Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Wilsonic sa zameria na Maďarsko

Wilsonic Festival 2009 - sa zameria na Maďarsko

Festival Wilsonic sa uskutoční od 11. do 13. júna v priestoroch bratislavskej pláže Summer Club Incheba. Tento rok pripravil okrem nového miesta aj nový tretí deň so vstupom zdarma. Festival na ňom 11. júna predstaví novú hudbu z Maďarska.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 21.05.2009 - 18:28

Kým politici riešia, či policajti majú, alebo nemajú záznam zo zásahu proti maďarským futbalovým chuligánom, Wilsonic spája hudbou. Práve preto tento rok privezie do Bratislavy ukážku zaujímavej a mladej maďarskej hudby. Vo štvrtok 11. júna počas nultého ročníka projektu Wilsonic Showcase a v spolupráci s medzinárodným projektom My City predstaví rôznorodú trojicu kapiel, o ktorých ešte budeme počuť. Každá z nich hrá iný typ hudby, no spája ich odvaha hrať inak, ako počuť bežne z rádií. Aj preto je tento rok Wilsonic v duchu Focus on Hungary.

Funky dramáč

Presah drumandbassu do hudby plnej živých nástrojov predstaví štvorica Uno Y Medio. Projekt pozostáva z členov kapely Masfel. Táto budapeštianska kapela bola založená už v roku 1991 a spájala funk a džez s vplyvmi elektronickej hudby, predovšetkým drumandbassom. Uno Y Medio je bližšie tradičnému, klubovému drumandbassu, stále tam však cítiť prvky predchádzajúceho zoskupenia. Ak niekto povedal, že Wilsonic ignoruje drumandbass – jeden z „retro“ trendov klubovej hudby, stačí, ak sa 11. júna príde pozrieť na túto kapelu.

Rock trochu inak

„Geniálny prog-rock z východnej Európy.“ Tak napísali o ďalšej maďarskej pätici, kapele Zagar. Tá má zase bližšie k psychadelickému rocku, ktorý spája s prvkami elektroniky a turntablismu. Kombinuje atmosféru 60. rokov so súčasnosťou a jej debutový album Local Broadcast bol istým z maďarských hudobných časopisov vyhlásený za jednu z 50 kľúčových nahrávok maďarskej hudby. Aktuálny album Cannot Walk Fly Instead dokonca bodoval v maďarských hitparádach. Ich hudba sa údajne dostala aj do populárnych amerických seriálov CSI: New York a CSI: Miami. Budapeštianska kapela pritom bude tento rok predskakovať aj Depeche Mode. Wilsonic sa tak môže pripraviť na ich rockom napáchnutú, občas kolísavú, a niekedy až snovú charizmu a reverby na hlasoch.

Elektrokabaret

Kombináciu elektroniky a nástrojov prinesie na Wilsonic Showcase aj ďalšia budapeštianska zostava Realistic Crew. Kým však Uno Y Medio dáva do drumandbassu prvky funku, Realistic Crew hrá skôr klasickú až popovú hudbu s elektronickými efektmi. Ak sa chcete dozvedieť, ako by mal znieť pop v 21. storočí, treba vidieť práve túto kapelu. Realistic Crew znejú trochu ako maďarský Matthew Herbert, trochu ako elektro-kabaret, trochu ako keď sa deti hrajú s detskými klávesami a trochu ako hudba, ktorá vypredáva festivaly vážnej hudby. Práve ich hudba môže byť jedným z najčudesnejších a zároveň najpríjemnejších prekvapení tohtoročného festivalu Wilsonic, nielen jeho prvého dňa.

Okrem týchto troch kapiel však v rámci festivalu vystúpi aj množstvo ďalších maďarských projektov. Napríklad Esclin Syndo LIVE, známy DJ Bootsie Quartet LIVE či Ferenc Vaspoeri LIVE.

Ak sa chcete tohtoročného festivalu Wilsonic, ktorý potrvá od 11. do 13. júna zúčastniť, stačí si zakúpiť vstupenky vo vynovenom internetovom obchode na www.wilsonic.sk. Najnižšie, tzv. členské ceny získa každý registrovaný návštevník wilsonic.sk. Predpredaj ponúka aj sieť Ticketportal. Focus on Hungary vo štrvtok 11. júna je však pre každého zdarma.

Zdroj: wilsonic

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch