Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

FA FRESH - 7 slovákov v lineupe!

Klubová párty jari v klube Elam nebude len o legende Justinovi Robertsonovi či ďalších zahraničných osobnostiach, ale baviť vás bude aj sedem slovenských djov, ktorí garantujú „fresh“ sound a kopec pozitívnej energie...

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 07.05.2007 - 11:04

Drinkteam aka Dodo.man vs. Wychitawacs

Dodo.man (minus.sk)
Dodo pochádza z Popradu. Je jedným z dídžejov, ktorí stáli pri zrode slovenskej elektronickej tanečnej scény. Svojimi aktivitami vytvorili z ničoho „tanečnú scénu“ v okolí Popradu pod Tatrami. Od roku 1995 na nasledujúcich 5 rokov tvoril program o tanečnej scéne v Rádiu Tatry. V r. 1997 začal prevádzkovať svoj obchod s platňami na internete a založil svoju vlastnú značku „Bassline“, a postupne prešiel na promotérstvo.

V roku 2000 sa do Bratislavy začal svoju krátku spoluprácu s malou bookingovou agentúrou S.M.I.I.L.E. a potom v roku 2001 sa rozhodol stať členom posádky Bajkonuru. Stáva sa rezidentom dnes už legendárnych after parties v bratislavskom klube Eden.

V rokoch 2001 – 02 Dodo organizuje 14 clubbingov, ktopré sa usporadúvajú po celom Slovensku vo vybraných kluboch. A tak na Slovensku cestujú dji ako Terry Francis, Jori Hulkkonen, Christian Smith, Percy X a mnoho dalších. Neskôr dostáva príležitosť pravidelne hrávať v bratislavskom klube Extreme, kde sa za krátku dobu predstavil po boku takých djs ako Nils Hess, Nathan Coles, Colin Dale, Jim Masters, atď. Jeho meno sa objavuje na plagátoch veľkých akcií ako Citadela, Apokalypsa, Hradhouse, Superonic Garage, taktiež dostáva príležitosť reprezentovať slovenskú tech-house školu v pražských kluboch ako Roxy a Mecca.

So svojimi trinástimi rokmi hrania je Dodo kvalitný a skúsený dídžej, stále si udržiava kontakt s ľuďmi, odhaduje, čo sa im páči a hrá pre nich.

Dj Wychitawacs (housemusic.sk)
Dj Wychitawacs, vlastným menom Mário Michna sa venuje djingu od roku 2001. Práve v tomto roku začal so svojou agentúru 21:10 promotion organizovať v Trenčíne a okolí prvé väčšie party nielen v kluboch. Jeho promotérske začiatky však siahajú oveľa ďalej až niekde do začiatkov deväťdesiatych rokov. Ešte v roku 1997 spolu s Mišom Kaščákom založili, vtedy ešte malý regionálny festival POHODA, ktorý však v priebehu dvoch rokov prekročil všetky očakávania, a tak sa v 99. roku minulého storočia po prvý krát na Pohode, vtedy ešte ako jedna z vedľajších scén predstavila aj tanečná hudba a veci začali naberať rýchly spád…

Na narodeniny v marci 2001 Mário dostal svoje prvé vinylové platne a v máji tohoto roku odohral prvý 30 minútový set v legendárnom dubnickom Goa klube. Za tých pár rokov sa ako dj Wychitawacs stihol predstaviť skoro vo všetkých kluboch na Slovensku, objavil sa aj na parties v Čechách a v Poľsku. V súčasnosti je jedným z najčastejšie hrávajúcich djov na Slovensku, a v spolupráci s Dodo.manom tvoria osvedčenú a obľúbenú djskú dvojicu „DrinkTeam“.

Ako promotér má na konte také akcie ako napr. SOUND ATTACK, festival HRAD Beckov, ORGAZMIX, DEEPER… Je tiež neúnavným propagátorom breakbeatu, drum&bassu, zdravej vegetariánskej stravy a nekompromisným bojovníkom za práva zvierat…

Dj BigFish (bigfish.sk)

Aktívne sa venuje djingu od konca roku 2000. V tom roku si kúpil prvý vinyl a stal sa doživotne závislý na tom, čomu podľahlo už toľko ľudí  Cesta ku gramcom však začala už niekde na strednej počúvanímJpredtým synthipopu, new wave a starého dobrého Kraftwerku… Práve cez takúto hudbu sa dostal k elektronickej tanečnej hudbe a predovšetkým k housu. V roku 2001 si spolu s kamarátom založili booking No_compromizes a zorganizovali zopár regionálnych akcií v okolí Senice, odkiaľ pochádza. V tej dobe si hovoril Snip a djsky sa pohyboval na pomedzí deep-techhousu. V roku 2001 a 2002 si zahral vo viacerých kluboch po celom Slovensku, viackrát na senickom Paradogu s Djs ako Javas, Biji, Koki, Shaker J, Baltazar, atd…
V roku 2003 s djingom dočasne sekol, po skončení VŠ však odcestoval do Londýna a tam načerpával nielen atmosféru mesta a klubov, ale hlavne vymetal djské shopy. Po návrate sa stal už pod menom BigFish spoluorganizátorom pravidelnej akcie Back2Basics v skalickej Orlovni a práve tam si zahral napr. s djmi ako Pat Heart, Haberland, Junior alebo Palko Facetku.
V súčasnosti škatulkuje svoje hranie do krabičky „deepelectrominimalhouse“, ale nebráni sa ani vplyvom progressive.

Sandpaper (naada.sk)

Priaznivec heterogénneho soundu a všelijakých hudobných patvarov a tvarov sa za gramofónmi (nielen) na území Slovenska objavuje niekedy od prelomu milénií a možno aj trochu skôr. Rád priznáva, že si za tento krátky čas stihol zahrať (a samozrejme aj podať ruku)  s Matt Black-om z Coldcut, či dubstepovým velikánom Code 9. Absolvoval hranie, až na malé výnimky, takmer po celom Slovensku, od Bratislavy , až po Prešov a stihol si patrične všetky zastávky aj užiť. V niektorých kruhoch známy aj ako večný študent, (latentný) alkoholik, futbalový fanúšik, či osoba nezodpovedná na pohľadanie, ale ako sám vraví, snaží sa tieto zaužívané stereotypy ohľadne svojej osoby meniť.

Top 5:
1. dj bootsie - tango ronin /ugar
2. hard-fi - cash machine (roots manuva dub) /atlantic
3. the clash - guns of brixton /cbs
4. dublex inc. - the game /pulver
5. thief - hold hold on /sonar kollektiv

Bisley (sub-urb.sk)

Ako člen zoskupenia Trademark začal hraním drum and bass-u. Počas tejto doby si vyskúšal publikum vo väčšine slovenských klubov a absolvoval aj niekoľko zahraničných akcií.
Vzrastajúca chuť obsiahnuť širšie žánrové spektrum ho postupne doviedla k tomu, čo hrá v súčasnosti. Jeho sety sú charakteristické medzižánrovými presahmi a mohli by sme ich pomenovať broken-electro-punk-mutant-discom. To všetko je mixované v záujme dobrej a výdatnej zábavy. Od roku 2005 organizuje spoločne s kolegom Ricki Fitz-om pravidelné večery Sub-urb Night v bratislavskom Subclube.

More info: www.zerozero.sk

Noks a Good Mood (spiral.sk)

Noks a Good Mood v preklade z latinčiny a angličtiny znamená noc a dobrá nálada.
Ešte lepší preklad znamená veľa nocí  a ešte viac dobrej nálady.

Rok 1997, prvá noc, zvolenský World klub, Ear drum kru, Naada J, dobrá nálada, do jednej!:)
Prvý booking: Exorcist kru.

Zvolen a založenie bookingu Vibe  spolu s djom Juniorom. House!!!!!! Martin Haberland a čaro housu. Do toho breakbeat a sem tam jazz. Cinematic orchestra a Aphex Twin, Orbital a Leftfield. Rok 2002, klub Casablanka, noci plné housu a radosti. A raz za mesiac návrat do Mekky (BB)!

Leto a Download, párty na Zvolenskom zámku, rezidentúra!!  Noci v U-klube, Účku, Subclube.:) House, minimal, breakz. Prichádza elektro a booking Spiral. Slovenské kluby a najmä Wilsonic tour!

Noci pokračujú. Dobrá nálada zostáva.
    
Aktuálna top 5:
1.    Ed Solo, Skool of thought – Believe in the funk
2.    PLUMP DJS – ELECTRIC DISCO (ramirez rmx)
3.    BEBER, K – SWING- THIS IS THE SOUND (adam freeland, sebi rmx)
4.    GUS GUS – MALLFLOWERS (original version)
5.    EXTRAWELT – 8000 traum (original version)

More info: www.spiral.sk


Predpredaj:

Limitovaný predpredaj lístkov na klubovku jari FA FRESH clubbing tour v cene 250 Sk pokračuje v sieti Ticketportál (www.ticketportal.sk).

18.05.2007 - FA FRESH clubbing tour

Elam klub, Bratislava

techhouse/electro stage:
JUSTIN ROBERTSON (UK)
Christian Candid (AUT)
Drinkteam, BigFish

freestyle stage (from funky to breakz):
TREVOR LOVEYS (UK)
Bisley, Noks vs. Good Mood, Sandpaper

Visual by Kufrik Brothers

info:
Bav sa na jedinečnej párty a vyhraj v súťažiach o lístky, kozmetické balíčky od partnerov turné FA a Got2be a tričká.
Navyše v deň párty od 13.00 do 18.00 ťa pozývame do klubu Elam na bezplatnú prezentáciu špičkovej dj techniky Pioneer, autotunningu Pioneer a Bose Multimedia.

entry:
predpredaj Ticketportál: 250,- Sk
na mieste: 300,- Sk

Fa Fresh

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch