Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Nudance Broken Therapy 9 profily DJs

Nudance Broken Therapy 9 profily DJs

B-Complex, Lixx, Redlolee, Badreport a F@tSound už túto sobotu roztočia drum&bass párty aká pod Tatrami ešte nebola. Viac o nich sa môžete dočítať tu :)

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 14.05.2009 - 11:51

Nudance Broken Therapy 9 profily DJs

drum&bass, dubstep, breakbeat party
16. máj 2009 (sobota) klub Rock Fabric Poprad

 

B-COMPLEX (hospital_records)
B-Complex
B-Complex

Pod menom B-complex sa ukrýva jeden z najväčších talentov na Slovenskej elektronickej scéne, 25 ročný študent VŠMU Matúš Lenický. Hudbe sa začal venovať ako 12 ročný, postupne si prešiel niekoľkými štýlmi až nakoniec zakotvil pri Drum&Bass. Rýchle bicie, mohutné basy a dôraz na melódie, to sú hlavné elementy Maťovej tvorby. Do nových šiat oblieka aj známe slovenské hity, remixoval napríklad Horkýže Slíže, Beatu Dubasovú, Hanu Hegerovú alebo Laca Lučeniča. Spolupráca s Lacom vyvrcholila dvoma B-complexovými remixami na jeho ostatnom albume XLL. Spolupracuje taktiež zo zahraničnými speváčkami, estónkou BadGirl a kanadskou speváčkou, djkou a producentkou Ill-Eshou, s ktorou majú spoločný projekt Ill-Complex.

Prioritou je však vlastná tvorba, ktorá si získava uznanie po celom dnb svete. Rýchlo sa zaradil medzi česko-slovenskú špičku, jeho skladby sa objavili na kompiláciách Remark The Silence, Bassground, Back in my mind, Playback.
Skladby mu vyšli napríklad na belgickom Future Sickness, americkom Force Recordings alebo britskom Vibez. Najväčším Matúšovým ale aj celoslovenským úspechom je však vydanie skladby Beautiful Lies na slávnom vydavateľstve Hospital Records, ktorý vlastní Tony Coleman známy aj ako London Electricity, label, ktorý pre svetovú scénu objavil Djov ako High Contrast, Logistics, Mistabishi.

Maťova Djská kariéra začala v Bratislavskom U-clube (súčasný subclub), šancu zlepšovať sa mu dal DJ X2um keď mu ponúkol rezidentúru v novozámockom CCX. Momentálne hráva po celom Slovensku ale i v Čechách a v Poľsku. Spolu s djmi Insom, Tasunom, Verbalom a X2umom majú spoločnú crew 300H (Hrmených). V Bratislave organizujú párty Hromozvod a chystajú aj živé spoločné vystúpenia. Vypočuť si jeho tvorbu možno na jeho myspace ale skladba Beautiful Lies sa objavuje aj v éteri rádia FM a určite nebude posledná.

LIXX (SIGNAII_FM, Beatz.sk)
DJ Lixx
DJ Lixx

vlastným menom Michal Sekera, pochádza zo západoslovenského mesta Trnava. Koncom 90-tych rokov sa ešte ako teenager dostal do kontaktu s elektronickou hudbou. Prodigy, Baby D, Jam&Spoon či U96 a dovtedy nepoznaná energia v ich produkcii ho donútili vnucovať túto hudbu spolu s kamarátmi svojim spolužiakom pri každej vhodnej príležitosti. Cez rave, hardcore a trance sa spoznal s partiou ľudí pôsobiacich na trnavskej, vtedy alternatívnej hudobnej scéne. Na techno a house parties pozoroval djs, zatiaľ čo doma prichádzal vďaka Goldiemu na chuť pre neho dovtedy nezámemu hudobného štýlu.
Drum&Bass ho naplno uchvátil niekedy v roku 2000 po zhliadnutí záznamu jedného z prvých live vystúpení Bad Company. Vtedy prešiel z pasívneho počúvania na druhú stranu gramofónov a v tom istom roku absolvoval v rodom meste svoje prvé vystúpenia. Za gramofónmi sa začal cítiť ako ryba vo vode a hrania na vedľajších stageoch technoparties napokon vyústili k spolupráci so skupinkou miestnych drum&bassových nadšencov. Spolu s nimi zakladá koncom roku 2001 v novootvorenom trnavskom bare "Rozkoš" dnes populárnu lokálnu drum&bassovú párty BEATZ (www.beatz.sk).
V tomto období spoznáva osobnosti slovenského drum&bassu a po boku djs ako Gabanna, Galagha, Blupcat či Larry+ dostáva možnosť hrať na obľúbených drum&bassových akciách po celom Slovensku. Prelomovým sa stalo vystúpenie na akcii Doubledecker po boku vtedy ešte neznámeho D.Kaya, po ktorom mu ponúkol spoluprácu v tej dobe na Slovensku vedúci najznámejší drum&bassový booking Drumatique. I vďaka fantastickému človeku Gabbanovi na toto obdobie veľmi rád spomína. V dobe, keď sa jeho meno objavovalo na letákoch bratislavských klubov U.Club a Duna, akcii BEATZ už nestačili malé barové priestory a preto ju presúva do trnavského podniku K-Klub, dnes známeho ako Art Klub.
V ďalších rokoch neustále zdokonaľuje techniku mixovania a okrem početných hraní pred slovenským publikom vyráža do niekoľkých klubov v českej Republike. V roku 2002 obsadil druhé miesto na súťaži v mixovaní JIM BEAM WANTED.
V roku 2004 nadväzuje spoluprácu so zoskupením producentov, djov a video grafikov SIGNAII (www.signall.sk), ktoré má v tom období rezidentné drum&bassové noci v mnohých slovenských kluboch a následne sa stáva jeho členom. Spolu s L Plus a Kukuricom cestuje za hraním do Rakúska, či susedného Poľska a zároveň pribúdajú skúsenosti s hraním po boku mien svetovej scény. Za všetkých aspoň niekoľko: Calyx, Teebee, Subfocus, Marky, Concord Dawn, Ed Rush & Optical, Mathematics, Matrix, Brookes Brothers a mnoho ďalších. Objavil sa na rôznych festivaloch ako Pohoda, Hodokvas, Nočné vlny, či Lokal Life a vo všetkých známejších kluboch na Slovensku.
„Drum&Bass je o energii, o pocitoch, ale hlavne o zábave!“ A presne v tomto duchu sa nesú i jeho sety.
Spočiatku bol jeho doménou temný a trvdý drum&bass, ale postupným hudobným zrením jeho vkus nabral na šírke. V setoch určených na tanečný parket prevláda pozitívna energia od liquidfunku až po hardstep, často okorenená scratchingom. Ako sám hovorí: „Najväčšou odmenou každého DJa je určite plný parket úprimne sa baviacich ľudí!“
Drum&bass-u sa v rôznej podobe venuje prakticky každý deň, ale okrem tohto štýlu sú mu blízke aj rôzne žánre IDM, downtempo, ambient, breakbeat, minimal house, psytrance, či „ninja-tune“ hiphop,  ktorý si vždy rád vypočuje.
Ďalšie roky sa nesú v znamení multižánrovosti. V roku 2006 sa dáva dokopy so slovenským producetom Foolk (www.foolk.net) (vtedy Foolcut), s ktorého Live-actom po koncertnej premiére na NuJazz Days 2006 vystupoval spolu s rôznymi živými hudobními ako scratchujúci dj. Neskôr sa projekt na koncertoch pretransformoval do podoby dvojice Foolk & Dj Lixx. V roku 2008 vychádza Foolkov debutový album ‘Red Pills For Daddy’ na CD u slovenského vydavateľstva Deadred Records, na ktorom môžete tiež počuť Lixxov scratching. Aktuálne (2009) táto dvojica brázdi slovenské kluby a festivaly so svojími živými vystúpeniami ladenými prevažne do roviny abstraktného hip-hopu popretkávaného rôznymi samplami, mash-upmi a ruchmi do jedného kompaktného celku.
V Septembri 2007 rozbieha spoločne so slovenským producentom/djom L Plus drum&bassovú rádio show SIGNAII_FM (www.myspace.com/signallfm) na známom slovenskom Rádiu_FM. Od Apríla 2008, keď L Plus od projektu odstúpil, pripravuje a moderuje show Lixx sám. Odvtedy pravidelne každé dva týždne prináša poslucháčom novinky z drum&bassovej scény, množstvo zaujímavej hudby a informácií.
Rok 2008 so sebou priniesol spoluprácu s dnb.sk (www.dnb.sk), jediným webom na Slovensku, venujúcim sa v plnej miere drum&bassu. Lixx sa stáva jeho redaktorom, píše články a podieľa sa ďalších aktivitách dnb.sk. Na prelome rokov 2008/2009 spolu robiehajú projekt Slovak Drum&Bass Awards – každoročnú anketu primárne mapujúcu slovenskú drum&bassovú scénu.
V roku 2009 prestáva aktívne pôsobiť v organizačnom teame párty BEATZ, aby sa mohol začať naplno venovať svojej relácii SIGNAII_FM v rádiu a ďalším hudobným aktivitám. Okrem drum&bassu a pretrvávajúcej spolupráce s Foolk-om sa púšťa aj do ne-drum&bassových aktivít na poli djingu. Vzniká zaujímavá mixovaná hudobno-príbehová séria Lifelines, ktorá kombinuje IDM s filmovou hudbou a hovoreným slovom.
V Apríli 2009 získava Lixx titul ‘Najlepší DJ roku 2008’ v ankete Slovak Drum&Bass Awards 2008 a čo bude ďalej, ukáže len čas.


BADREPORT (nudance.sk)
Badreport
Badreport

Pochádza z Kysúc, kde sa dnb základňa stále rozrastá, najmä vplyvom neďalekej Ostravskej scény. K djingu sa dostal pomerne neskoro, hoci lámané beaty mu učarili v dobe, kedy svetu elektronickej hudby vládli Breakbeat Era. Má radšej trvrdšie a energickejšie tracky, no nevyhýba sa ani spevavým liquidovým veciam. Medzi jeho obľúbené labely patrí: Ganja-Tek, Technique Recordings, Abstract VIP, V2E, Steam, Viper a mnohé ďalšie. Inšpiráciu pre svoje producentské experimenty čerpá aj v labeloch ako Ninja Tune.

F@TSOUND (nudance, drom.sk)
F@tSound
F@tSound

S hudbou sa zblížil už v skorom detstve, kedy navštevoval umeleckú školu kde si zvolil hru na gitare. K elektronickej hudbe sa dostáva okolo roku 2003, kedy navštívil mnoho akcií a prešiel viacerými štýlmi až úplne podľahol čaru lámaných beatov (drum&bass, dubstep, breakbeat).
V súčasnoti broken beat DJ a organizátor akcií  Nudance Broken Therapy v Poprade. Hráva hlavne DnB, no čoraz viac dubstep a breakbeat. Počas hrania strieda melodické tracky s tvrdým, energickým a temným soundom. Snaží sa vytvoriť silnú atmosféru gradáciou, striedaním a prelínaním viacerých subžánrov.
Obľúbení producenti – Break, Audio, Calyx&Teebee, Spor, Noisia, Axiom, Apex, Prolix, Future Prophecies, Evol Intent, Black Sun Empire, Raiden, Current Value, Cause4Concern, Allied, Jade, Sub Focus, Commix, Chase&Status, Inside Info,  State of Mind, Excision, Caspa, Rusko, KPK, Noiz, DZ, Nero, Reso, Skream …

Nudance Broken Therapy 9

Autor: Georgo

Zdroj: Nudance

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch