Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Sunrise Dance City @ club Exit, Košice - Jan Kalafut

Sunrise “Dance City“ je k nám stále o čosi k bližšie a preto vám prinášame profil Jana Kalafuta (Motion Recordings/SK), ktorý sa na tejto akcií predstaví po prvýkrát ako DJ.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 11.10.2006 - 21:23

Jeho skladby hrali mnohý top DJi ako napr. Armin Van Buuren, Marcus Schulz, Perry O´Neil, John O´Bir, DJ Precision, M.I.K.E., The Thrillseekers a mnoho ďalších.

Ján Kalafut

Ján sa narodil v Apríli roku 1979. Jeho vzťah k hudbe sa začal objavením Depeche Mode, neskôr však podľahol rocku, v ktorom sa formovali kapely Iron Maiden i Helloween. V roku 1998 počul prvýkrát tranceový track, v ktorom ho fascinovala melodickosť tohto hudobného štýlu. Objavil program Fast Tracker II a začal komponovať svoje vlastné tracky.  Spočiatku sa venoval viacerým žánrom elektronickej hudby cez house, trance až po chillout, ambient. Neskôr sa zameral len na tanečnú hudbu. Patrí medzi prvých tranceových producentov na Slovensku.

                        jan kalafut

Z tranceu začínal prevažne upliftingom no v súčasnosti stále viac smeruje k progressive. Svoju produkciu začal prezentovať prostredníctovm serveru Audionet.sk pod menom TranceJax. V roku 2000 vytvoril s Holanďanom Markom Versluisom duo Szardt & TranceJax, s ktorým v roku 2001 skoro vydali jeden singel. No britské vydavateľstvo, ktoré malo platňu vydať, stihlo skrachovať a preto existuje len jeden testovací výlisok. Zo spomínaného projektu mala najväčší úspech Panema. Zahrali ju totiž aj Armin van Buuren a Paul van Dyk.

V roku 2004 ukončil spoluprácu s Markom a spojil sa s Nórom Geirom Fygleom. Postupne došlo aj na dlho očakávané platne. Vyšli aj staršie upliftingové kúsky, no hlavne sa uchytila nová, progresívna produkcia. Ako prvý progresívny track vznikol Lullaby. Podporili ho také mená svetovej progresívnej scény ako Marcus Schulz, Perry O’Neil, John Digweed, Misja Helshoot, Sander Kleinenberg, Elusive, Gilber Renoir, či James Cosgrove. Vyšla vo vydavateľstve Fireglow records, konkrétne na sublabeli Afterglow.

Markus Schulz použil aj ich ďalší track s výstižným názvom 3579 Km. Táto veľmi emotívna a zasnená skladba dostala názov podľa vzdialenosti , ktorá oddeľuje toto slovensko-nórske duo. Markus ju zaradil do svojej  CD kompilácií s názvom Miami 05.

Snáď najväčším úspechom dua sa stal Novocaine. Našiel podporu viacerých top Djov napr aj Niklasa Hardinga, či množstva ďalších. Track bol remixovaný holandským producentom Markom Ottenom. Tento remix sa dostal aj na mix CD-čko mixované Tiestom In Search Of Sunrise 5. Samotný Tiesto hral tento remix veľakrát, predstavil ho vo svojom 6 hodinovom sete v HMH. Ján Kalafut sa tak stal prvým slovenským producentom, ktorého track bol zahraný na koncerte Dj Tiesta.

Novocaine sa dostal však aj k Arminovi van Burrenovi do relácie A State Of Trance, kde vyhral hlasovanie „Future Favorite“, či k Above and Beyond do Trance Around The World. Armin ho zahral aj vo svojom 9 hodinovom sete na narodeninách anglického super klubu Godskitchen.

Svoju hudbu vydáva po celom svete pod viacerými projektmi okrem spomenutých aj napr Anima, Adeem State, The Alchemist, S.T.J. Luis Kala.  Podporili ho mnohé labele ako Somatic Sense , Afterglow, Abora rec, Trance Revolution Recordings, Lange recordings.

Nezabudnite si prísť naživo vychutnať hudbu tohto producenta 4.11. do klubu EXIT v Košiciach.

Sunrise crew

SUNRISE “Dance City“ – 4.11.2006 – Exit Club Košice

Kamil Polner (Armada/SK-UK)
Jan Kalafut (Motion Recordings/SK)
Maaskot (BeOkey/SK)
Tom Roman (tomroman.net/SK)

Entry: 90 SK
Start: 22.00

sunrise

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch