Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Stigma_FM - rozhovor s Tom-om Herák-om

"Naša scéna prežíva opäť nejaké renesančné obdobie. Vidieť veľký vplyv akcií, ktoré sa už orientujú aj na inú hudbu a štýly, ako na ti, ktoré sme boli zvyknutí. Na západe sú síce akcie častejšie a možno na pohľad kvalitnejšie, ale u nás sú osobitejšie a uvoľnenejšie" hovorí Tom Herák.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 05.07.2006 - 14:36

Príďte aj vy okúsiť atmosféru východu, teraz je na to ten najpádnejší dôvod


"Naša scéna prežíva opäť nejaké renesančné obdobie. Vidieť veľký vplyv akcií, ktoré sa už orientujú aj na inú hudbu a štýly, ako na ti, ktoré sme boli zvyknutí. Na západe sú síce akcie častejšie a možno na pohľad kvalitnejšie, ale u nás sú osobitejšie a uvoľnenejšie" hovorí Tom Herák.

DJ Tom HerákAhoj.. patríš medzi známejších DJov na Slovensku, ale určite sa nájde pár ľudí, ktorí ťa ešte nepoznajú, alebo o tebe nepočuli, keďže najčastejšie hrávaš doma – východe. Ako by si sa sám predstavil?

Česť. Som Herák, Košičan, člen workingpro a všetky informácie o mne môžete nájsť práve na našich oficiálnych stránkach  ;)

Spomeň si na časy, keď si mal 15. Aký bol tvoj hudobný svet? Čo si počúval, čo Ťa ovplyvnilo a ako si sa dostal až k technu?

V tomto období, pokiaľ sa pamätám, som dosť veľa počúval punk. Na nejaké koncerty som však nechodil, ta komunita ľudí mi veľmi nevoňala a ani tie koncerty neboli bohviečo. Hľadal som, aj keď nie vedome niečo nové, v čom by som sa mohol nejakým spôsobom nájsť a zrazu sa mi dostali do rúk 2 mixované sety od Tokyho. Boli dosť staré a už ani neviem, ako sa volali, ale to, čo som počul, bolo niečo, čo som pred tým nezažil, nepočul a bolo to pre mňa extra tvrdé. Osud asi chcel, aby som v tom pokračoval a teraz hrám už oveľa tvrdšie, ako vtedy..

Tvoje meno sa väčšinou objavuje v súvislostiach s hard technom a schranzom. Znamená to, že hráš iba „tvrdo“? Čím ťa tento tvrdý štýl oslovuje?

Určite to práve toto neznamená. Mimo iného, veľmi obľubujem deep house a nech sa mi všetci čudujú, oslovuje ma možno viac, ako to techno, ktoré využívam na vyjadrenie momentálneho rozpoloženia  a práve hard techno mi skvelo poskytuje tieto možnosti. Snažím sa predstaviť tie najnovšie smery v tomto štýle a hrávam veľmi veľa vecí od undergroundových producentov, ako Tony Slicer, Acid Flux, atď...

Myslíš si, že „hard“ je nástupcom techna?

Nebol by som až tak extrémny. Nástupcom určite nie. Skôr je to niečo nové a čerstvé, čo práve na parties prinieslo možno už dosť chýbajúcu energiu a nový vietor, ktorý rozprúdil krv v žilách clubberov. Určite to hodnotím veľmi pozitívne.

DJ Tom Herák - cigo ;-)Čo tvoja budúcnosť? Chceš sa viac venovať DJingu, alebo máš v pláne začať viac pracovať ako pruducent? Na ktorých labeloch môžeme nájsť tvoju produkciu a aké sú ohlasy, najmä zo zahraničia?

Toto by som ešte teraz neriešil. Ako producent už nejaký ten čas pracujem a vyzerá to dobre. Labely sa ešte bohužiaľ neuskutočnili, ale vyzerá to tak, že podpíšem zmluvu s jednému známemym nemeckým vydavateľstvom. Na tracky som dostaval ohlasy z Belgicka a Maďarska a musím povedať, že až prekvapujúco pozitívne...

Aký je Tvoj pohľad na súčasnú scénu na Slovensku? Myslíš si že je rozdiel v akciách na východe a západe?

Naša scéna prežíva opäť nejaké renesančné obdobie. Vidieť veľký vplyv akcií, ktoré sa už orientujú aj na inú hudbu a štýly, ako na ti, ktoré sme boli zvyknutí. Na západe sú síce akcie častejšie a možno na pohľad kvalitnejšie, ale u nás sú osobitejšie a uvoľnenejšie.

Ak by si ty bol promotér, ako by vyzeral line up Tvojej akcie?

Myslím si, že keď sa pozrieš na line up akcie Beast In the East, tak to je práve on..

Akú otázku by si nikdy v rozhovore nechcel dostať?

Ešte som nedostal, takže neviem..

V sobotu 8. júla hráš na Stigme v Košiciach s DJmi Rushom a Boldom. Na Slovensku už obaja hrali. Aký je Tvoj názor na ich hranie a produkciu? Tešíš sa na hranie na tejto akcii?

Rush, ako producent pre mňa nič neznamená. Musím sa priznať, že jeho tracky ma nijakým spôsobom neoslovili a ani nikdy neoslovovali. Ako DJ, bavič a osobnosť je to však skvelý človek a jedným z mojich životných cieľov bolo zahrať si s ním. Môžem smelo prehlásiť, že sa mi splnil jeden zo snov. Bolda až tak veľmi neregistrujem, ale páčia sa mi niektorá jeho staršie releasy.

Odkaz záverom...

Príďte aj vy okúsiť atmosféru Starej Sladovne! Teraz je na to ten najpádnejší dôvod!!!

STIGMA_FM - Stará Sladovňa - Košice 2006STIGMA_FM

08.07.2006
Stará Sladovňa
Košice

Line up main stage:

RUSH /USA/
BOLD /AUS/
SCHIMEK /PL/
Boss /SK/
Grining /SK/
Breeth /SK/
Bolek /SK/
Herak /SK/

Line up 2nd stage:

Haberland /SK/
Dodo.man /SK/
Wychitawacs /SK/
P3K /SK/

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch