Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Hromozvod @ Subclub - profil Reza

V sobotu 3.3.2007 sa v Subclube uskutoční prvé pokračovanie drum´n´bassovej akcie Hromozvod, ktorú pre vás pripravila nadčasová kru 300H. Po telefonickom rozhovore, ktorý sme asi pred týždňom absolvovali s djom REZOM, sme sa dozvedeli, že s nami bude aj hrať.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 28.02.2007 - 02:04

Bohužiaľ, nikto okrem Tomáša (x2um), ktorý bol v inkriminovanom čase na služobnej ceste, neovláda jazyk maďarský. Matúš (DJ B-complex) a Tasun (Dj Tasun) nevedia po maďarsky skoro vôbec a ja viem len škaredo, čiže je vysoko pravdepodobné, že niektoré informácie, ktoré nám REZA diktoval, sme nezachytili úplne správne. Preto sme si ich radšej vymysleli. 

Ako sme postupovali...

Tasun vygooglil že:
REZA už na Slovensku asi dva alebo tri razy hral, a to v Novozámockom klube CCX. Raz to bolo po boku otca ragga-junglu Krinjaha a druhý raz nedávno s Dieselboyom. Z čoho Tasun vydedukoval, že REZA má naozaj široký hudobný záber a dokáže sa prispôsobiť každému štýlu, čo vzápätí potvrdil aj Matúš, ktorý si spomenul, že tam hral tiež. Preto sme sa rozhodli, že by sme ho mohli zavolať do Bratislavy.

Matúš nervózne zviera v ruke svoj pomerne veľký mobilný telefón...
Inso: „Zavolaj mu, však čo... maximálne ti nebude rozumieť.“
Matúš: „To bude pekne trápne.“
Inso: „Neboj nebude, len sa nesmieš báť.“

Matúš vytáča zvoní...
Matúš: „Joregelt .“
Reza: „Néha olvasni is szoktam. Nagyon tetszett például a jelen újság hasábjain korábban  megjelent, esztena- vagy kalibakutyákról szóló sorozat. Arról a már-már külsejében is a homogénhez közelítő társaságról van szó, amely az erdélyi havasok között őrködik, és helyettesíti a birkákat a farkasok, hiúzok és medvék étlapján mindmáig.“
Matúš: „Kesenem.“

Matúš prekladá:
„S muzikou som začínal v roku 1996, hrával som bigbeat. Na drum’n‘bass som sa preorientoval okolo roku 1997. O 4 roky neskôr pod menom Exile soundz spolu s ďalšími členmi začínam organizovať dnb akcie. Otec maďarskej elektronickej scény, Palotai Zsolt, mi ponúkol pravidelné účinkovanie v relácii na Rádiu Tilos. Takže od roku 2003 môžete sledovať môj program s menom ‘Milión krokov naprieč Maďarskom‘, ktorého cieľom je nájsť ešte neobjavené DJ-ské talenty.“

Inso: „Hogy vagy?“
Reza: „A hír borzasztó: egy kóborló rottweiler életveszélyesen megtámadott egy kisfiút. A gyerek életét a véletlenül arra járó két felnőtt mentette meg, a kutyát pedig egy rendőr agyonlőtte. Szörnyű tragédia, ám ki a felelős azért, hogy ez bekövetkezhetett? Négylábú barátaink több tízezer éve ugyanis, nem erre kötöttek "vérszerződést" velünk.“
Inso: „Nagyon joo.“

Inso preložil: „Okrem toho mám posledné dva roky pravidelnú show v budapeštianskom undegroundovom cafe ChaChaCha, kde hrávam nujazz a funkbreak. Okrem iného si tam môžete vypočuť aj easylistening, hiphop, nujazz, funkbreak, breakbeat, drum’n‘bass, jungle, breackcore a roots ragga sety. Venujem sa aj produkcii, pod menom Solarcube.“

Dj Reza

Reza je veľmi žiadaným DJ-om, pričom týždenne vystupuje dva až trikrát. V zahraničí účinkoval v štátoch ako Dánsko, Belgicko, Nemecko a na území bývalej Juhoslávie.

A keďže kreditu bolo malo, tak sme museli chtiac-nechtiac telefón položiť. Slušne sme poďakovali a Tasun skúsil povedať, že sa veľmi tešíme, čo sa mu skoro podarilo.

Pre tých, ktorým sa zdá táto tlačová správa zlá, dokonca až trápna, sme si pripravili Rezov set zo 4 gramofónov, ktorý nahral spolu so svojim kamarátom Djom Soundhunterom (Inso prekladá: Dj Loveczvuku).

http://mix.djsoundhunter.com/SoundHunter_&_Reza_on_4_decks_20060407.mp3

Alebo si pozriete jeho profil na:

http://www.myspace.com/exilereza

PS:
Priznávame, že sme sa venovali viac plagátom ako tlačovým správam, preto prosím ospravedlňte chyby v preklade. Musíme však zdôrazniť, že preklad nie je doslovný.

PS2: Keď to bude čítať Reza, tak sme v piči.

S pozdravom  naša/vaša krú.

Hromozvod

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch