Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Eqlibrium 05.05.2007 v Trnave – profil Angelo Bott a.k.a Solid Slide

Predstavujeme vám headlinera trnavského eventu Eqlibrium - Angelo Bott a.k.a Solid Slide, ktorý sa narodil 27. apríla 1980 v Zurichu. DJ, ktorý má na konte niekoľko úspešných nielen trackov, ale i skvelých svetových party, či projektov. Djingu sa začal venovať v roku 1996, no svoj prvý remix realizoval až v roku 2001.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 16.04.2007 - 15:19

Solid SlideSolid Slide pôsobí na Slovensku od januára 2007. Niektorí ho mali však možnosť počuť už v roku 2005 vo zvolenskom Ministry of Fun.

Po prvom gigantickom vystupení v známom švajčiarskom clube v Zurichu, Angelo Bott aka Solid Slide spozoroval, že chce viac, než len púšťať  tracky z platní. Po uverejnení remixu  - projekt Ayion (spoločne so známym švajčiarskym producentom Andy Prinzom) na Misja Helsloots label  First Second / Gesture Music, ktorý ho urobil definitívne známym. Solid Slide remix od „Thru the night“ dosiahol už 22 priečku v holandskej hitparáde Technics Dance Charts a bol hraným takými skvelými Djs ako je napr. Armin van Buuren (ktorého nominoval na remix ako Future Favourite v jeho show „A State of Trance“ ) Ferry Corsten, Darren Tate, M.I.K.E., ale i veľa ďalších.

V tom istom roku Solid Slide podpísal zmluvu s legendárnym belgickým “Bonzai”, ktorý mu dal priestor, aby sa realizoval. Nový „Burning Flame“ sa nazýval  „Bello Horizonte“ a nepodporoval ho nik iný, než samotný  DJ Tiesto. Tiesto hral tento track okrem iného aj na jeho exkluzívnom Disneyland Resort Paris, čo bolo následkom toho, že sa meno Solid Slide presadilo v hlavách poslucháčov trancemusic po celom svete. „Belo Horizonte“ tak naďalej hrali ďalši známi DJs ako je Above &  Beyond, John 00 Fleming, Markus Schulz, či Blank  & Jones. Svetovo uznávaný magazín tanečnej hudby MixMag (vydávaný v Anglicku) ho posadil až na 7 priečku mesačného hodnotenia v trance music. „Melodramatické veľkoplošné monštrum!“  -  takto opísal  známy „DJ MAG“  „Belo Horizonte“ slovami  „Je to plné tých nadupaných rytmov a zvukov, ktoré vedia dostať ľudí do varu!“ 

Angelo je spoluzakladateľ Offshor Music, ktory sa vyznačuje obsiahlym zoznamom  kvalitných umelcov a trackov.  Tracky o.i. ako Gabriel & Dresden „Tracking Treasure Down“, všetky York produkcie ako aj Kyau & Alberts „Walk Down/Kiksu“ boli licenciované. Rok 2004 sa tak stal narodeninovým pre úspešnú show „World in Motion“, ktorá žiarila dlhé mesiace v newyorskom interrádiu DI.FM. Túto show počulo v priemere 12.000 uší a odozvy boli viac než  vynikajúce.  

V tom istom roku produkoval Angelo ďalší projekt pod názvom „Tradewind“.  „Approach the End“ bol exkluzívne podporovaný Judge Jules. Tento track hrával v rámci charts viackrát vo svojej rádioshow na BBC Radio 1 (1,5 milióna poslucháčov týždenne).  Opísal ho ako „Toto bude odpaľovať sound systemy na mojich parties“ .

So svojimi remixmi pre Jones & Stephenson „The First rebirth“, York „Mercury Rising“ a svojimi „gigs“ v rôznych európskych krajinách sa Solid Slide vypracoval na volanie jedného Dja na svoj vlastný štýl kombinovaný s „floor-rocking“ electro elementami.

Solid Slide

V roku 2005 mal Solid Slide veľkú česť zahrať si vo svojom rodnom meste Zürichu  na svetovej party „Street Parade“ ,kde sa roztancovalo okolo jedného milióna ľudí. V tom istom roku  Angelo podpísal dohodu s vedúcou švajčiarskou leteckou spoločnosťou „Belair“, ktorá počas letov do destinácii púšťala  jeho mixy na palube lietadla.

2006 hral Solid Slide o.i. na maďarskej Budapest Parade spolu s Kyau & Albertt.  Party bola  pre neho jedinečným zážitkom.

V tomto roku štartuje Solid Slide svoju novú radiowhow na DI.FM pod názvom “OCE Sessions –Offshore Central Europe Sessions” . Práve tu budú hosťovať výlučne slovenských, českých, maďarských a slovinských DJs. Toto je zároveň teritórium Offshore Central Europe, základne európskej centrály Offshore Music, ktorá je momentálne vo výstavbe.

Už čoskoro bude vyjde nový singel Solid Slide. V spolupráci s kvalitnými producentami tak môžete napäto očakávať nezameniteľné radiomixy. Už teraz sa pripravte na jeho “Pearl”.

Eqlibrium

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch