Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

ELECTRONIKA @ Košice, Stará Sladovňa - E-lite, Daesmith, Shaker J

Akciu ELECTRONIKA, na ktorej vystúpi 17 DJs na 4 tanečných flóroch odštartujeme 14.10. v košickej Starej Sladovni. Prinášame ďaľšie profily vystupujúcich DJs.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 03.10.2006 - 23:50

Djane E-LITE

e-liteE-lite svojím talentom a hudobnou rôznorodosťou urobila hneď od začiatku svojej kariéry dobrý dojem jak medzi promotérmi, tak aj medzi klubermi a v roku 2003 sa ponuky ku hraniu len tak hrnuli. Medzi najvýznamnejšie vystúpenia patrí hranie v pražskom klube Duplex, na festivaloch Creamfields a Hradhouse, alebo v klube Roxy. Onedlho si jej potenciálu všimli i v agentúre JPA, ktorá zastupuje niektorých najpopulárnejších českých djs. Neskôr si zahrala aj v klube Abaton s Maurom Piccotom a agentúra JPA jej navrhla zastúpenie.

V roku 2004 sa raketový vzostup DJ-ky naďalej zrýchľoval. Oficiálny mix CD, titulná strana v časopise X-MAG, hosťovanie v rádiách, vystúpenie s dj Tiestom, ďalší Creamfields po boku Tall Paul a Timo Maasa, na brnenskej Apokalypse a mnoho ďalších nemenej zaujímavých akcií.

Vďaka jej energickým a hudobne rozmanitým setom si dj E-lite získala nemálo priaznivcov nie len v Českej republike, ale aj napríklad v Poľsku, či na Slovensku. Kombinácia jej rozbehnutej živej hudby,enrgie a sympatického, extrovertného image z E-lite urobili v relatívne krátkej dobe veľmi žiadanú osobnosť tanečnej scény a bezpochýb ju ešte čaká žiarivá budúcnosť.
Web: www.djelite.cz

DAESMITH (Hu)

Vlastným menom Péter Kovács, sa narodil na Silvestra   v roku 1981. Hudba ho zaujíma od malička. Pomerne skoro, už ako 17-ročný sníval o tom že sa stane DJ-om. Organizoval školské diskotéky. Potom prišla možnosť zahrať aj v kluboch na vidieku a neskôr na odporúčanie Kühl Tamása hral vo viacerých kluboch v Budapešti i vo veľkých kluboch na vidieku.
daesmith
Jeho hudobný štýl je ťažké presne zadefinovať, najradšej hrá také skladby, ktoré obsahujú acid, tech, electro prvky, ale občas hrám aj deep house, tech-house, breakbeat, a tiež ľahši štýl funky hudby mu nie je veľmi vzdialený. Najradšej hrá v kluboch, kde je obecenstvo pripravené pre jeho zvláštny hudobný prejav.

Jeho hudobný vkus najviac ovplyvnili DJs:
Lee Burridge, Danny Howells, Desyn Masiello, Sander Kleinenberg, Chris Fortier, Danny Tenaglia, Steve Lawler, Kühl, Surprise, Gülü, Palotai.

Počas kariéry si mohol zahrať s nasledujúcimi DJs:
Nigel Marcussen, Kühl, Chriss, Dandy, Clark, Dave van N, Schiipman, Blackman, Stamp, Moonline, Rich, Jámbor, Manic N, Paul S, Face Shop...

Miesta a kluby kde hral: Home Club, Pacha, Korona, Dokkoló, Boccaccio, Black Magic, Oázis, Thomas Red Black, Club Chrome, Colosso, Fless, Debut-party, Óbuda Glob Royal, Up Side Down, Coronita, Manhattan...

Rádiove vystúpenia: Justmusic.Fm, Pulzár, Radio69.

www.justmusic.fm

SHAKER J (intertec.sk)

Vlastným menom Jano Ukropec. Neúnavný propagátor klasickej "klubovej" house music, jeden z prvých hip hopových DJov na západnom Slovensku. Dokázal sa presadiť na housevej scéne aj napriek masívnemu nástupu iných štýlov a vďaka prehľadu a obrovskému archívu tanečnej hudby sa stal vzorom houseových DJov na Záhorí.

shaker jJeho prvé skúsenosti s hraním sa datujú k začiatku 90tych rokov, keďy hrával ako klasický Disco Jockey "komerčných diskoték" po celom západnom Slovensku. Od roku 1995 sa začal hudbe venovať profesionálne a po kúpe prvých Technicsov v roku 1996 sa stal prevažne klubovým DJom. V tejto dobe patril medzi prvých slovenských DJjov, ktorý miešali hip-hopovú a soulovú hudbu z vynilov. V rokoch 1998-2001 bol rezidentom akcií poriadaných najlepším freestyleovým breakerským klubom Slovenska X-Boyz a ich pravidelných Zrazov breakerov.

Neustály prehľad v tanečnej hudbe, vo všetkom, čo sa deje v klubovej a tanečnej scéne malo veľký vplyv na jeho ďalšie smerovanie. Blízky kontakt s ľuďmi a spolupráca s DJ Schimekom boli tým správnym začiatkom presadiť sa na slovenskej klubovej scéne. V rokoch 1999/2002 bol rezidentom klubu Ipon v Senici a zároveň začal spolupracovať s DJ Bolekom a agentúrou Intertec Promotion.
shaker jV Ipon klube organizoval akcie Housebaang , na ktorých si zahralo aj zopár známych DJjov (Tlama, Carlo, Truhlik ...) Tieto akcie patrili medzi najlepšie houseové akcie na Záhorí a do dnes ich atmosféru neprekonali žiadne akcie. Počas DJskej kariéry si Shaker J zahral vo významných kluboch a akciách: Bobby Centrum / LA GROTTA (Brno), Electronic Dance Club - IBIZA(BA), Remix Club (Brno), Perpetuum Club (Brno), Laguna (Breclav) , Terminal (Bratislava), Unique Club (Bratislava), Elam (Bratislava), Stará Pekáreň (Nitra), Club SUPALOVA (Košice) a mnoho ďaľších.

Niekoľkokrát bol hosťom tanečných relácií vo FUN rádiu, v rámci relácie Funmastermix a v relácii Sprite Night Megamix, kde odohral svoje sety v priamom prenose. Jeho mixované sety sú obľúbeným artiklom v mnohých slovenských puboch a kluboch. Jeho CD kompilácie boli niekoľkokrát recenzované v českom časopice X-Mag.
Shaker J je rezidentom akcií STEREODROME a PARADOG, na ktorých si zahral s poprednými houseovými DJmi zo shaker jSlovenska a zo zahraničia (Angelo Mike, Pete Gawtry, Tkáč & Haverlík, Javas, Haberland, Koki, Dodo, Pappi,..) DJ Shaker J prezentuje "house music" v štýloch deep, vocal, tribal a techhouse. Jeho sety sú technicky presné a vytvárajú veselú atmosféru.

Medzi obĺúbené značky patria: Soma, Subliminal Soul, Detor US, Siesta, Tango, Gossip, Defected, Soulfuric, Doubledown US ,..

www.intertecpromotion.com

electronika

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch