Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Hrad 06_FM - Olivier Giacomotto: som pripravený prísť a prevrátiť to tam hore nohami!

K jedným z najznámejších hudobníkov na súčasnej elektronickej scéne rozhodne patrí aj Francúz Olivier Giacomotto, ktorý sa tento rok predstaví na festivale Hrad 06_FM na Beckove.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 18.07.2006 - 12:11

Hrad 06_FM: „..som pripravený prísť a prevrátiť to tam hore nohami“


Olivier Giacomotto - drom.skK jedným z najznámejších hudobníkov na súčasnej elektronickej scéne rozhodne patrí aj Francúz Olivier Giacomotto. Spolu s minuloročným festivalovým headlinerom, kanadským DJom Preachom, tvoria v hudobnom svete uznávanú producentskú dvojku. Práve on bol ten, ktorý mu opisoval svoje zážitky a neopakovateľnú atmosféru, ktorú vytvorilo nielen výborné publikum, ale aj nezvyčajný priestor starobylého, zrúcaného hradu. Na základe toho sa rozhodol sa prijať exkluzívne pozvanie na Slovensko a 29. júla vystúpi ako headliner Hrad 06_FM.

Olivier Giacomotto, úspešný francúzsky producent a DJ, rozbehol svoju kariéru v roku 1999. Do tajov produkcie vstúpil s prácou v nahrávacej spoločnosti, kde sa okrem iného naučil používať samplery, mixpulty, počítače a hudbný software. Postupom času sa vypracoval na špičkového a veľmi žiadaného zvukára a spolupracoval s mnohými svetovými kapelami a zvukovými inžiniermi, s ktorými precestoval celý svet.

Olivier Giacomotto - Hrad 06_FMPo návrate domov, do Bordeaux, sa začal venovať vyložene  elektronickej hudbe a stal sa súčasťou mnohých významných zoskupení. V priebehu roka 2002 s projektom Shagshag vyhral súťaž o najlepší remix a vydal svoj vlastný vinyl: Plastyc Buddha - Rhodes Royce (Shagshag Remix).

Postupne, krok za krokom sa Olivier dostával k technu a ako DJ začal  hrať s ProFS systémom, prvou verziou FinalScratchu. Jeho sety sa dajú považovať za úderné a groovy techno. Pri hraní používa Redsound Soundbite Sampler, Air FX, Kaospad – efektor, ktorý deformuje mix a práve toto patrí k jednej zo silných a zaujímavých stránok jeho setov.

S vydaním Playground, jeho prvého EP na labely LUPP (vydávajú na ňom aj Stanny Franssen, Filterheadz, Max Walder, Dimitri Andreas, End-jy…) bol vybraný a hraný samotnými veľkými majstrami Carlom Coxom a Chrisom Liebingom, ktorí ho zaradili do svojej Top 10 najlepších titulov. Už pred vydaním sa Dial T for Techno EP na Iturnem 017 objavoval v hitparádach, playlistoch a aj na mixovanom CD Chrisa Liebinga, ktorý sa o ňom vyjadril, ako o reálnej bombe.

Olivier Giacomotto na Hrad 06_FMNeskôr začal spolupracovať so Stephanom Signorem a behom pár mesiacov sa stal veľmi žiadaný. Obrovská podpora od techno umelcov a značiek ako Black Pitch, Patterns, Planet Rhythm, Rotation a Bound vytvorila akýsi team. Nedávno sa vyšplhal na 4. miesto v celoročnej hitparáde Chrisa Liebinga..

Medzičasom Olivier naštartoval nové projekty, produkciu s novými partnermi dobývajúc tak tanečné parkety tým najlepším soundom  Jeho prvý elektro kúsok vyšiel na Dietrich Schonermannovom nakladateľstve, Tora Tora Tora. Platňa TTT-14, takzvaná Johny y Queso EP, vyprodukovaná s pomocou Damona Jee dostala okamžite obrovskú podporu od najznámejších DJov na svete: John Aquaviva, Sven Vath, Steve Bug, Tony Rios a ďalší.

Po úspešnom rozbehnutí  svojej medzinárodnej kariéry ho môžeme vidieť a počuť hrať na mnohých parties a v svetovo uznávaných kluboch. Do dnešného dňa vyprodukoval 25 vinylov, ďalšie tracky a projekty čakajú na vydanie.

Line-up Hrad 06_FM:


Partyzona.sk stage


DJ Olivier Giacomotto na Hrad 06_FMOlivier Giacomotto (iturnem/tora tora tora/france)
Schimek (intertec/pl)
Toky (antidandruff/standa/sk)
Boss (dole gate/sk)
Grining (intertec/sk)
Čára + Luho (21:10 crew/Sk)
Benco (standa/sk)


4 Elements stage:


DJ Tráva na Hrad 06_FMEchomen (mooncat/uk)
Tommy Boy (miami wmc 2006/h)
Tráva (lex rec./cz)
Drink Team (housemusic.sk)
Jofre (21:10 crew/sk)
Random live (plastic puls/sk)


21:10 promotion V.I.P. stage


DJ Da Sunlounge na Hrad 06_FMDa Sunlounge (mynamusic/moubledown/mmenti/Uk)
Lucas (roxybooking/cz)
Yoshi & Sax (21:10 crew/sk)
Shaker J (intertec/sk)


after:


Pappi (slovakia promotion/sk) & guests...

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch