Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Stigma_FM - rozhovor s DJ-om Bolek-om

Zopár slov Petra Bolebrucha aka Dja Boleka k Stigme_FM: Táto akcia bude pre každého DJa a clubbera nezabudnuteľným zážitkom ;-)

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 26.06.2006 - 17:12

"Tak, ako bola Stigma s Rushom na Kolibe. Kto zažil spomína doteraz" hovorí Bolek. Zaujíma vás ako sa dostal k technu, čo počúval v 15-tich, na čo sa ešte okrem Beckova môžete tento rok tešiť? Prinášame vám exkluzívny rozhovor nielen o tomto...

Ahoj.. či sa ti to páči, alebo nie, Teba pozná proste každý. Patríš medzi tie kontroverznejšie postavy na našej scéne a to nielen vďaka mnohým Tvojim vyjadreniam, ale aj aktivitám, ktorým sa venuješ a ktoré mnohým ľuďom ležia v žalúdku. No cez to všetko Ti dám  otázku... Ako by si sa sám predstavil?

Čaute. Volám sa Peter. Zaujímam so o tanečnú hudbu vo všetkých jej podobách. Som rád, že sa výsledky mojich aktivít ľuďom páčia.

Spomeň si na časy, keď si mal 15. Aký bol tvoj hudobný svet? Čo si počúval, čo Ťa ovplyvnilo a ako si sa dostal až k technu?

Keď som mal 15 rokov zmenil sa režim. Postupne sme sa začali dostávať ku "západnej" tanečnej hudbe.  Asi mám šťastie, že žijem na Záhorí, kde sa dá chytiť stanica FM4, kde už za totality dávali neskutočné, pre nás neznáme skladby. Taktiež som mal šťastie na skvelých ľudí, ktorí ma viedli hudobným svetom. Ja im to teraz oplácam, tak, že sa snažím robiť to isté pre ostatných.

DJ Bolek - Stigma_FM 2006 - drom.sk

Aký je rozdiel medzi DJom Bolekom a Petrom Bolebruchom?

Bolek je DJ. Peter Bolebruch je normálny človek, ktorý prežíva všetko bežné. Starosti aj radosť. Úspechy aj pády.

Ako DJ si už predstavil aj svoje poňatie „modernej diskotéky“, hrávaš už aj na iných akciách ako sú technoparty. Vyhovuje ti „iný“ sound viac ako techno?

Techno, to je energia. Sila ktorú dávaš do ľudí. Veľká škoda, že sa techno dostalo do slepej uličky. Myslím tým hudobne. Mám rád progressive. Nielen ako štýl, ale hlavne ako niečo, čo ťa ženie vpred. Teraz veľa času venujem iným tanečným štýlom.

Tvoja DJská kariéra je všeobecne známa. Ale čo produkcia? Nechystáš sa po toľkých rokoch na scéne začať aj s vlastnou?

S produkciou som začal už pred 4 rokmi, niekoľko mojich vecí sa už dostalo medzi ľudí. V poslednej dobe som však s produkciou prestal. Venujem sa zatiaľ iným činnostiam. Napriek tomu sa blíži čas, kedy opäť naštartujem produkciu. V hlave už mám veľa nápadov.

Aký je Tvoj pohľad na súčasnú scénu na Slovensku a s tým súvisí aj ďalšia otázka.. Prečo sa Stigma sťahuje na východ??

Tanečná scéna sa vyvíja. Ako promotér rešpektujem chute ľudí. Vždy sa snažím dať do našich akcií aj niečo navyše. Stigma sa na východ nesťahuje. Len si spravila malý výlet.

Nazrieme aj troška do tvojej promotérskej kuchyne. Môžeš prezradiť, čo chystáš do budúcna? Na aké parties a mená sa môžeme tešiť?


Ako spolupromotér pracujem pod hlavičkou Slovakia promotion. Medzi najzaujímavejšie akcie určite bude patriť HRAD Beckov. Ak sa všetko podarí, tak sa môžete tešiť na audio - vizuálny zážitok leta pod taktovkou Oskara Rozsu na Beckove, na jeseň vystúpenie Paula van Dyka, či Stanton Warriors. Rozjednané sú bookingy s niekoľkými DJmi z prvej desiatky TOP DJs.

DJ Bolek - Národná prírodná pamiatka

Dám Ti aj jednu otázku, ktorá tiež často rezonuje Slovenskom.. Ožije ešte niekedy Paradog?

Neviem. Bol som rozhodnutý, že nie. Ale....

Na ktorú party na Slovensku najradšej spomínaš a prečo?

Paradog 2002 na STASE. Bola to asi najlepšia party akú som kedy spravil. neskutočný sound. Veľká výrobná hala a všetci na kašu. Táto party mi rezonuje stále v ušiach.

Akú otázku by si nikdy v rozhovore nechcel dostať?

Onanoval si dnes?

V sobotu 8. júla hráš na Stigme v Košiciach s Rushom a Boldom. Aký je Tvoj názor na ich hranie a produkciu? Tešíš sa na hranie na tejto akcii?

Rush je veľký showman a človek s veľkou charizmou. Jeho produkcia sa mi veľmi nepáči, ale ako DJ to vie pekne napáskovať do ľudí. DJ Bold je hard techno DJ. Žiadne kompromisy. Táto akcia bude pre každého DJa a clubbera nezabudnuteľným zážitkom. Tak ako bola Stigma s Rushom na Kolibe. Kto zažil spomína doteraz.

Odkaz záverom...

Prišlo leto. Usmievajme sa a užívajme si život.

–––––––––––––––––––––––––––––––––

Stigma_FM 2006 - with DJ RushSTIGMA_FM

08.07.2006

Stará Sladovňa
Košice

Line up main stage:

RUSH /USA/
BOLD /AUS/
SCHIMEK /PL/
Boss /SK/
Grining /SK/
Breeth /SK/
Bolek /SK/
Herak /SK/

Line up 2nd stage:

Haberland /SK/
Dodo.man /SK/
Wychitawacs /SK/
P3K /SK/

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch