Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

DOWNLOAD_FM - present Live! Stage + line up

Kto bude na Download_FM účinkovať na treťom Live stagei + kompletný časový harmonogram.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 07.07.2006 - 01:42

V E C

Vec, kto ho nepozná, nech ďalej ani nečíta. Pán mixpultov, svojej produkcie a charakteristického štýlu, ktorým sa za posledných "dosť" rokov, začal považovať za legendu niečoho, čo tu, keď on začínal, na slovensku ešte ani prvú plienku nevymenilo. Stal sa legendou. Jeho prvé nahrávky sú už zapísané v historických zvitkoch, no stručne si to pripomeňme. Prvý krát sa objavil na Zvukoch Ulice. Neskôr spôsobil veľký boom, keď veľké vydavateľstvo Sony Music vydalo album "Trosky". Vtedy samozrejme v zložení Midi a Vec. Ako ďalšia sa datuje platňa "Tozmemi" veckos nezabudnuteľným vokálom Mariky Gombitovej. To bola myslím prvá hiphopová platňa v SR. Ďalšou doskou bol singel "Atmo Rytmo / Akože reperi". Neskôr vznikla hlavička "Trosky Rekorc" a priniesla ďalší singel "Taxamito páči / Si sereš do huby", kde hosťoval piešťanský Kontrafakt. Samozrejme Vec bol súčasťou viacerých česko-slovenských výberov napríklad na East Side Unia. A potom nič.
No vyšiel dlho očakávyný druhý album. Vec ho nazval "Dobré Ráno" a myslím, že ti spraví také dobré ráno, že odpadneš. Dobré Ráno bolo nahrávané aj v Čechách na Jižáku ale aj na Slovensku v Creative Music House, kde momentálne zvuku šéfuje Jazzy. Obsahuje 18 trekov, produkčne vytvorených Vecom, jeden trek pochádza z rúk ďalšieho Moravčana Pangi-ho. Točil sa aj videoklip a to k veci "Na horách". Okrem rapovania sa Vec profesionálne venuje aj djingu. V roku 2000 vyšiel jeho mixtape, nazvaný VEC : SUB BEATS MIXX. Vyhral súťaž v exhibičnom mixovaní DMC 2001 Technics Czech & Slovak DJ Championship a zúčastnil sa svetového finále tejto súťaže v Londýne, kde zaujal svojimy inovatívnymi hip hopovými technikami. Bol vybraný aj na Red Bull Music Academy v Berlíne. Postúpil do lokálneho finále Djskej súťaže ITF v kategórii scratch.


J A Z Z Y

jazzyDJ JAZZY patrí k výraznym objavom mladšej generácie kvalitných hip hopových Djov. Pochádza z Prešova. Djingu sa aktívne venuje 5 rokov. Má za sebou množstvo hraní po celom Slovensku a v Čechách. Hral i s Djom VADIMom pri jeho bratislavskej zastávke v rámci RUSSIAN PERCUSION TOUR. Bol častým hosťom DJ VECa na akcii DOBRA RAP-U.TACIA v bratislavskom U.Clube. Spolupracoval aj s kapelou TROSKY, ako Dj na ich koncertoch. Na Slovensku patrí k absolútnej Djskej špičke.
Banskobystrickí polámaní veteráni Ear Drum Kru so svojím liveactom predstavia vo štvrtok 23.2.2006 od 23. hodiny na pódiu bratislavského klubu Duna. Čo sa týka hudobných štýlov, ktoré sa dostanú v priebehu akcie do vašich uší, bude sa hrať všetko od hip-hopu, breakbeatu, drumandbassu a junglu, vrátane ich rôznych odnoží, modifikácií, podštýlov a mozno ešte aj niečo navyše. ;) Okrem EDK vám na akcii do tanca zahrjú dji z Broken Business crew. Keby náhodou niekto nevedel, vstup je zadarmo a biletári na dovolenke. Prvé bicie a basy sa rozozvučia o 21.00. Viac o headlineroch celej akcie - Ear Drum Kru, sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.
EAR DRUM KRU


Banskobystrická formácia Ear Drum Kru je na Slovensku známa asi všetkým, ktorí sa zaujímajú o domácu elektronickú tanečnú scénu. Jej vzniku predchádzalo obdobie, keď sa už v roku 1990 je budúci členovia Loggo a Base začali zaujímať o všetko, čo súviselo s tanečnou hudbou. Čoskoro sa k nim pridal aj Matthew. To už vznikali ich prvé projekty, v ktorých spájali techno a rap, prípadne trance a rave. Ich nadšenie vyústilo do prebudovania garáže na miniatúrny klub, v ktorom poriadali malé akcie pre niekoľko návštevníkov, medzi ktorými sa čoraz ear drum kručastejšie začal objavovať aj Michal. Títo štyria páni založili v januári 1996 projekt Ear Drum Kru.

Maťo Daubner, Miro Guzma, Majo Mikloško a Mišo Iliaš, ktorý začal neskôr fungovať samostatne pod menom Peter G. Hawkens, tvorili spočiatku veľmi rozmanitú hudbu. Nechýbali prvky breakbeatu, trip-hopu, jungle, dubu a dokonca aj trance. Ich prvé demo CD bolo dosť nesúrodé a žánrovo pokrývalo plochu od techna až po ambient.
Nasledovali albumy ako Sweets, Ensure Your Stuff a Influences E.D.K, ktoré sa naďalej niesli v duchu rôznorodosti a tracky z týchto albumov vyšli na niekoľkých slovenských a českých CD kompiláciách. Po týchto počinoch sa EAR DRUM KRU začali orientovať viac na nepravidelné beaty, na základe čoho vznikol aj ambientný album 20 Sympathetic Girls (We Searching For). Po ňom už prišlo na rad čist drum&bassové EP Steps. Mnohí si určite pamätajú skladbu We Have The Smith, ktorú v roku 1999 zaradil český label Hardliner Records na vynilovú výberovku spolu s ďaľšími drum&bassovými projektami. V roku 2000 sa im podarilo vydať EP Steps aj vo forme vinylu na značke Schyzo Records v spolupráci s Hardliner Records. Rok 2001 poznačil kapelu odchodom jedného z členov, Michala, ktorý sa dal na sólovú dráhu s projektom Peter G. Hawkens. V tom istom roku Ear Drum Kru stihli dokončiť album Three Lo Beat.

Súčasné zloženie Ear Drum Kru pozostáva zo základne, ktorú tvoria Miňo (klávesy a PC), Majo (DJ, mastering), Maťo (klávesy), Hery (spev, gitara, perkusie) a Mišo (basa) + vokálny doprovod Tina, Dada a Mc EM. Ich dnešná tvorba pláva v hladinách breakbeatu a ľahších žánrov, doplnených živými nástrojmi a perkusiami. Ich motto "Nikdy nebyť spokojní s tým, čo sme dosiahli" ich poháňa neustále vpred a čo od nich uvidíte  na  DOWNLOAD_FM nechajte sa prekvapiť.


JUNIOR ( Dig_It! / Vibe )

juniorDj Junior jeho inteligentné, perfekcionistické a pritom živelné a dynamické poňatie mixovania. Čaro a mágiu gramofónovej alchýmie ukázal Juniorovi nestor scény Pete Loop. Elektronická tanečná hudba a obrovská energia projektov ako napríklad Deep Dish formovali jeho hudobné smerovanie. Prvé, štýlovo pestré Different Partys odohral spolu so zakladateľmi banskobystrickej scény, neskôr známymi ako Ear Drum Kru. Svoje hudobné predstavy, inšpirácie a nápady realizoval spolu s vytvorením zvolenského bookingu Vibe. Nasledovali väčšie projekty ako Mekka v Banskej Bystrici, alebo originálne podujatie Download na Zvolenskom zámku. Junior bol rezidentom dnes už neexistujúceho klubu Spojka. Junior je jedným z mála ozajstných talentov na slovenskej scéne.COMP&NEROS


Nádejné kvarteto zo Zvolena, ktoré sa snaží vo svojej hudbe o fúziu elektronických podkladov z počítača s množstvom rozmanitých hudobných nástrojov. Využívajú všetko od gitary, cez pražcovú a bezpražcovú basu, až po dychové nástroje - priečnu flautu, klarinet, trubku, doplnené o spev a perkusie. Sami svoju eklektickú hudbu nevedia presne zaškatuľkovať a tak ju nazvali “connecting”. Kapela zatiaľ nemá oficiálny nosič, pôvodné trio doplnil prednedávnom spevák Ivo, ktorý je členom inej známej elektro-popovej kapely HRR NA NE.

* * *

download_FMDOWNLOAD_FM - Line up!

Kto, čo a kedy na open air DOWNLOAD_FM bude sa dozviete tu...

MAIN TECHNO-HOUSE STAGE:

21.00 Noks vs Good mood vs Pete Loop
00.00 Tvyks
01.30 Steve Bicknell
03.00 Toky vs Loktibrada
04.00 Event 7
05.00 Supagrupa vs Glaucoma

DRUM&BASS STAGE:

21.00 Level
22.30 Smote
00.00 Marcus Intalex
02.00 Gabanna
03.30 Kubo
05.00 Battle

LIVE PERFORMANCE STAGE:

22.00 Mitra (live)
23.00 Comp&neros (live)
00.00 Ear Drum Kru (live)
01.00 Vec & dj Jazzy (live + dj set)
03.00 Junior
04.30 dj Logo (EDK)

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch