Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Stigma_FM - rozhovor s DJom Breeth-om

Kto by ho nepoznal.. Notoricky známy DJ, hlas úspešnej relácie 4 Elements... O tom, ako sa dostal k svojmu menu, čo si myslí o akciách na východe a prečo sa teší na hranie s DJmi Rushom a Boldom porozprával Mišo aka Breeth.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 29.06.2006 - 00:29

Stigma_FM: bude mať aj Slovensko zástupcu v Knedeep?

DJ Breeth - Slovakia, SlovenskoKto by ho nepoznal.. Notoricky známy DJ, hlas úspešnej relácie 4 Elements... O tom, ako sa dostal k svojmu menu, čo si myslí o akciách na východe a prečo sa teší na hranie s DJmi Rushom a Boldom porozprával Mišo aka Breeth.

Ahoj.. si notoricky známy na celom Slovensku, ale určite sa nájde pár ľudí, ktorí ťa ešte nepoznajú, alebo o tebe nepočuli, keďže na východe až tak často nehrávaš. Ako by si sa sám predstavil?

Nuž ťažká otázka... Iný a pritom stále ten istý ako pred rokmi, stále sa učiaci a počúvajúci, ktorý sa snaží robiť to čo ho baví.

Spomeň si na časy, keď si mal 15. Aký bol tvoj hudobný svet? Čo si počúval, čo Ťa ovplyvnilo a ako si sa dostal až k technu?

Hm to je dosť ďaleká obrátka : ). Bol som veľkým fanúšikom Depeche Mode, Camouflage (napriek tomu som nebol na ich koncerte, hanbím sa za to :) a postupne som pričuchával k Front 242, Nitzer Ebb a mnohým iným... Od nepamäti som bol náklonný k širšiemu spektru hudby, čo sa značne odzrkadlilo aj na mojom archíve. Čo sa techna týka...šlo to postupne cez rôzne iné, možno jemnejšie štýly... ale elektronika to bola vždy.

Ako si prišiel k tvojmu DJskému menu – DJ Breeth?

Hm, ako k mnohému inému...náhodne. Nespomeniem si na nejakú analógiu, ktorá tomu predchádzala. Je to však spontánne vymyslená prezývka... žiadne dlhé taktizovanie nad jej komerčným účinkom:) a ani žiaden vecný základ.

Tvoje meno sa pravidelne objavuje na plagátoch ohlasujúcich party, v piatok moderuješ 4 Elements, si rezidentom viacerých akcií. Ako to všetko zvládaš?

No niekedy je tá synchronizácia náročnejšia, ale v podstate to nie je také dramatické. 4 Elements sa na jeseň priblíži ku svojmu druhému výročiu a človek sa za ten čas naučí ako robiť určité veci a oťuká sa, koniec koncov ako pri všetkom. 

DJ Breeth rozdáva autogramyNedávno si bol na pozvanie Dja Rusha hrať v Španielsku. Chystáš sa na vstup do jeho bookingu Knedeep??

Nie, nie...aby som to dal na pravú mieru. Rushie tam hral s Charliem Boldom 2 týždne predo mnou, v rámci tej istej noci. Iba sme si písali, že to tam treba poriadne nakopnúť :). Ja som tam hral s Austrálčanom Simonom Coylom, ktorý sa týždeň predtým predstavil na 2 parties aj v Čechách, no a s Bassdrumom, o ktorom môžem povedať, že je to najlepšie technicky hrajúci DJ, ktorého som mal možnosť za ostatnú dlhú dobu vidieť a počuť hrať.  Knedeep? Hm, no bolo by to naozaj príjemné byť členom tohto naozaj exkluzívneho bookingu, toto rozhodnutie však naozaj nie je na mne a je určite závislé od mnohých okolností.

Čo ťa čaká do budúcna? Nemáš v pláne začať aj s vlastnou produkciou?

Odpoveď na túto otázku má súvislosť aj s tou predchádzajúcou. Jeden DJský velikán raz povedal, že nie každý producent musí byť DJom, avšak každý DJ by mal byť producentom. Takže určite áno. Obetujem tomu aj tohto ročnú dovolenku a peniaze, ktoré mi tým zvýšia sa chystám investovať práve týmto spôsobom. Určite to však chce nejaký čas avšak tlak práve na túto časť mojej práce sa značne zvyšuje z viacerých smerov.

Aký je Tvoj pohľad na súčasnú scénu na Slovensku? Myslíš si že je rozdiel v akciách na západe a na východe?

Bez akéhokoľvek nadsadenia som plný očakávaní. Hral som na východe myslím, len dvakrát v malom klube. Počul som o miestnej party atmosfére len tie najlepšie veci, takže sa naozaj teším. Ďalším veľmi dobrým dôvodom, je aj hranie s Rushom, keďže napriek tomu, že sme sa už stretli niekoľkokrát, ešte som nemal príležitosť spočinúť s ním na pódiu v rámci jednej party, iba sa prišiel pozrieť, keď som hral.

DJ BreethAk by si ty bol promotér, ako by vyzeral line up Tvojej akcie?

Na túto otázku je naozaj ťažké odpovedať... Je to vec vkusu, pohľadu a cítenia. Tých mien, z rôznych žánrových skupín je viacero, ktoré si viem predstaviť. V tomto smere som tvarovatelný : ).

Akú otázku by si nikdy v rozhovore nechcel dostať?

Keďže som väčšinou práve na opačnej strane bariéry, kedy kladiem otázky ja a mám rád práve tých uvoľnených respondentov, ktorí nemajú problém zodpovedať čokoľvek napriek tomu, že odpoveď nemusí byť dostatočne uspokojujúca pre toho kto sa pýta...skrátka vedia sa správne vykrútiť : ). Medzi našimi djmi je niekoľko majstrov ktorí skvele ovládajú toto umenie...myslím, že vieš koho mám na mysli... V tomto duchu nemám takúto otázku.

V sobotu 8. júla hráš na Stigme v Košiciach s DJmi Rushom a Boldom. Na Slovensku už obaja hrali. Aký je Tvoj názor na ich hranie a produkciu? Tešíš sa na hranie na tejto akcii?

Neprináleží mi komentovať niekoho prácu. Keď ju robí, robí asi s úmyslom dať do nej to najlepšie čo v ňom je, hudby sa to týka obzvlášť. Každý dj a producent je len človek, a jeho predvedený výkon sa nemusí každému páčiť. Rush medzičasom dosť zrýchlil, čo nemusí vyhovovať možno mne, ale môže sa páčiť mnohým iným. Páči sa mi jeho kreativita v setoch, kedy používa vsuvky ako chorály, silné ostré vokály, hovorenú reč atď. Jeden z jeho starých setov, bol pre mňa určitým míľnikom, ktorý ma dosť inšpiroval a bolo to niečo čo som dovtedy nepočul. Jeho pretrvávajúci úspech hovorí sám za seba. Ako som už vyššie napísal, veľmi sa na túto party teším z viacerých dôvodov.

Odkaz záverom...

Som presvedčený, že východ zažije naozaj mimoriadnu akciu, ktorá vo vás určite zanechá dlho pretrvávajúci pocit...k čomu sa mi snáď svojim podielom podarí prispieť!STIGMA_FM - Stará Sladovňa - Košice 2006STIGMA_FM

08.07.2006
Stará Sladovňa
Košice

Line up main stage:

RUSH /USA/
BOLD /AUS/
SCHIMEK /PL/
Boss /SK/
Grining /SK/
Breeth /SK/
Bolek /SK/
Herak /SK/

Line up 2nd stage:

Haberland /SK/
Dodo.man /SK/
Wychitawacs /SK/
P3K /SK/

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch