Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Wilsonic spája tradíciu a inovácie

Wilsonic 2008 @ spája tradíciu a inovácie

Už tento piatok a sobotu sa na bratislavskom Tyršovom nábreží začne festival nielen elektronickej hudby Wilsonic. Návštevníkom predstaví prierez zaujímavej a modernej hudby naprieč širokým spektrom žánrov, ktorá kladie dôraz nielen na formu, ale aj na obsah.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 04.06.2008 - 00:20

Bratislavský festival nielen elektronickej hudby Wilsonic sa odohrá v príjemnom prostredí Tyršovho nábrežia neďaleko Divadla Aréna a Sadu Janka Kráľa. Už tretí raz tak privíta návštevníkov v charizmatickom prostredí obklopený riekou Dunaj a bratislavským Starým mostom, ktorého oceľová konštrukcia pochádza ešte z konca 2. svetovej vojny.

Festival Wilsonic bol vždy charakteristický výberom miesta svojho konania. Pred ôsmimi rokmi začal ako žúr v Slovenskom národnom múzeu pre všetkých priaznivcov inej hudby, postupne sa presunul do príjemných priestorov Parku kultúry a oddychu, aby napokon zakotvil na dunajskom nábreží. Na mieste, ktoré spája atmosféra klubov, veľkých letných festivalov, divadelných pódií a koncertov.

Napomáha tomu aj jeho umiestnenie v strede Európy, v „Little Big City“ Bratislave, azda najmenšom európskom veľkomeste. Bratislava má pritom bohatú históriu, vždy multikultúrne mesto slúžilo v minulosti napríklad ako korunovačné mesto Rakúsko-Uhorskej monarchie, no štatút mesta získalo už v roku 1291 privilégiom kráľa Ondreja III. Odvtedy Bratislava vystriedala niekoľko oficiálnych názvov, okrem klasických ako Pozsony či Pressburg krátko i označenie Wilsonovo.

V roku 1918, po 1. svetovej vojne, tak nazvali mesto na počesť amerického prezidenta T. W. Wilsona vtedajší predstavitelia mesta a požadovali jeho slobodný štatút. To však bolo zamietnuté a od nasledujúceho roku sa Bratislava stala súčasťou novovzniknutej ČSR. Oficiálne pomenovanie Bratislava dostala 27. marca 1919.

Na túto tradíciu miešania kultúr a inšpirácii nadväzuje aj festival Wilsonic. Vo svojom názve spája otvorenú atmosféru starého Wilsonova a príponu „sonic“, ktorá znamená zvuk. Wilsonic je tak zvuk moderného liberálneho mesta, ktoré rešpektuje toleranciu a chuť počúvať dobrú hudbu.

Tyršovo nábrežie je pritom tradičným miestom stretávania sa ľudí. Už v minulom režime slúžilo ako miesto, na ktorom sa nachádzal obľúbený lunapark. Dodnes pritom slúži na rôzne kultúrne akcie. Festival Wislonic však nechce nadväzovať na púťové atrakcie, pukance a cukrovú vatu, radšej vytvára osobitý priestor pre všetkých priaznivcov hudby, ktorá prekračuje žánrové obmedzenia. Tento rok na troch samostatných scénach, na ktorých vystúpia zaujímaví umelci a projekty z celého sveta, počnúc Japonskom a USA a Kanadou končiac.

Ukážku, ako bude aj tento rok znieť festival Wilsonic, si môžete už zajtra vypočuť na Rádiu_FM a kultovom rakúskom alternatívnom rádiu FM4. Spolupráca s týmito rádiami je len ďalším dôkazom, že dobrá hudba síce čerpá z osobitého kontextu, ľahko ho však prekračuje hranice a stáva sa univerzálnou.

Najlacnejšie dvojdňové vstupenky na festival Wislonic si môžete zakúpiť v predpredaji priamo na www.wilsonic.sk/tickets. Dvojdenné lístky stoja len 880 Sk, vstupenky na mieste budú stáť 1200 Sk.

Wilsonic je hudobný festival, ktorý prezentuje aktuálne hudobné trendy z oblasti advanced & electronic music. Wilsonic v sebe elegantne spája svet koncertov s atmosférou klubov a tanečných párty. Wilsonic je udalosťou, ktorá predstavuje to najzaujímavejšie v modernej hudbe strednej a východnej Európy, bez rezignácie na veľké mená v celosvetovom kontexte.

Najlacnejšie vstupenky v predpredaji si môžete zakúpiť na www.wilsonic.sk/tickets. Zákazníci O2, generálneho partnera Wilsonic Festivalu 2008, majú extra 10% zľavu z aktuálnej ceny lístka a to na dve vstupenky. Na adrese www.wilsonic.sk/mobileguide si do mobilného telefónu môžete stiahnuť festivalového sprievodcu Wilsonic Mobile Guide, prispôsobeného podľa typu vášho mobilného telefónu.

Zdroj: Wilsonic

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch