Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Techno Terror: Ako sa Juraj Gráfik k hudbe dostal...

Techno Terror: Ako sa Juraj Gráfik k hudbe dostal...

Dnes vám prinášame rozhovor s človekom, ktorého nemusíme nikomu  zvlášť predstavovať. Jeho meno je spojené s viacerými  projektmi ako Bassline production, radio Sity či Audionet. Áno, hovoríme o jednom z najpopulárnejších progressive djov na SK o Jurajovi Gráfikovi, ktorý sa predstaví už tento piatok na party Techno Terror....

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 29.09.2008 - 17:10

Ahoj Juraj. Leto máme už na konci. Veľa festival skončila fiaskom kvôli počasiu, niektoré zaznamenali rekordnú návštevnosť. Ako ty hodnotíš  tohtoročnú letnú sezónu? Ktoré festivaly si navštívil?

Ahoj, tak toto leto bolo vcelku pestré. Ako účinkujúci som sa objavil na Sunrise Open Air v Nových Zámkoch, ďalej Love Parade, kde som strašne zmokol, samozrejme príjemná BeeFree a pracovne spomeniem Airport, Fortress a úplne perfektný open air bola Picova svadba.

Určite vrchol letnej festivalovej sezóny bola party s názvom Beefree. Zaujímal by ma tvoj názor na tzv. free party...

Tohtoročná BeeFree na jednotku. Podarilo sa mi celý víkend nepiť, dobre sa baviť a stretol som kopec známych ľudí – presne o tom asi aj celý festival je, je to free.
Čo sa týka free party ako celok, vždy je to o výbere miesta, line upu a samozrejme službách. Nevidím nič zlé na tom, keď vie party zacvakať sponzor alebo zisky z cateringu. Táto scéna sa mi niekedy vidí len o pár ľuďoch, ktorý sa to všetko snažia stíhať, preto vždy nové ovečky do košiara potešia aj ostatných promotérov a určite DJov.

Pred približne štyrmi rokmi si sa dostal ku klubovej scéne. Môžeš nám povedať príbeh: „Ako sa Juraj Grafik  k hudbe dostal  ?“

Fúú, tak to by bolo možno dlhšie ako report Iva Ninju 
Ale v skratke, prezradím na seba, že som od detstva spieval v zbore, čiže tam bol dáky prvý kontakt s hudbou.  Ale určite ma veľmi ovplyvnilo Bratislavské rádio Ragtime, kde som počúval hlavne večerné relácie. Sem tam sa podarilo naladiť aj štúdio Tresk, alebo iné tanečné relácie. Potom som si kúpil prvý Trip mag a bolo to.
Ďalej to je už taká klasika – školské diskotéky, pravidelné hranie v streptees bare a neskôr daký cocktail bar. Vždy som chcel byť DJ, nenapadlo ma to len tak, alebo, že som to dakde videl, prípadne baliť ženské. Prišlo to asi samé.

V roku 2006 si sprevádzkoval internetové rádio Audionet. Neskôr si ho pretransformoval na Bassline Productions. Čo ťa priviedlo k tomuto nápadu? A akú vidíš budúcnosť v tomto projekte?

No ja musím asi stále dačo robiť, alebo vytvárať a poprípade pomáhať. Net rádio mi prinieslo kopec kontaktov a známych, ale trošku som to nestíhal a hlavne nezvládal po technicko-organizačnej stránke. Potom prišlo také malé vykradnutie ktoré ma úplne stoplo. Bassline productions vzniklo aj s radio show a jednou veľkou zákazkou, ale to je asi na dlhšie.

Pri príprave projektu Bassline si sa dal do spolupráce so Stanleym Medarom, ktorého party peolpe poznajú pod menom Stame, s ktorým pripravujete vlastný program pod názvom Bassline radio show a tiež chodíte spolu na akcie ako DJ-ská dvojka. Ako ste sa vy dvaja stretli?

Bolo na konkurze do Slovensko hľadá superstar. No ale naozaj to bolo vlastne tak, že nás zoznámil Mišo Jesenský aka Mikhael. Doteraz si ale dávam otázku, ako ma napadlo zavolať ho robiť so mnou túto reláciu 
Ale tak v prvom rade, Stame je veľmi dobrý moderátor a zabávač, čiže potreboval som dať tej relácii dušu a jemu sa to určite podarilo. To isté sa prejavilo aj v našich DJských vystúpeniach. Základom je asi vždy byť fun a baviť sa.

Teraz trošku háklivá téma a to Bratislava vs. Slovensko.. vidíš nejaké rozdiely, či už v návštevníkoch alebo samotnej party?

Toto je veľmi nevďačná téma a každý ma na ňu svoj pohľad. Je to všetko o ľuďoch, štýloch, regiónoch, čiže takto vo všeobecnosti si to nedovolím komentovať. Všade sa dačo deje a bude diať. Je logické, že vždy na inej úrovni.

Venuješ sa mnohým hudobným aktivitám ako DJ, producent, promotér, moderátor a iné. Máš medzi tým vôbec čas na iné aktivity?

Ani nie. Všetky moje aktivity sú v podstate spojené z hudbou. Rád šoférujem a cestujem, čiže vždy sa poteším hraniu mimo BA, keď si ešte môžem zobrať aj frajerku, tak vlastne spojím všetko príjemné a užitočné.
Ešte rád varím, pečiem, periem a upratujem. Zo športu mám rád šach a športku.

Čo ty a hudobná tvorba? Všetci vieme, že to nie je také jednoduché zložiť track, ktorý by sa ujal v hudobnom priemysle...

Denne počujem veľa trackov, ktoré nechápem ako môže dakto vydať, ale je tu doba internetu, ktorý to pekne podporuje.
Moja hudobná tvorba začala a skončila dávnejšie pre nedostatok času. Teraz sa mi podarilo spojiť s kolegom Styllerom, čiže v piatok očakávajte predpremiéru nášho spoločného tracku.

Hrávaš od elektra až po house. Prečo práve tieto „pomalšie“ štýly? Neláka ťa niekedy hrať tvrdšie odnože elektronickej hudby, napríklad techno?

No ja skôr sledujem, že pomalšie BPM čoraz viac láka techno DJov. Ja som spokojný a tento štýl ma drží už veľa rokov. V poslednej dobe mi zachutil hlavne breakbeat tech-house, až techno, ale všetko do max 135bpm.

Máš nejaké ciele, ktoré by si chcel v blízkej budúcnosti dosiahnuť v profesionálnom živote, taktiež ma zaujímajú tvoje plány v bežnom živote.

Cieľov je veľa. Základ je vydržať! Lebo každý pozná chvíle kedy s tým chce praštiť a nechať to tak. Čiže to sa snažím eliminovať a v pohode pokračovať.
V bežnom živote chcem dosiahnuť pokoj a stálosť. Za tým sa skrýva veľa a pritom nič.

Chcel by si niečo odkázať clubberom, ktorí sa prídu zabaviť posledné vydanie úspešnej klubovky Techno Terror 5?

Milujte sa a množte sa! Ideálne na našom progressive stagei.

FIRST CONTACT:
http://audionet.chassco.net/sety/Juraj_grafik/Juraj%20Grafik%20-%20first%20contact.mp3
Summer tralala:
http://audionet.chassco.net/sety/Juraj_grafik/www.websound.eu-juraj_grafik-summer_tralala.mp3
Live Fabric Ostrava:
http://audionet.chassco.net/sety/Juraj_grafik/juraj_grafik-live-fabric-ostrava-10.03.07.mp3

3.10 Techno Terror 5: Last edition@Piano club Trenčín


Main stage: Carlos Rios LIVE ! (Chille), Sandy Warez (Belgium), Schimek (PL), Derma, Slavo C, Tronic, Lenzy (CZ), Hogar
Progressive & house stage: Hellectro: Matthew vs Finidi (CZ), EKG, Grafik, Flash, Pago, Sanchez


Predpredaj v sieti Ticketportal

Zdroj: Grafik

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch