Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Oxygen_FM - Umek & Balthazar

Prinášame profil Umek-a a Balthazar-a k Oxygen_FM party.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 28.02.2007 - 17:34

UMEK

Umek on ApokalypsaUroš Umek vyrastal v bývalej Juhoslávii, reštriktívny režim však nezastavil jeho lásku k hudbe. Bol vôbec prvým djom, ktorý organizoval eventy v Slovinsku v rokoch 1992 a 1993. Aj keď jeho prvých pár parties boli undergroundovou záležitosťou, informácie o nich sa šírili veľmi rýchlo, čo malo neskôr za následok, že tisíce ľudí začalo navštevovať jeho eventy. Vďaka tvrdej práci pri organizovaní týchto akcií sa techno stalo najpopulárnejším hudobným štýlom v Slovinsku a razom sa z neho stala najznámejšia techno ikona východnej Európy. Fanúšikovia počas Umekovho setu skandujú slovo „Votter“, čo v preklade znamená otec.

Ku koncu 90. rokov už clubberi po celom svete mali možnosť zažiť Umekov dynamicky djing. Hrá na troch gramofónoch a jeho sety sú vírom energie, keď do seba zapracúva zdanlivo rôznorodé elementy hudby, čo je tiež aj ďalšia charakteristika jeho produkcie. Umek sa pri svojom hraní zľahka dotýka pitch-kontrolu a s úplnou jemnosťou, za pomoci snáď každého možného efektu, ktorý mixpult má, chŕli na clubberov "všetko", od tribal tech-houseu až po “valcujúce” party techno. Táto schopnosť ulahodiť skoro každému tanečnému publiku sa odráža na jeho kalendári plnom hraní a tiež aj na jeho Tortured Chamber mixe pre Tortured, kde Umek vybral a zladil 27 trackov. V tomto štádiu, keď už mal vycibrené djské schopnosti a platne točil na troch gramofónoch, si začal na svoje akcie pozývať medzinárodných hostí a ľudia ako Billy Nasty a Surgeon boli jedni z prvých...

Umek je posledných pár rokov plodný aj ako remixér, keď prepožičal svoj magický dotyk napríklad aj synth popovým Depeche Mode. Tiež pracoval na albume slovinskej skupiny Laibach, svojich krajanov, keď remixoval ich návratový singel “Tanz mit Laibach”.

Dnes sa môžu jeho menom v line-upe pýšiť populárne akcie ako Nature One, MayDay, I Love Techno, Awakenings, Sonnenmonsterne, Technolandia, Time Warp atď… Spolupráca s menami ako Ben Long, Jamie Bissmire, G-Force, Chris Liebing, Misjah ho podnietila k tvorbe ďalších dynamických trackov.

Labely a bookingové agentúry priamo šaleli po spolupráci práve s Umekom a nie nadarmo je dnes právoplatným členom a "esom v rukávu" amerického bookingu a vydavateľstva Nova Mute, ktoré zastupuje mimo Umeka ďalšie mená ako Fat Boy Slim, Depeche Mode, Laibach alebo Moby. Pre Európu je Umek súčasťou Rushovej Kne´Deep agentúry.

DJ Umek on APOKALYPSA (Brno CZ)

Umek je právom pokladaný za jedného z najlepších svetových Dj-s. Tento rok sa umiestnil na 82. mieste vo výsledkoch prestížnej svetovej ankety o najlepšieho Dj-a, ktorá nesie názov DJ MAG TOP 100. Počas tohto ročníka bolo od fanúšikov elektronickej hudby prijatých neuveriteľných 217,102 hlasov z 233 rozličných krajín a v tejto ankete sa ocitlo viac ako 50,000 mien DJ-ov z celého sveta. V medzinárodnom a najrozsiahlejšom zozname DJ-ov (www.thedjlist.com) má UMEK skóre 10,292, čo znamená, že mu patrí 52. priečka.

BALTHAZAR

DJ BalthazarBalthazar sa narodil v roku 1977 v Sofii, hlavnom meste Bulharska a o hudbu sa zaujíma už 12 rokov. S dj-ingom začal v roku 1998 a dnes je známy ako jeden z najuznávanejších a najpopulárnejších dj-ov v Bulharsku. Vystupoval v každom hlavnom klube vo svojej krajine ako aj na mnohých veľkých raveových akciách (vrátane bulharskej Street Parade) a v rôznych rádiových a televíznych show. Takisto mal veľa medzinárodných hudobných vystúpení vo viac ako 15 európskych krajinách: Nemecko, Rakúsko, Holandsko, Belgicko, Francúzsko, Malta a ďalšie. Veľmi často hrá na špeciálnych akciách, so známymi a uznávanými zahraničnými dj-mi.

Balthazarov vlastný štýl sa mení od hardgroovy techno s množstvom zlomov až po progressive / elektro / tech-house, vždy v zhode s najnovšími nahrávkami na scéne. Jeho sety sú zvyčajne veľmi energické a technicky dokonalé. Takmer 2 roky bol rezidentom v najväčšom techno klubev Bulharsku s názvom Indigo. V súčasnosti je rezidentom v rôznych kluboch v krajine. Ako vlastník Renesanz agency podporuje množstvo veľkých party a takisto bookuje veľa zahraničných house a techno dj-ov pre vybrané kluby a akcie. V uplynulom roku sa sta jedným z najväčších promotérov pre elektronickú hudbu. Pracuje pre TechnoBG – veľmi populárnu web stránku, zasvätenú lokálnej tanečnej scéne. Balthazar je známy aj ako prvý final scratch dj v Bulharsku, hoci túto technológiu už nepodporuje.

Oxygen_FM - 23.3.2007 - Nitra

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch