Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

FA FRESH - legenda clubbingu v Bratislave!

18. mája sa predstaví v ELAMe skutočná legenda clubbingu, osobnosť, ktorá naozaj nemá nič spoločné s tranceom ani schranzom a ktorá je zárukou nezabudnuteľnej klubovej noci. Dámy a páni, predstavujeme producenta, remixéra a dja Justina Robertsona...

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 23.04.2007 - 16:33

Justin Robertson ( www.myspace.com/djjustinrobertson )


Jedna z najrešpektovanejších osobností britskej tanečnej scény, ktorá stála priamo pri jej vzniku. Jedinečnú reputáciu vyhľadávaného producenta, remixéra a dja si udržal dodnes, skoro 20 rokov od začiatku kariéry.
 
Kto je Justin Robertson?

V prvom rade modernista hľadajúci nové možnosti vyjadrovania v elektronickej hudbe. Hneď potom excelentný dj a párty bavič s bookingovým kalendárom zaplneným minimálne pol roka vopred. Justin je však ešte oveľa viac. Svedčí o tom už len krátke nahliadnutie do jeho bohatého životopisu.

Justin Robertson

Rodený Manchesterčan najprv študoval filozofiu, potom pracoval ako pracovník v predajni hudobnín, aby sa začiatkom 90-tych rokov dostal k djingu. Začínal v kluboch Spice a Most Excellent a stál pri neopakovateľných začiatkoch doby raveovej. Jeho vplyv potvrdzuje aj vyjadrenie vtedajších miestnych študentov známych v súčasnosti ako The Chemical Brothers, Justina Robertsona dodnes označujú za „mentora“, ktorý zásadne určil ich smerovanie.

Jeho ďalším klubom bol Rebellious Jukebox club, taktiež v Manchestri. Išlo o predchodcu legendárneho klubu Heavenly Social, ktorý v polovici 90-tych rokov určoval hudobné trendy v Anglicku. V tej dobe inklinoval k raveu a inteligentnému technu a stával sa čoraz vyhľadávanejší aj ako producent. Vyžiadali si ho napríklad skupiny Shamen, Erasure, Candyflip, Death In Vegas, The Chemical Brothers, Cocteau Twins či the Sugarcubes. Kľúčom k jeho úspechu bola invencia, cieľavedomé prekračovanie postupov zaužívaných na britskej tanečnej scéne a inklinácia k „dirty“ soundu.

V 90-tych rokoch bol Justin Robertson známy najmä pod menom Lionrock. Pod touto prezývkou vydáva už v r. 1992 debutový album „Roots and Culture“/“Lionrock“. S viacerými trackmi boduje v britskej Top 40s hits, napr. s „Rudeboy Rock“ či „Packet of Peace“. Tieto songy vyšli na jeho ďalších albumoch „Instinct For Detection“ a „City Delirious“ a boli využité aj v niekoľkých filmoch, napríklad v legendárnom Acid House.

Justin RobertsonOd r. 2001 začína Justin vystupovať pod vlastným menom a tvoriť nové house a techno tracky, napríklad známy klubový hit „Have Mercy“. V tomto roku nahral jeden z kľúčových projektov svojej kariéry „Justin Robertson presents Revtone“. Album obsahuje new wave disco a house, ktorý Justin označuje ako „primitívny a inštinktívny“. Justin Robertson opäť prekvapuje a prináša nový electro trend do britských klubov.

Justinove aktivity pokračovali ďalej. Oslovuje ho Fatboy Slim, pre ktorého napísal track „Push and Shove“ zaradený na album Palookaville. Spolu s Gez Dewarom vytvára ďalší inovatívny album Thee Earls, s lyrickými piesňami a množstvom odkazov na ranné 80-te roky a vtedajší New Pop prezentovaný umelcami ako David Bowie a Talking Heads. Justinova tvorba však zasahuje aj taký zdanlivo vzdialený žáner ako reggae, čo potvrdilo jeho nahrávanie na Jamajke.

Pre novú electro tvorbu zakladá label „Never Work“, v ktorom vydal track „Machine“ obľúbený djmi ako Miss Kittin, Paul Woolford a Trevor Jackson. V poslednom období sa Justin Robertson stáva žiadaný ako remixér. Svoj čas a schopnosti poskytol napríklad pre Manic Street Preachers, Happy Mondays, Bjork, New Order, Placebo, Smoke City, A Guy Called Gerald, The Stone Roses, Suede či Felixa Da Housecata.

Okrem hudobnej tvorby je Justin Robertson známy ako jedinečný párty zabávač a dj. Pre svoje vychýrené umenie je žiadaný v najznámejších svetových kluboch ako The Loft v Barcelone, Pacha v Buenos Aires, Bugged Out v Manchesteri, Shine v Belfaste, Chibuku v Liverpoole, Together at Turnmills v Londýne a mnohých iných. Vo svojich setoch vyznáva eklektiku, jedinečný mix housu music, electra, acidu či techhouse, ale aj reggae, severského soulu a popu.

Sme hrdí, že Justin Robertson predvedie svoje djské umenie po prvýkrát na Slovensku práve 18. mája v rámci FA FRESH clubbing tour. Nepremeškajte túto príležitosť.

Limitovaný predpredaj lístkov na FA FRESH clubbing tour v Bratislave začína od pondelka 23. apríla.

Viac na www.freshparty.sk

18.05.2007 - FA FRESH clubbing tour

Elam klub, Bratislava

techhouse/electro stage:
JUSTIN ROBERTSON (UK)
Christian Candid (AUT)
Drinkteam, BigFish

freestyle stage (from funky to breakz):
TREVOR LOVEYS (UK)
Bisley, Noks vs. Good Mood, Sandpaper

Visual by Kufrik Brothers

info:
Bav sa na jedinečnej párty a vyhraj v súťažiach o lístky, kozmetické balíčky od partnerov turné FA a Got2be a tričká.
Navyše v deň párty od 13.00 do 18.00 ťa pozývame do klubu Elam na bezplatnú prezentáciu špičkovej dj techniky Pioneer, autotunningu Pioneer a Bose Multimedia.

entry:
predpredaj Ticketportál: 250,- Sk
na mieste: 300,- Sk

Fa Fresh Bratislava

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch