Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Progress Your Mind 14.07.2007 - velké interview

Tradiční "zpověď" hlavních aktérů party Progress Your Mind jsme tentokrát pojali trochu jinak. Jelikož headlineři jsou vlastně všichni vystupující, rozhodli jsme se položit jim všem stejné otázky a Vy si tak přečtete odpovědi na devět zvídavých otázek Martina Biebera od Airwave, Leama, Tomáše Haverlíka a Milana Lieskovského pěkně pohromadě.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 08.07.2007 - 23:40

Pojďme se tedy podívat do jejich soukromí, poptat se na jejich plány do budoucna a samozřejmě taky jak se chystají na Progress Your Mind 14.7. do Dopleru...

PYM: Co se Ti vybaví při slovech "Progress Your Mind"?

Airwave: Nastražiť uši, a sústrediť sa na to, ako učiniť veci okolo seba lepšími ako boli včera.

Leama: Núti ma to premýšlať o tom, že ľudia na tejto party budú dychtiví po dobrej hudbe, ktorá ich prevedie akýmsi progresívnym "výletom." Cítím s toho niečo špeciálne, nejaké poslanie, ktoré je predovšetkým o ľudoch a hudbe.

Haverlik: Beriem to aj ako doslovný preklad, ale aj ako určitú výzvu posunúť ľudí ďalej v hudobnom rozhľade. Posolstvo, ktoré práve v mojej hudbe je veľmi dôležité, keďže si nemyslím, že tu má na ružiach ustlané.

Lieskovský:
  To je to „tuc-tuc“ s čoho ma vždy bolí hlava a potom som nervózny? :-)

PYM: Slyšel si už o tomto eventu od přátel, kolegů apod.?


Airwave: No popravde moc nie, pretože som bol dlhšiu dobu "odpojený" od okolitého sveta, myslím tým klubovú scénu (asi rok a pol). Ale chcem to napraviť, to mi verte!

Leama: Áno. Počul som o evente Progress Your Mind. Pozeral som si tiež  videa na Youtube a vypadá to naozaj lákavo - atmosféra, dekorácie, hudba... Potom už prišlo samotné pozvanie hrať tam v júli a ja som ho veľmi rád prijal.

Haverlik: Áno, samozrejme. Bol som jedným z prvých DJov, ktorý hrali na tejto akcii, keď bola ešte len v plienkach.

Lieskovský: Áno, po každej jednej edícií sa mi dostáva veľmi veľa reakcií, hodnotení a rôznych komentov.

PYM: Co máš na party nejraději?

Airwave: Keď počujem slovo "vývoj," znamená to pre mňa akýsi zákaz spájať si to so slávou či „proslulostí“. Tie dve slová mi totiž nepasujú k tanečnej scéne. Malo by to byť vždy o akomsi zdieľaní toho čo je vo vás, vášho hudobného cítenia s ľuďmi v klube. Získavať skúsenosti a neustále sa zdokonaľovať - to je to, čo ma na party najviac baví.

Leama: Pre mňa je hlavná podstata party v tom, snažiť sa odviesť čo najlepší výkon, pripraviť ľuďom neobyčajné zážitky, ale zároveň ich takým istým spôsobom hudobne vzdelávať. DJ sa musí pohybovať dopredu za aktuálnymi trendami – samozrejme, ale opatrne, aby naopak celú atmosféru nestratil. Najkrašie pocity zažívám, keď hrám hudbu svojho srdca a vidím, že ľuďom sa páči. Cítim spojenie s mnoho "cudzími" ľuďmi a to ako nás tá hudba spája je úžasné! Nie je nič lepšieho...

Haverlik:  Najradšej mám samozrejme samotných ľuďí, ktorý vytvárajú atmosféru. Aj keby zlyhával nejaký detail, ktorý by degradoval party pocitovo, alebo technicky, ľudia sú práve ten faktor, ktorý to vie pekne kompenzovať ;-) Party je o ľudoch samotných. Vždy!

Lieskovský: Keď prvé rady zaplnia nádherné slečny, ktoré sa snažia svojími zvodnými pohybmi a uprenými pohľadmi ma dostať do pomykova. :-)

PYM: Na co kladeš při výběru akce největší důraz? (technické zázemí, dobrý honorář, kvalitní lineup)


Airwave: Vlastne na nič čo si menoval. Pre mňa sú omnoho viac dôležité skúsenosti, ktoré na party získam. Samozrejme občas je až zábavné ako s vami promotéri zaobchádzajú, ale to k tomu jednoducho patrí. Ľudia by, ale vo finále mali vidieť iba artistovu vášeň k hudbe a nie to, či dostal cd-player,alebo nie.

Leama: DJing je o kvalitných parties, nie o peniazoch. Byť súčásťou silného lineupu je veľmi príjemné, ale ja sa ta, či tak najviac sústredím na svoj set, aby som predviedol maximum. Veľmi dôležitým prvkom party je samozrejme zvuk a celkové technické zázemie. Čistý zvuk predsa len pomôže ľuďom porozumieť hudbe, ktorú hrám a cítia sa omnoho lepšie, viac si to užívajú. A ráno ich nebolia ušné bubienky :-)

Haverlik: Áno. Kombinácia týchto faktorov, ktoré si už spomenul + prostredie, možnosti propagácie a celkové meno akcie dávajú dokopy určitý punc kvality, ktorý neprehliadam. Porovnávam, kombinujem, vyberám si...

Lieskovský: Technické požiadavky mám úplne štandardné, kvalitný line-up je samozrejmosť, čiže aby hlavne tie vyššie spomínané slečny boli...

PYM: Láká Tě hraní na Ibize? Kde by byl tvůj "gig snů"?

Airwave: Je veľa miest na Zemi, kde by som chcel zahrať. Samozrejme neodmietnem hranie na Ibize, ale úprimne povedané je mi záhadou, prečo sa okolo tejto destinácie točí toľko reklamy apod. Radšej by som zažil desať hraní na desiatich zaujímavých miestach, než dvadsať hraní na jednom ostrove. Pozerám sa na svet ako na niečo obrovské a rozsiahle a Ibiza je predsa len iba malá časť toho všetko. Ale populárne...

Leama: Mal som už to šťastie si na Ibize zahrať a je to naozaj výnimočné miesto.V lete sa tam  chystám a veľmi sa teším. A moje "hranie snov"? No, vždy som chcel hrať na hlavnom stagei legendárneho klubu Cream, alebo Fabric... Možno raz :-)

Haverlik: Pokiaľ viem, tak na Ibize sa veľa klubov zatvára, tak tam by som to už asi nestihol :-) Áno, rád by som si, ale zahral pri mori, počas zapadajúceho slnka. Hral by som pomalé chillout skladby, pre ľudí, ktorí by sa len tak "mrožili" na pláži :-) Takto nejak si to predstavujem ;-)

Lieskovský: Pochopiteľne. Bola by to určite vynikajúca skúsenosť a úžasný zážitok. 

PYM: Jak silné je vlastně postavení hudby ve Tvém životě?

Airwave: Je to časť môjho ja, nemôžem bez hudby žiť. Cítím ju vo svojom srdci a aj duši. Dá sa povedať, že je to jedna z mojich vášní, pre ktorú chcem žiť.

Leama: Veľmi silné. V podstate nepretržite premýšľam o hudbe. Zbieram inšpiráciu odvšadiaľ - z filmov, krásneho popoludnia... To všetko ma nakoniec inšpiruje k niečomu v štúdiu. Keď na hudbe nepracujem, trávim čas hľadaním a počúvaním zaujímavých noviniek, alebo jazdím s kamarátmi užívať si ich hranie, alebo produkciu. Naozaj hudbu milujem a je to časť môjho každodenného života - a vždy bude, dúfam.

Haverlik: Uffff.... Dosť prvoradé... Často až nezdravo ;-) Nepýtaj sa radšej ďalej....

Lieskovský: Ak by som to mal vyjadriť percentuálne tak asi 95% času trávim hudbou. Prispieva k tomu aj fakt, že pracujem v rádiu.

PYM: Jak se ke Tvému povolání staví přítelkyně / manželka?


Airwave: To je iba otázka kompromisov a priorít. Pokiaľ chcete byť slavným, tak nečakajte nič ako fungujúcí vzťah s partnerom. Je to nemožné podľa mňa. Volím si preto radšej cestu menej častých vystúpení a na druhej strane viac času stráveného s manželkou. Vzali sme sa pred rokom po siedmych rokoch randenia. Predsa len nechcem v živote nič zmeškať, pretože sú veci, ktoré sa dodatočne už spraviť nedajú.

Leama: No, pre niektorých djs nie je ľahké udržať si priateľku - stále na cestách, po nociach za mixom. Ale nie je to zase tak hrozný problém. Ja mám zatiaľ jasno - než premýšlať o svadbe, radšej budem cestovať, poznávať nových ľudí skrz hudbu a tak vôbec - vidieť a urobiť ešte veľa vecí... Kariéra je u mňa priorita.

Haverlik:
Hudba, či už ako produkcia, alebo DJing, nie je moje povolanie, ale záľuba! To je dosť podstatné pre mňa. Každý v mojom okolí, všetci moji blízki, to ale plne akceptujú, akoby to mojím povolaním bolo :-)

Lieskovský: Zo začiatku to bolo tažšie, ale človek je prispôsobivý tvor, takže dnes je už riadnym „členom“ komunity. 

PYM: Myslíš třeba na rodinu? Půjde skloubit s djingem?

Airwave: Je to možné si myslím, ako som povedal už pred chvíľou. Musí sa, ale vytvoriť istá rovnováha medzi rodinou a kariérou. Oboje je pre mňa rovnako dôležité. Deti a rodina sú predsa radosť pre život tak prečo sa o to pripravovať? Radšej budem dobrý otec a napríklad po dobu desiatich rokov trochu obmedzím svoje hudobné aktivity, než byť za každú cenu superstar a zabudnúť na narodeniny vlastných detí.

Leama: Jasnéééé, myslím, že to nebude problém. Môžeš si predsa naplánovať život so všetkým čo k tomu patrí - ako si to spravíš, také to máš. Ja osobne chcem, ale najprv vidieť a zažiť, kam až ma hudba v živote dovedie. Potom svadba, rodina... Chcete si ma niekto vziať? :-)

Haverlik: Nie, nemyslím na to ešte vôbec...

Lieskovský: Momentálne sa tomu bránim ako sa len dá. Skĺbiť sa to určite dá, mám kopec známych, ktorí tak normálne fungujú. 

PYM: Jaká jsou Tvoje očekávání od blížícího se eventu v Dopleru a jak se na tuto party připravíš?


Airwave: Bude to živé vystúpenie, takže sa pripravujem naozaj poriadne. Nemusím so sebou ťahať tažké vinyl bagy apod., vystačím si s laptopom a klávesmi. Takže nachystám niečo ako "live show" a už sa moc teším na reakcie publika v Dopleri.

Leama: Ako vždy sa budem starostlivo pripravovať. Vyberiem hudbu, o ktorej si myslím, že bude robiť super atmosféru v Dopleri. Robím si svoje re-edity skladieb aby mi perfektne sadli do mixu. Vďaka tomu sa mi darí hráť akýmsi originálnym spôsobom, pretože moje prerábky, dorábky apod. nepoužije nikto iný na svete. Dúfam, že to na Progress Your Mind bude veľké, očakávam veľa usmiatych tvárí túžiacich po dobrej hudbe!

Haverlik: Očakávam, že sa party vydarí, ako zatiaľ vždy :-) Čakám plno hudbychtivého publika, ktoré bude vo vytržení až do rána ;-)

Lieskovský:
Pevne verím, že bude ideálna návštevnosť a že sa opäť podarí vytvoriť vynikajúcu atmosféru a ľudia spolu s Dj´s budú z tejto party odchádzať s nadšením a s úsmevom na tvári.

Progress Your Mind @ Dopler Club 14.07.2007

Airwave (BE), Leama (UK), Haverlik (SK), Lieskovsky (SK)
Dopler Club, Prievozská 18, Bratislava

Dance Arena – 199.-
VIP Arena – 399.-
21:00 – 05:00

PYM

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch