Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Music Is Everything 28.03.2008 pres. Shur-I-Kan

Music Is Everything 28.03.2008 - Shur-I-Kan biography

Po takmer dvoch rokoch vystúpi na music is everything v piatok 28.03.2008 britský DJ a producent Shur-I-Kan (Freerange Records). My Vám prinášame jeho biografiu.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 27.03.2008 - 00:01

Tom Szirtes sa narodil v roku 1973 v rodine maďarského básnika a anglickej umelkyne. Od svojich šiestich rokov hral na piano a už ako školák často vystupoval na koncertoch klasickej alebo džezovej hudby. Veľmi skoro sa jeho hudobnými idolmi stali Herbie Hancock alebo Wayne Shorter.

Hudbu začal študovať v Bristole, kde ovplyvnený urbánnym zvukom trip hopu a drum&bassu v polovici deväťdesiatych rokov začal hrávať pravidelne s hviezdami tamojšej scény - členmi kapely Portishead.

O niekoľko rokov sa v Londýne stal z Toma vyhľadávaný klávesista, popri hraní v kluboch ako The Forum, Jazz Café a Ronni Scotts v niekoľkých kapelách hral aj s takými hudobníkmi ako Maceo Parker, Tom Browne, či Butch Thomas (hlavný Stingov saxofonista).

Skladani hudby bolo popri hraní jasne súčasťou Tomovej kreativity a založil producentský tím Discerning Ear Productions. Jeho produkcia nezostala bez povšimnutia a zoznámil sa tak s velikánom tanečnej scény Tomom Middletonom. Spoločne začali hrávať po britských kluboch ako aj produkovať. Skladba "Niomi's Dream" si získala ľudí ako Giles Peterson, Pete Lawrence (Big Chill), LTJ Bukem, alebo Mixmaster Morris.

V októbri 2001 vydal pod menom Shur-I-Kan svoj prvý album "Advance" na Jimpsterovom labeli Freerange Records. Odvtedy sa Tom stal rešpektovaným producentom na nu-fusion scéne, cestoval po celom svete a konvertoval tak ľudí na svoj jedinečný zvuk, či už ako DJ alebo live vystúpením.

Tom sa stal moderátorom a producentom breakbeatovej relácie na Kiss FM ako aj na Groovetech Radio, strieda sa s Tomom Middletonom v kapele The Bays - improvizačnej kapele, ktorej členmi boli aj ľudia ako Andy Gangadeen, Nick Cohen (Massive Attack), Simon Richmond (Palmskin) či Jamie Odell (Jimpster).

V októbri 2004 vychádza na Freerange jeho druhý album "Waypoints", na ktorom sa vydal do ešte viac deep & funky teritórií ako predtým. Album ho tak katapultuje do špičky housovej scény, Waypoints EP remixuje Brett Johnson (Classic / Aesoteric) a Mr. Fingers a obsahuje aj favorita chill-outov po celom svete - skladbu Revelations. Album ešte viac posilňuje jeho povesť multižánrového producenta, ktorý dokáže rôznorodým skladbám vždy vštiepiť svoj charakteristický zvuk.

Tom ďalej cestuje po svete, ako DJ navštívil Tokyo, Moskvu, Los Angeles, Londýn, popri tom spolubracuje s D'Nell (BBE), produkuje hip-hop spolu s Ty, HKB:Finn a Lotec.

Remixuje skladby od Audiomontage, Trevor Loveys pre Freerange, Jaam, Trackheadz (Nick Holder & Kaje) pre NRK, Akabu (Dave Lee aka Joey Negro) na Z Records či skladbu Miltona Jacksona ,,1998".

Spolu s Miltonom Jacksonom vydáva začiatkom roka 2006 aj dvojicu úspešných EP I Want It a Special Powers popri samostatnom EP Living Inside. Všetky tri EP mali obrovský úspech, keď sa vypredali v priebehu jedného týždňa. Tento úspech vytvoril obrovský hlad po jeho produkcii, v tomto roku vyjde ešte niekoľko jeho remixov, tanečných kolaborácií a EPs. Rozpracovaný je aj ďalší typicky eklektický album ako aj špeciálny zatiaľ nepomenovaný hip-hopový album.

V roku 2007 sa presadil najmä spoluprácou s Miltonom Jacksonom ako aj svojimi remixami pre NRK a ľudí ako Miguel Migs, ktoré sa dostali na nespočetné množstvo kompilácií. Zároveň slávi úspech s EP Berlin Rising pre label Physical Graffiti, ktoré sa stalo súčasťou playlistov narešpektovanejších housových DJov dneška.

V roku 2008 chystá okrem už vylisovaného EP pre Winding Road spolu s Miltonom Jacksonom (Swap Shop EP) aj množstvo remixov, spomeňme aspoň remixy pre Freda Everythinga na OM Records, Alexandra Koninga na Kung Fu, Ronan na One Thirty Records, Vernon & Dacosta na Icon, či Laid na Physical Graffiti. Nezaháľa ani s vlastnou produkciou, EP mu v najbližších mesiacoch vyjde na lebeloch ako Urban Torque (Twist EP), Winding Road (Glideoscope EP), či domovskom Freeerange Records.

Ani jeho DJské chodníčky už nie sú najkratšie, okrem rezidentúry v londýnskom klube Big Chill House má za sebou v posledných mesiacoch hranie v kluboch po celej Európe, ako aj americké turné.

Po takmer dvoch rokoch ho na [mie] môžete vidieť opäť, a to v piatok 28.03.2008.

Viac info o klubovej noci [music is everything] nájdete na www.mie.sk

Music is everything
Music is everything

Zdroj: MIE

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch