Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

RE:FLASH: Benepop vs. Chucky @ Pistol Pistol 14.6.2008

RE:FLASH: Benepop vs. Chucky @ Pistol Pistol 14.6.2008

Klub Pistol Pistol predstavuje RE:FLASH!"Deep groovy retro elektro minimal techauz disco" v podaní Benepop djs už túto sobotu 14.6.2008.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 10.06.2008 - 00:03

BENEPOP DJs

Dj Benco (djbenco.net) a Dj Poprednny a.k.a. Mike Pop (mikepop.com).
Pod hlavičkou Benepop Djs vystupujú už nejaký ten rok dvaja Bratislavskí Dji Benco & Mike Pop ako dj kombo, v ktorom, div sa svete, kombinujú deepgroovyretroelektrominimaltechhauz-ové zvuky. Sólovo, rovnako ako vo svojom spoločnom projekte sa objavili v mnohých kluboch po celom Slovensku a vymietli tiež mnohé festivaly (Aquabeatz, Pohoda, Hrad, Download, Hodokvas...).

V súčasnosti sú rezidenti v Subclube a ako keby im to nestačilo, tak mali svoju vlastnú noc aj v Nassau boat, dávnejšie aj Spojka. Po ich boku sa vystriedali zvučné mená nielen domácich, ale aj kvalitných zahraničných hostí. Nedávno oslávili v bratislavskom Subclube druhé narodeniny svojej rezidentnej noci BenePop Grooves ako inak než s exkluzívnym hosťom (Regis/uk & Sleeparchive/uk).

Ich hranie je pozoruhodné vynikajúcou technikou, nápaditosťou u oboch zúčastnených Mike Pop sa vďaka nej dostal až do legendárneho berlínskeho klubu Trezor a týždeň po vystúpení v martinskom underground klube PistolPistol odlieta na miniturné do Švajčiarska, kde vystúpi v mestách Bern a Bazilei.

Benco bol zase spolutvorcom dnes už kultovej relácie Clublab na fun rádiu, neskôr na rádiu_FM, ktorá vychovala nejednu generáciu. Svoje zručnosti vie príležitostne zúročiť i na 3 gramofónoch. Obaja páni majú za sebou i producentské počiny, ktoré boli vydané na CD v prílohách časopisov X-mag, Bassline, alebo na kompilácii k legendárnej party Booomerang.

Teraz už sa môžeme len tesiť na 14.6.2008 ako nám táto dvojka predvedie výrobu undergoundu v martinskom klube PistolPistol.

Chucky

Začiatky djingu siahajú až do roku 1997, odkedy v trnavskom K-clube pôsobí, ako dlhoročný nepísaný rezident i po niekoľkých zmenách tohto už legendárneho priestoru (potom Calipso, teraz Art club.). Postupne sa prihodilo množstvo akcií na domácej, ale aj zahraničnej pôde (DE/CZ). Ako fungujúca samostatná jednotka, bol odchytený dnes už nejestvujúcou značkou Eclipse booking, pod ktorou bol činný do roku 2000. Tohto vtedy najmladšieho dja odštartoval prvý diel dnes už toľko medializovanej Bee Free a spustila sa spolu sním séria clubingových nocí po Slovenských mestách.
V zápätí spadol (2001) do novovzniknutej, predovšetkým domácej booking&promotion agentúry Switch, ktorá mu umožnila pôsobenie dnes už mnohými veteránmi ospevovanej, undergroundovej Arche. Po jej zániku sa i naďalej rozvíjala jeho hudobná i promotérska iniciatíva, ktorá bola cítiť a vidieť vo všetkých možných lokálnych eventoch. Tým sa stal neodmysliteľnou hybnou pákou tohto dnes už nemenej známeho Trnavského združenia djov Switch. Rovnako hodnotnými členmi sú aj známa dvojka Erik&Pete, ktorý ho ovplivňovali hudobným vývojom a spolu snimi si rozumie nielen za gramofónmi.
Momentálne patrí vďaka svojimi zábavno-náučnými až inovátorsky-kontroverznými setmi medzi najrešpektovaneších Trnavských djov, ktorý sa zviditeľňuje nielen na vlastnej nepravidelno-pravidelnej noci s nazvom RE:FLASH a predtým Electronic Delicate, ktorá hosťovala “esá” najmä z domácej, ale i zaharaničnej scény (Jeff Milligan/revolver/CA, Tibor Holoda/wilsonic/SK, Benco/standa/SK, Mike Pop aka Popredny/studio Bratislava, Oswald/s.m.i.le/SK atd...) kde vládne minimal-house, electro, retro, house a break zvuk.

 

Re:Flash 14.june/ Saturday 2008, Pistol Pistol underground music club

21:00 – 05:00, Vstup: 90 Sk

Re:flash with Benepop @ Pistol Pistol
Re:flash with Benepop @ Pistol Pistol

 

Zdroj: Spiral

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch