Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

micro.Wilsonic - kvalitná moderná diskotéka

micro.Wilsonic 18.04.2008 - kvalitná moderná diskotéka

Už o dva týždne, 18. apríla, sa v bratislavskom PKO odohrá micro.Wilsonic. Menší, no ani náhodou nie slabší, brat festivalu Wilsonic, predstaví Michaela Fakescha a Tapprikka Sweezeeho, DJ Fooda, Hexstatic, El Rakkas, etc.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 05.04.2008 - 00:10

DJ Food

Výlet do minulosti. Píše sa rok 1990 a Coldcut z Ninja Tune zakladajú projekt, ktorý má slúžiť ako platforma ponúkajúca dídžejom zaujímavý materiál na mixy. Potrava začína slávnou sériou Jazz Breaks plnou breakov, samplov a loopov, ktorá sa časom mení na plnohodnotné albumy, ktoré otvárajú dvere tanečnej hudbe do rôznych iných žánrov.
Rok 1995 a z DJ Food sa stáva klasický hudobný projekt. Avšak projekt, pod ktorého názvom sa okrem Coldcut vystriedala rada umelcov. Traduje sa, že kontúry plnohodnotného telesa nabral až po tom, ako sa Matt Black a Jonathan More rozhodli, že už ho ďalej nestíhajú ako bokovku ku Coldcut.
Objavil sa Patrick Carpenter, Paul Brook, Paul Rabiger, Issac Elliston a napokon Strictly Kev. Práve on dnes tvorí DJ Food. So zakladateľmi Ninja Tune sa spoznal začiatkom deväťdesiatych rokov a okrem dizajnu obalov pre label sa spolu s Carpenterom venoval najmä prezentácii projektu DJ Food. Vtedy to boli štyri gramofóny a dvaja ľudia.
Dnes má Strictly Kev za sebou dvadsať rokov dídžejingu a nezabudnuteľný cit pre diskotéku. Vie trafiť presne to, čo chcú ľudia počuť, naservírovať to v duchu „haute cuisine“ a pritom nepodliezať latku masového vkusu.

Predstavte si v jednom sete drum and bass, hip-hop, reggae, klasické blues, folk a občas aj šansón, dokoreňte to turntablizmom vycibrenou technikou a premiešajte dídžejom, ktorý si hranie očividne užíva. Mali sme možnosť vidieť na vlastné oči. A počuť na prestížnej sade Solid Steel.

Boy 8-Bit

V ktorom meste na svete sa robí najinovatívnejšia, najzábavnejšia a najprogresívnejšia hudba? Poradíme, nie je to Bristol ani New York. Dokonca ani Berlín. Správne, Londýn. Multimesto vo všetkých ohľadoch. Multiscéna, ktorá hostí kde čo a ktorá zrodila fenomén menom Boy 8-Bit. Aktuálne jeho remix Burialovho tracku Archangel počuť v kluboch aj niekoľkorát za noc.

Človek, ktorý na svojich Myspace stránkach naznačuje, že by mohol pochádzať z ryšavých Neandertálcov. Možno bude posledný svojho druhu. Ako inšpiráciu by v dotazníku uviedol lacné talianske horory, brakové komiksy, Conana a Mad Maxa, na nového Ramba do kina pôjde asi tiež rád. Pri hudbe by padli mená ako Kraftwerk, Daft Punk, debut Wu Tang Clanu, Timbaland alebo Simon a Garfunkel. My dodajme, že to je trochu dubstepu, UK grime, britskej urban, breakcoreovej roztopašnosti a ragga dôrazu. Také to nové disko pre nezakomplexovaných.

Okrem hudby na počítači, mashupovaniu a promotingu v klube Fabric sa tento mladý Angličan venuje aj knihám. Napríklad „Ako sa naučiť C++ za 21 dní“. Jeho hudba ale nemusí byť ani glitch ani gameboy, stačí k nej len trochu starých zvukov z priekopníckej éry počítačovej hudby. Možno si ešte pamätáte, ako ste naháňali jedny bodky druhými na starých Amigách a Atari. Tí ešte starší možno na C64 a ZX Spectrách.

El Rakkas

Že za dubstepom sa musí do Londýna alebo Bristolu? Omyl! Stačí nasadnúť do auta a Schengen vás vyklopí hneď u našich západných susedov, v rakúskom Grazi. Keď budete pozorne počúvať, narazíte na dvojicu El Rakkas.

V spolupráci s festivalom Springfestival Graz vám ChristoFX a Raz Marty na micro.Wilsonicu predvedú stredoeurópsku predstavu o najaktuálnejšej klubovej mánii. Do toho trochu minimal techna, reggae a osobitého štýlu, ktorý sa dá opísať slovami ako rôznorodý a progresívny. Dubstep v podaní El Rakkas totiž nie sú len bicie a subbasa.

micro.Wilsonic
micro.Wilsonic
Ak chcete vedieť, ako znie aktuálna hudba, prídite 18. apríla na micro.Wilsonic. Najvýhodnejšie lístky kúpite v predpredaji výhradne na www.wilsonic.sk, začínajú už od 399 Sk. Ďalej bude ich cena rásť podľa počtu predaných kusov, postupne na 499 Sk a 599 Sk. Ak ste však zákazníkom spoločnosti O2, môžete rátať s 10 percentnou zľavou na dva kusy.

micro.Wilsonic je síce predskokanom festivalu Wilsonic, nie je však menej. Počas roka prináša niekoľko ďalších príležitostí stretnúť sa s tým najzaujímavejším z oblasti advanced & electronic music. Svojou unikátnou dramaturgiou a nepodliehaním masovému vkusu je podobne ako festival Wilsonic zárukou kvality.

Zdroj: Wilsonic

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch