Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Stigma_FM - rozhovor s DJ-om Boss-om

DJ Boss - ako jediný slovák vydal na Rushovom labeli Kne`deep dve platne, no v jeho exluzívnom bookingu stále nieje. Prinášame Vám rozhovor s ním k blížiacej sa Stigme_FM.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 04.07.2006 - 00:52

"Príďte sa zabaviť určíte to bude stáť za to. Verím tomu !"


Ako jediný slovák vydal na Rushovom labeli Kne`deep dve platne, no v jeho exluzívnom bookingu stále nieje. Nielen o tomto, ale aj o tom čo ho ovplyvnilo, čo aktuálne pripravuje a o jeho pohľade na rozdiely medzi slovenskou a českou scénou porozprával pred blížiacou sa Stigmou DJ Boss.

DJ Boss - Apokalypsa Gold Edition - photo by admin drom.skAhoj.. čo sa techna týka, patríš k Slovenskej špičke, poznajú ťa ľudia od Malaciek po Humenné.  No ani ty sa nevyhneš otázke... Ako by si sa sám predstavil a čo máš nove ?

Písať o sebe to mi nikdy nešlo a ani mi to nepríde moc objektívne. Radšej nech hovorí za mňa produkcia a skutky. Pravé v týchto dňoch vychádza ďalšie pokračovanie labelu Planet Rhythm s poradovým číslom PRUK45 na ktorom po prvýkrát vydávame dosku spolu s Dalom (Loktibrada) ,čo si myslím, že je pre Slovensko úspech vydať na labely, ktorý je jeden s najstarších a najrešpektovanejších na svete. Ďalej sa pripravuje nová Palica von z vreca, kde takisto nájdete špičkové traky z SK produkcie a v neposlednom rade vyjde DOLE GATE 3.

Spomeň si na časy, keď si mal 15. Aký bol tvoj hudobný svet? Čo si počúval, čo Ťa ovplyvnilo a ako si sa dostal až k technu?

Dobra otázka, len sakra, kto si to ma všetko pamätať?? Viem, že keď som mal 15, tak bola u mňa na prvom mieste škola a muzika ma zasahovala len okrajovo. Ale už vtedy som počúval elektronickú muziku ktorá vychádzala na ID&T a bola veľmi rýchla a tvrdá. Postupne som začal experimentovať na PC a robiť prvé pokusy so zvukom a tak to všetko začalo.. potom to už len chcelo veľa hodín tráviť v štúdiu a učiť sa čo a ako..

Si jediný Slovák ktorý vydal 2 dosky na Rushovom labeli Kne Deep. Ako k tejto spolupráci prišlo? Objavil ťa on sám, alebo si mu posielal svoju tvorbu ktorá sa mu natoľko páčila že to vydal?


Napálil som CD s 11timi trekmi, ktoré som cez kamaráta poslal Rushovi, nech si to vypočuje a povie mi svoj názor na produkciu. To, že sa mi následné ozval a povedal že chce hneď 8 trackov z toho CD na dve dosky ma doslova šokovalo, samozrejme v dobrom slova zmysle.

Prečo vydávaš na Rushovom labeli, ale nie si v jeho bookingu?

Platne som vydal už hrozne dávno a vtedy ešte nebolo v móde hneď sa dostať do bookingu po vydanej doske. Som rád, že platňa mala taký mega úspech a v podstate sa skoro okamžite vypredala vo všetkých internetových shopoch, takže musel robiť následný repress oboch dosiek.  Pre mňa to bola v prvom rade super reklama, za ktorú ďakujem labelu Knedeep do dnes.

DJ Boss - art photoV súčasnosti hrávaš prevažne v Čechách kde si veľmi populárny. Fičí tam techno stále, tak ako kedysi u nás? Alebo už aj tam cítiť že je to „iné“? Aký je tvoj pohľad na súčasnú českú a slovenskú scénu?

Hlavný rozdiel sú financie a ekonomická situácia.. V Čechách na to ľudia majú, aby sa chodili plnohodnotne baviť na party, u nás je to skôr výnimka. To je podľa mňa hlavný rozdiel, od ktorého sa všetko ostatne odvíja. U nás mladí cestujú na západ za prácou a tam sa aj bavia, čiže aj v Čechách stretám na akciách stále viac Slovákov, ktorí tam pracujú alebo študujú.. A čo sa týka techna, tak je to stále ok. Ide to ako sínusová krivka raz je OK, raz nie, ale o tom je život.

Ak by si bol organizátor, ako by vyzeral line up podľa teba?

Určite by bol zložený s kvalitných producentov a ľudí, ktorých rešpektujem kvôli práci, nie preto, že sú to nafúknuté mediálne bubliny. Napíšem len par mien ktoré ma v poslednom čase oslovujú čo sa týka kvalitnej produkcie a djskych výkonov: Adam Bayer, Chris Liebing, Surgeon live, Marco Carolla.

Na ktorú party na Slovensku najradšej spomínaš a prečo?

No tých akcii je viac.. Hrad Beckov, Stigma, Paradog a samozrejme Boomerang.

Akú otázku by si nikdy v rozhovore nechcel dostať?

Presne túto čo si mi napísal, lebo neviem, čo odpovedať.

Odkaz záverom...

Príďte sa zabaviť určíte to bude stáť za to. Verím tomu !


STIGMA_FM - Stará Sladovňa - Košice 2006STIGMA_FM

08.07.2006
Stará Sladovňa
Košice

Line up main stage:

RUSH /USA/
BOLD /AUS/
SCHIMEK /PL/
Boss /SK/
Grining /SK/
Breeth /SK/
Bolek /SK/
Herak /SK/

Line up 2nd stage:

Haberland /SK/
Dodo.man /SK/
Wychitawacs /SK/
P3K /SK/

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch