Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Sunrise Dance City @ club Exit, Košice - Maaskot a Tom Roman

Nadišiel čas predstaviť vám ďalších djov, ktorí sa popri Kamilovi Polnerovi a Janovi Kalafutovi predstavia na akcií Sunrise “Dance City“. Zároveň vám pripomíname, že party sa uskutočni dňa 4.11 v Košickom klube Exit.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 30.10.2006 - 18:43

Maaskot

Prvýkrát sa na verejnosti predstavil v roku 2002 na akcií Bee Free. O rok na to začína hrávať na menších akciách v bratislavskom Unique clube. Súčasne pôsobí aj ako žurnalista. Na jeseň v roku 2004 vstupuje do vznikajúceho ComUNIQUEation teamu, ktorý pôsobí na troch úrovniach: web, párty a relácia v rádiu. Na Vianoce dostáva darček v podobe prvého zahraničného hrania v Brne.

V roku 2005 stále pokračuje v ComUNIQUEation teame a stále častejšie hráva v Unique, no stojí aj pri zrode viacerých akcií mimo neho. maaskot bol prvým hosťom na Progress Your Mind v bratislavskom Elame a na Transaction v Radicale v Košiciach. V auguste skvelým setom uzatvára Bee Free. Na jeseň sa popri rezidencií v Unique prezentuje aj v ostravskom Fabricu. Zároveň prijíma Picovú ponuku na spoluprácu v projekte Beautiful Things, z ktorého sa neskôr vyvinie aj BeOKEY. Aj preto na konci roka odchádza z Unique klubu a z projektu ComUNIQUEation.

V nasledujúcom období sa maaskot ocitol na veľkých akciách v spoločnosti rôznych zvučných mien. Úspešne sa podarilo rozbehnúť BeOKEY aj obnoviť Beautiful Things, na ktorých sa predstavili fantastickí hostia. V marci 2006 si maaskot podal ruku s legendárnym Judge Julesom, v júni nasledoval nezabudnuteľný víkend s Above & Beyond a hranie na brnianskej megaakcií Apokalypsa. Zahral si aj na Okey Lete 2006 popri Jon O‘Birovi a v septembri na akcii s Markusom Schulzom.

Maaskotov zvuk sa dá charakterizovať ako epic trance. Štýl na rozhraní progressive a uplifting trance, ktorý však dovoľuje kreatívne uletieť rôznymi smermi. Dôležité sú najmä melódie a vokálové prvky v kvalitnom zvukovom prevedení. Je tu skryté množstvo emócii a energie.

Tom Roman

V súčasnosti sa prezentuje viacerými štýlmi, ku ktorým sa priklonil len nedávno. Ide takpovediac o kombináciu deep house, progressive house, tribal, minimal, electrohouse a v jeho zvuku nechýbajú ani prvky trancu. Svoje štýlové zameranie charakterizuje ako The Sound Of My World.

Jeho začiatky možno datovať od roku 2002. Vtedy sa začal venovať hlavné produkcií, ktorá ho ešte aj v dnešných dňoch stále zaujíma a neustále sa jej venuje. Spočiatku tvoril housové tracky, postupným vývojom sa dostal k štýlu Trance. Hrával ho spočiatku ako dj, neskôr ho aj komponoval. Tento žáner si obľúbil v rokoch 1998 - 1999 vďaka jeho predstaviteľom: Paul Van Dyk, Ferry Corsten, Judge Jules a pod. Z jeho dielne si najväčšiu pozornosť zaslúžia tracky ako Nostalgia, Night Sound Of Kosice a i.   

Djingu sa profesionálne venuje od roku 2004. Jeho publikum si pamätá jeho trancové sety ako pestré, plné emócií, nabité energiou, vytvárajúce jedinečnú atmosféru na každej party. Mal svoju vlastnú rádio show Transsesion na rádiu FUN 1 ( www.fun1.cz ), v ktorej popri jeho setoch odznievali aj hosťovské mixy. Patril medzi najznámejších trancových djov na celom východnom Slovensku. Práve vďaka jeho djským zručnostiam a neskôr aj úsiliu organizovať akciu Transaction, odznel trance v jeho ucelenej upliftingovej a progresívnej forme aj v Košiciach a na celom východe republiky. Položil tak základný kameň tejto východoslovenskej trancovej scény, na ktorej už v súčasnosti pôsobia niekoľký dji.

Nič nestojí na jednom mieste, všetko v živote sa mení. A to platí aj o Tomovom hudobnom vývoji. Od  trancu ho postupne odfúklo do novej dimenzie, ktorá mu hovorí niečo viac. Počúvaním trackov v štýle deep, progressive a electro si uvedomil, že je čas robiť a hrávať to čo ide naozaj z neho. „Na kombinácii štýlov, ktoré ma teraz veľmi oslovujú sa mi páčia experimentálne zvuky, ktoré mi v trance chýbali. Česť výnimkám.“ Takýto zvuk sa mu veľmi páči.

Tom Roman hráva po celej krajine a ukazuje sa už aj v zahraničí.  V jeho rodnom meste Košiciach, v ktorom stále žije, organizoval a rezidentoval vyššie spomenutej trancovej akcie Transaction. Zahrali si na nej dji ako Michael C, Tomas Haverlik, Pico, Robert Burian, Maaskot a i.

Sunrise crew

SUNRISE „Dance City“ – 4.11.2006 – Exit Club Košice


Kamil Polner (Armada/SK-UK)
Jan Kalafut (Motion Recordings /SK)
Maaskot (BeOkey/SK)
Tom Roman (tomroman.net/SK)

Entry: 90 SK
Start: 22.00

sunrise dance city

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch