patrickem Bergmanem, ktorých  spolupráca dala vznik úvodnému tracku na kompilácii Planet Dance (X-records) na podporu ekologického hnutí Greenpeace. Mc Vaant je známy svojim veľmi príjemným mikrofonickým hlasom, ktorý znie ako podmaz skladby a vhodne tak dopĺňa dja pri jeho hraní.

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch