Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Profil headlinerov dnb.sk @ SubClub presentz

Profi headlinerov dnb.sk @ SubClub presentz

Posledné predprázdninové vydanie akcie dnb.sk @ SubClub presentz sa uskutoční v piatok 27.6.2008 a sľubuje luxusnú tancovačku ;-). Vôbec po prvýkrát na Slovensku predstavíme ako headlinera anglického dja a producenta Digitala, reprezentujúceho značky ako Moving Shadow, Renegade Hardware, Metalheadz, Function, Timeless, Citrus a mnoho ďalších. Ďalším headlinerom, rozlúčkového večera bude rakúska dvojka Snitch bros. Viac v profiloch...

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 25.06.2008 - 04:30

Digital

Pochádza ešte s generácie djov ako Roni Size, Grooverider, Fabio, Goldie, Storm, Ed Rush a Optical či Zinc. Dnes, už ako rovnako vyššie menovaní, patrí medzi drum and bassové legendy, no na rozdiel od mnohých nežije zo zašlej slávy. Stále aktívne produkuje a má na konte niekoľko nezabudnuteľných drum and bassových hymn.

Dj Digital

Digital je prezývka, pod ktorou je Steve Carr známy vo svojom rodnom Ipswitchy už od 14-tich rokov. Vyslúžil si ju pre svoje lásku k oldskoolovým beatom a hutným basovým linkám. Najväčší hudobný vplyv na ňho mal jeho otec, ktorý takmer 30 rokov viedol raggae soundsystem a tak už vo veľmi mladom veku dovolil rozvýjať jeho producentské a djské zručnosti. Raggae bolo celým Digitalovým svetom až do roku 1991, kedy sa v jeho meste začala vo veľkom rozrastať raveová scéna.

Dj Digital
V rovnakom roku stretol Ruperta Parkesa, známejšieho pod menom Photek, ktorý mu pomohol vybudovať vlastné nahrávacie štúdio. Jeho prvý solo release bol track Touch Me na Timeless Recordings no až fenomenálnym Spacefunk-om na rovnakej značke dokázal celému svetu svoj talent. Obdiv mu následne vyjadrili najvychytenejšie vydavateľstvá ako Moving Shadow, Renegade Hardware, Metalheadz, Timeless, Citrus, Photek Productions a Creative Source, ktoré vylisovali jeho tvorbu na vinyl pod svojou hlavičkou.
V 98-mom sa Steve spolčil s kamarátom a producentom Duncanom Bustom a.k.a. Spirit-om a založili vlastné vydavateľstvo Phantom Audio. Prvý release na tejto značke, Phantom Force patril medzi vôbec najhranejšie tracky v rokoch 1999 - 2000 a podporili ho okrem iných aj top dji ako Grooverider, Fabio, Goldie, Storm, Randall, Andy C, Hype, Ed Rush a Optical.
Úspech značky Phantom Audio a každého ďalšieho Digitalovho tracku ho primela založiť si vlastné vydavateľstvo. Nazval ho Function a pod týmto názvom patrí medzi zabehnuté a rešpektované značky dodnes. Vo svojom katalógu sa môže pochváliť už kultovými kúskami ako Waterhouse Dub, či Deadline.
Rok 2004 bol pre Digitala obzvlášť vydarený. Pod hlavičkou Renegade Hardware rozsekal tanečné parkety svojim trackom Ego. Nasledovali Cheek / Crazy Girl na Soul:R Markusa Intalexa a nádherny raggae song Get Away na Írskej značke Bassbin. Okrem toho naďalej vydáva pod hlavičkami všetkých známejśích vydavateľstiev.
Dj Digital
Dnes má na svojom konte už vyše 340 releasov vrátane niekoľkých EP, LP, CD výberoviek, solo vinylov i kooperácií s producentami z celého sveta. Je rezidentom mnohých zabehnutých drum and bassových nocí v rodnom andglicku, ako aj slávnej Red Bull Music Academy. Popri produkcii sa samozrejme prezentuje aj djingom a so svojou hudbou už precestoval nielen Európu, ale aj v USA, Austráliu, či Áziu.
Ak sa chcete ešte pred akciou poriadne namlsať a vyhrať voľné vstupy, počúvajte Rádio_FM! V priebehu nasledujúcich dní predstaví Nika_FM Digitala v rubrike Feature a 27.6. v deň svojho vyastúpenia v SubClube príde aj ako exkluzívny hosť do show Baláža a Hubináka. Okrem rozhovoru nám samozrejme pustí aj čo to zo svojej najnovšej produkcie v krátkom mixovanom sete!

Snitch Bros

budú podľa Slovenského kalendára čoskoro oslavovať svoje meniny no ešte predtým, 27.6. sa zastavia v SubClube, aby nám na poslednom predprázdninovom pokračovaní akcie dnb.sk @ SubClub presentz predviedli svoju divokú drum and bassovú show, s ktorou žmýkajú potné žľazy tanečníkov v kluboch po celej Európe.

Peter a Pavol alias Snitch Bros
Ich tvorba je charakteristická tvrdohlavým aranžmá, producentskou precíznosťou, žánrovou bezhraničnosťou a drvivým dopadom na tanečný parket. Bratia neváhajú prehnať hlas rakúskej popovej princezničky skartovačkou, vysamplovať prezidenta USA a skombinovať to celé s klasikou rejvových čias "Das Boot". Znie to možno bizardne, no výsledný efekt je ohromujúci. Snitch Bros sú známy pre svoju záľubu v experimentoaní a hľadaní nových žánrov, ktoré by sa dali spojiť s drum and bassom. Do svojich vystúpení dávajú všetku energiu a nenechajú nikoho na parkete len tak sa "ponevierať" :-). Pravdepodobne za to môžu ich epické intrá a chytľavé melódie. Každý set je unikátny, takže ak ste ich už niekedy počuli, určite si ich užijete opäť.
Počas svojej hudobnej kariéry si Peter a Paul zahrali s mnohými veľkými menami svetového drum and bassu. Obaja sa okolo hudby "motajú" už takmer 20 rokov. Podieľajú sa na veľkolepom Urban Art Forms festivale. Začínali ako promotéri drum and bassových akcii, neskôr talent investovali do prudukcie, čo si časom vyžiadalo, aby svoj talent prezentovali aj pred publikom.
Svoju produkciu šíria aj prostredníctvom rakúskych vydavateľstiev Acute, Nazca a Pate. Viac o tejto rakúskej dvojke, hudbu, fotky a videá nájdete na ich myspace, alebo si ich príďte vypočuť osobne už tento piatok 27.6. do Subclubu.

Digital, 27.6.08 @ SubClub

Viac info o akcii a súťaž na:

 

Zdroj: SubClub

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch