Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

DOWNLOAD_FM – present Techno/House stage

Kto sa predstaví na najväčšom spomedzi všetkých stageov, ktoré na DOWNLOAD_FM budú sa dozviete tu.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 06.07.2006 - 02:02

STEVE BICKNELL ( lost / cosmic / London /UK )

bicknellJeden z najkvalitnejších a najznámejších lablov v UK sa volá Cosmic, takisto ako techno party s menom Lost ktorá patrí medzi najslávnejšie a najnavštevovanejšie. Pod obidva tieto fenomény je podpísaný človek s menom Steve Bicknell. Steve je organizátor parties a spolumajiteľ record spoločnosti, ale predovšetkým je uznávaný producent a vynikajúci DJ, ktorý vie ako baviť davy party - chtivých clubberov. Hudobnou produkciou sa zaoberá už pekných pár rokov. Dosky s jeho menom sú povinnou výbavou asi každého techno Dja ktorý vie oceniť kvalitnú hudbu. Svoje tracky vydáva ako pod svojim menom tak aj S.B. PROJECT a ďalšou radou iných pseudonymov. Steve Bicknell hrá a cestuje doslova po celom svete. Jeho meno figuruje na lineupoch Mega parties, ale najčastejšie a njoblúbenejšie sú klubové hrania, ktoré má Steve najradšej. Bicknellove sety sú vždy originálne a ozvláštnené o nahrávky , ktoré ešte oficiálne nevyšli v podobe dosák, preto Steve okrem gramofónov používa aj mix CD. Je naozaj zážitok, vidieť tohto jedinečného človeka legendu techno scény aj na Slovensku. Vy túto možnosť máte kde? Download_FM.


EVENT 7 (Infecta rec. / Madrid / Spain /  www.infectarecords.com/ )

event7Majitel lablu Infecta kde vydáva vlastnú produkciu nesie meno Event 7. Label ktorý podľa jeho slov  vyjadruje jeho najhlbšie pocity a myšlienky a na  ktorom sa producentsky podpíslali  mená ako: Oscar Mulero, Reeko, Supagrupa, Damon Vallero, Mark Broo a veľa dalších ktorí ukazujú všetky pôvaby elektronickej hudby. S elektronickou hudbou sa stretol Eugénio aka Event 7 už  ako dieťa a láska k nej  mu pretrváva do súčansnosti len s tým rozdielom že Eugénio produkuje jeden vydarenejší hudobný kúsok za druhým. Event 7 sa venuje djinu od 1992 a jeho prvé producentské počiny siahajú do roku 1997. K hraniu sa dostal cez veci ako NITZER EBB, ACTIVITY, FRONT 242 po čase jeho smerovanie prešlo k trackom s kuchýň lebalov ako RISING HIGH, ARTHOUSE, SOMA, DELIRIUM, ale ako sám hovorí „hudba sa stále mení a vždy sa pozerám po nových inšpiráciách.“Čo si pre Vás pripravil Event 7 máte možnosť zistit na hlavnom Techno/House stagei.TVYKS ( Plastique / Praha / CZ / www.vivacity.cz/djs/tvyks.htm )


tvyksDJ Tvyks patrímezi najoriginálnejších českých DJs. Svojím osobitým štýlom je vždy schopný na party vystihnúť tú pravú atmosféru a pobaviť tancuchtivé publikum. Hrá všetky odrody house music (deep, disco, electro, electropunk, funky, groove, latino, new wave & tech house) a preto jeho sety obsahujú veľkú dávku energie. Za 11 rokov svojho pôsobenia za gramofónmy vystupoval v prestížnych europskych kluboch : The Social (Londýn, UK), D! Club (Lausanne, CH) alebo L'An-Fer (Dijon, F). Spolupracoval s popredným švédskym producentom Hakanom Lidbo a ich spoločný singel Norr/Východ vydal svetovo uznávaný britský label Paper Recordings.TOKY ( antidandruff / o+j / standa / )


tokyToky a jeho alter ego Rumenige je energetickou bombou jak za gramofónmi, tak v oblasti tvorby, jeho dynamický, svižný a razantný štýl je priam nezameniteľný. Djom sa stal v roku 1990 a techno hrá od roku 1996. Toky je častým hosťom parties všetkých veľkostí, hrá prakticky po celej Európe (Slovensko, ČR, Rakúsko, Maďarsko, Rumunsko, Nemecko, Holandsko, Francúzsko...), vydáva na značkách Numb, PVC, Antidndruff, Nine, Fylo, Tresor, Olga+ Jozef, Backstage a zanedlho určite obohatí diskografie ďalších známych labelov...
LOKTIBRADA ( antidandruff / o+j / standa )


daloDalovo hranie a produkcia sú temnejšie a hlbšie, dokonale technicky prepracované, príťažlivé a úplne originálne, nájdete ich pod množstvom pseudonymov, od roku 1998 predovšetkým ako kultovný Olga + Jozef, ďalej Loktibrada, Drupi, Kre, Vlasta Drahokopil na značkách Olga +Jozef, Palicavonzvreca, Antidandruff, RSB, Nine, PVC, Tresor, Tsunami a ďalších. Množstvo labelov je pôsobivým dôkazom sily Dalových produkčných schopností a skúseností. Vydal cca 70 trackov, spolupracoval s menami ako Christian Wünsch, Takaaki Itoh, Hu, Hardcell, Mark Broom, Regis, Makaton, Function, Pacou.

Spoločne tvoria Toky a Dalo neuveriteľne kompaktné DJ duo s živelnou údernosťou, fascinujúcou technikou, vynikajúcou kompozíciou a neopakovateľnou atmosférou. Niet divu, že existuje kopa obdivovateľov ich úžastného štýlu a prezentácie tvorby, ktorú si zamilovali na festivaloch a akciách vo Španielsku, Holandsku, Maďarsku, Poľsku u nás a v podstate všade tam, kde sa Toky a Dalo ukázali. Ukážu sa aj na Downloade tak by ste si ich nemali nechať ujsť :-).
 

SUPAGRUPA ( www.supagrupa.sk )


akinAkin je jedným z pionierov techna na Slovensku, presnejšie na strednom Slovensku. Od roku 1995 je rezidentom vo viacerých kluboch a partys napríklad Metatron club, Conection party, Tehellna club, Complexx, Components, Utility, Download, Roswell club, Level 12, a plno ďalších. Zahral si na akciách a kluboch ako : Boomerang, U.club, Underground Garage, Pohoda, Stigma, RXxistance party /Villalba-Madrid/, Technoworks advanced techno research - Sala Up and Down /Madrid/, Industrial Electra /Zamora Spain, Avila /Spain/, Temple Bar, Bodkins /Dublin/, Kashmir /Budapest/, Technoid /Szolnok/, Showdown party /Szekesfehervar/, Inqbator /Katowice/, Paragraph 51 /Warsaw/
Momentálne produkuje tvrdé minimal techno pod projektom Supagrupa a Underconstruction (Akin + Makkatu). Od roku 2003 štartuje svoj label Supagrupa Rec a o rok neskôr experimentálny label Spod. Vyšli mu dosky na labeloch ako Sheep, Electracom, Reverse, Deaf Mosaic, Infecta. Na Download_Fm sa nám predství ako Dj act /Supagrupa aka dj Akin/


GLAUCOMA ( Dustream / www.dustream.sk )


glaucomaVenuje sa hraniu už od roku 1996, kedy začali spolu Djom Akinom  propagovať techno v okolí Banskej Bystrice. Boli spolu rezidentmi klubov, ako Co.Night Pub (Technohousession, 1997-98), Vinyl club(1999), Arcade (Connection,2000), Rooswell 47 (Industrea-m,2001), Metatron club (KA,2001-02). Glaucoma hral na párties ako : Underground Garage vol.5 - Prague (Max Duley,Steve Bicknell,Christian Wunsch), Ibiza Night - Praha (Oliver Klein, Stephen), Love - Fabric in Ostrava (Peter Pan), Material Gain - Paradogs Praha(Agent - Fylo rec.), Poland on Fast Forward (Krakow), Inqubator (Katowice), Kanty club (Jaworzno), Metro (Bialystok) Hungary at Kashmir (Budapest) and in Ireland, Auto-matik event(Temple bar music centre, Dublin), Bodkins (Dublin), Viva (Dublin). V súčastnosti šéfuje agentúre Dustream, ktorá pripravuje párties  ako npr. Download.
 


PETE LOOP ( Spiral / Dustream / www.spiral.sk )


pete loopHráva na gramofónoch už od roku 1993.Ako 17násť ročný vyhral JUNIOR DMC v 95tom a neskôr obsadil 3 miesto v 96tom a 2hé v 99 na klasickej DMC súťaži.Hral rôzneštýli najskôr Hip-Hop potom rôzne odrody House a Techna, Ktorým sa venuje dodnes. Od roku 95 hral po boku tureckého dja Mustafu s ktorým mali rôzne rezidencie na strednom Slovensku /Letisko, Conigh pub, Queens pub.../. Hral tiez v Istanbule v kluboch Purple ,Andromeda. Na Slovensku hral vo väčšine dobrých klubov ako U-club, Elam, Extreme a tiež na na naj párty zvanej Bumerang. V rokoch 2002 a 2003 pôsobil v Irsku po boku Jeffa Waltersa kde spolu vymietli väčšinu tamojších klubov ako: TBMC, VIVA, BODKINS, WOODU, MONO. Bol rezidentom v kluboch SWITCH a TIVOLI. Hral po boku takých mien ako Advent,Cloude Young, Jay Danhem, Jeff Miligan. V súšasnosti žije na Slovensku ale v poslednom období je častým hosťom Barcelonskeho klubu ZENTRAUSE kde má rezidenciu.

Support djs/projects: Advent, Cloude Young, Jay Danhem, Jeff Miligan... and many SK and CZ djs

NOKS & GOOD MOOD ( Spiral  / www.spiral.sk )

good moodSú členmi multištýlového bookingu Spiral.sk. Elektronickej hudbe sa venujú už celé desaťročie. Svoje gramofónové predstavy začali rozbiehať v roku 2002 spolu s djom Juniorom (pod bookingom Vibe) na prevažne housovo ladených akciách vo Zvolene a Banskej Bystrici. Tam, ale aj v iných slovenských kluboch sa predstavili s „takmer“ celou slovenskou djskou elektronickou špičkou (martin haberland, dodo.man, pete loop, cheeba, yoshi, glaubic, wychitawacs, sven, boss, toky, tibor, leporelo djs, oswald, akin a glaucoma, benepop djs, ear drum kru, aleks svaensson…). Vystúpili aj s viacerými zahraničnými menami (jeff milligan, jackmate, c-rock, kel quadrant, david noksbowles, peter meininger, saku, tráva…). Sú rezidentmi úspešných parties ako napríklad: Download, Factory či Mekka…Ich sety podobne ako ich hudobný vkus sú založené na žánrovej pestrosti, na spájaní štýlov ako: breakbeat, house, minimal, tech-house a momentálnych nápadov súčasného hudobného diania. Favourite labels: Treibstoff, Poker Flat, Moon Harbour, Raummusik, Substatic, Regular, Kompakt, Get Physical, Dessous, Freerange, Fingerlickin, Marine Parade, Punks, Out Of Orbit, Sonar Kollektiv.

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch