Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

BEATZ.24 - ROZHOVOR MC SHADY

Práve pozerám na anketu „Najlepší slovenský dnb MC je podľa mňa:“ na stránke dnb.sk a 43 % ľudí hlasovalo za MC Shadyho. Čo na to hovoríš??

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 13.12.2006 - 19:15

Práve pozerám na anketu „Najlepší slovenský dnb MC je podľa mňa:“ na stránke dnb.sk a 43 % ľudí hlasovalo za MC Shadyho. Čo na to hovoríš??
Som spokojný a ďakujem všetkým, čo hlasovali.  Slovenský MC-ing je ešte v plienkach, a aj takáto maličkosť ho môže posunúť, keď len o centimeter ďalej. Mňa to povzbudilo a budem pracovať na tom aby som nesklamal tých ľudí, čo za mňa hlasovali, poprípade aby som presvedčil ďalších. Dúfam, že na ostatných MCs to bude mať rovnaký vplyv.

Na druhej strane veľa ľudí hovorí „dobrý MC – žiadny MC“. Čo je podľa teba úlohou Mcho na party a ako by si presvedčil týchto ľudí, že MC na party patrí??
To je úplná hlúposť a urážka kvalitných MCkov. Je to čisto extrémistický názor. Ani by som sa nepúšťal do presviedčania takýchto ľudí, to je mrhanie energiou. Komu sa nepáči MC v dnb, nech nejde na party, kde je MC booknutý. Ja tiež nejdem na takého DJa o ktorom viem , že nebude hrať to, čo sa mi páči... Ale to neznamená, že budem hovoriť, že dobrý DJ = žiadny DJ, to by som urazil všetkých dobrých DJov.  Každý to vníma inak, pre mňa je pre kvalitu párty MC rovnako dôležitý ako DJ. Z toho vyplýva aj moje vnímanie úlohy MCho na párty - veľkou mierou sa podieľať na tvorbe dobrej atmosféry štýlom, ktorý uzná za vhodný :-). To máš ako poučku.

Ak už aj MC vie, kedy má byť ticho a nepredvádza sa za mikrofónom, je tu ďalšia vec, ktorá môže jeho vystúpenie úplné pokaziť. Už sa mi veľakrát stalo, že som stál na parkete, MC kričí do mikrofónu, snaží sa a ja ho vôbec nepočujem, až mi ho niekedy prišlo ľúto... Takisto existuje aj opačný problém, že je MC až priveľmi nahlas. Existuje vôbec nejaké riešenie takýchto problémov??
A to už by bol aký MC, keby sa za mikrofónom nepredvádzal?  Čo sa týka toho zvuku – preto tak často počujeme zo setov z UK: „ Sound engineer, fix up my mic!“  Tu si to často musíš urobiť sám a ťažko vieš zo stage-u, ako to znie medzi ľuďmi... Takže odpoveďou by bol zvukár (ale nie heavymetalista, ako hovorí VEC).

Čo ti Mcing dáva a prečo držíš v ruke práve mikrofón a nie crossfader??
Keď je dobrá párty a som spokojný so svojim výkonom, tak mi MCing dáva dobrý pocit, že som niekde bol aspoň pre niekoho trochu užitočný, že sa niekomu páči, čo robím.  A mimochodom, po novom držím už pár dní v ruke aj crossfader...

Čo všetko musí spraviť človek, aby sa z neho stal dobrý MC??
Neviem, či som v pozícii, aby som to hovoril, ale určite to, čo musí robiť, keď chce byť dobrý v hocičom inom – trénovať, naberať skúsenosti, počúvať kritiku a niekedy aj srať na ňu.

Viem o tebe, že texty si píšeš sám a tak si ťa teraz trochu preskúšam. Vymysli nejaký rýmovaný text v ktorom použiješ slová: Trnava, Beatz, shadowbox a SIGNAII. Keď tak, si ho môžeme potom všetci spolu na party zakričať.
To je ako dievča za milión toto... :-)
Trnava je to mesto
artklub je to miesto
Beatz je tá párty
dvadsaťštvorka – tak vedz to!
shadowbox a signall navaria tak zjedz to
toto je naša  reklama
 tak všetkým  povedz to!
Trnava
traste sa
tešte sa
a bojte sa
lenže kto sa bojí nemôže ísť do lesa
a tak sa nebojte
prídu len samé esá
 keď bude treba prísť na miesto doriešte sa!

mc shady

Ako vôbec vznikne taký text?? Iba tak premýšľaš a zrazu na niečo prídeš, alebo ťa to iba tak náhodne napadne?? Kde berieš inšpiráciu??
Moje “texty” vznikajú rôzne. Niekedy ma napadne jedno slovo, ktoré mi dobre znie a mám pocit, že by dobre znelo aj v drume. Potom to nejako rozviniem a už sa to nabaľuje, až z toho vznikne nejaká 16ka. Tú si potom trénujem a keď znie dobre tak ju prinesiem na párty. Potom vidím podľa reakcií ľudí, či sa im to páči alebo nie. Niekedy ma napadne rým len tak, keď trénujem, ale aj pri rôznych činnostiach.

Ako si si užíval tento rok party?? Ktorá z nich sa ti najviac páčila ako návštevníkovi a ktorú si si najviac užil ako MC??
Ako návštevník už na párty ani veľmi nechodím, ale jednoznačne Rise festival Londýn – urban stage, a Andy C+MC Eksman, Budapešť, Home club. Ako MC som si asi najviac užil Spiral 14. 

V nedávno uverejnených rozhovoroch hovorili Forte s Lixxom o tom, aké je to úžasné byť Djom, že sú takmer nesmrteľní. Určite sú na tom podobne aj MCs a tak nám porozprávaj o výhodách a pridaj aj zopár zaujímavých príhod.
Neviem, či je to až také úžasné byť MC na Slovensku, ale lepší sa to. U nás sa dnb hrával strašne dlho bez MCs, je to škoda, že to tu nemá tradíciu. Potom aj tá kvalita je taká, aká je. Ale jasné, že byť MC má aj výhody. Napríklad nemusím nosiť ťažkú tašku, nemusím kupovať platne, uprostred setu môžem ísť na záchod a keď sa mi nedarí, môžem sa jednoducho vysrať na to a na párty neostane ticho - to dj spraviť nemôže.

Predstav si, že by si mal tú možnosť a mohol by si vybrať na party hocakých DJs a MCs, ktorí by to boli??
DJs: Hazard, Clipz, Pendulum, Baron, Probe, Major, Andy C, Mickey Finn, Adam F, Plastician, Maximum, EZ, Fonti, Slimzee, Karnage, Cameo, Rossi B and Luca, Principal...
MCs: Eksman, Herbzie, SP:MC, Skiba, J-Swiff, Fun, Wiley, Lethal B, Dizzee Rascal, Heartlesscrew, Roll deep cru, Firecamp, SLK, Meridian crew, Miss brat, Miss Dynamite.....
Určite by to nebola párty pre tých, čo nemajú radi MCkov...

Ako sa ti darí v súkromnom živote?? Čo škola?? A aké máš plány do budúceho roka??
V súkromnom živote je to  celkom fajn, do školy chodím pravidelne, frajerka poslúcha, hnačku nemám...

Čo ťa ako druhé napadne, keď začuješ meno Logistics??
Nič pre mňa...

Ďakujem za rozhovor.
Nemáš za čo, 14.50 Sk!

beatz.24 - poster

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch