Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Drumophonic 3 - Rozhovor s Dj Komar, Line Up a vyhodnotenie súťaže

Už túto sobotu sa priestory košického klubu Stars budú otriasať pod náporom nekompromisných beatov drum and bassu na jednom floore a na tom druhom bude zrýchlený pulz spomaľovať pohodové reggae a ešte viac pohodovejší chillout.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 16.03.2007 - 00:20

Na týchto dvoch stage-och vystúpi dokopy 9 djov, ktorí budú dávať svoje hudobné nádielky v tomto poradí:

Drumandbass floor:

21:00 - 22:00 – Slight
22:00 - 23:00 - Bendhy
23:00 - 01:00 - x2um
01:00 - 02:30 - Komar
02:30 - 04:00 - Bendhy vs Slight
04:00 - ??:?? -  last man standing...

Reggae/dub/chillout:

21.00 - 22.00 Dubmatic
22.00 - 02.00 CitronEla
02.00 - ??.??  Hrbo + Osku

Súťaž:

Tí z Vás, ktorí sa zapojili do súťaže a správne odpovedali na našu otázku, mali možnosť vyhrať 2 vstupy a 1 vstup + konzum. Z pomedzi všetkých správnych odpovedí sme vyžrebovali týchto šťastlivcov, ktorým srdečne blahoželáme:

2 vstupy vyhral Dalibor M.
1 vstup + konzum vyhral Filip Š.

V nasledujúcich riadkoch Vám prinášame rozhovor s djom Komarom z bookingu ta3on.sk, ktorého sme vyspovedali zopár otázkami...

1. Nazdar rudý bratre.:o) Na začiatok triviálna otázka. Ako sa máš? Ako si prezimoval?


KomarKomar : Nazďoš pizďoš. No mám sa fajn. Práve intenzívne prežívam prázdniny...takže ruka hore – košuľa von. A ako som prezimoval? Nejako som zimu ani nezaregistroval – nebolo meter snehu, nebola zima. Mimochodom, v decembri tu kvitli púpavy, takže sa o zime veľmi hovoriť nedá... a to žijem v podstate pod Tatrami.

2. Je to už síce 3 mesiace pasé, ale ... aký bol ježiško?

Komar : Ježiš bol skvelý....podplatil som ho síce už cez leto...no a ten beťár mi doniesol gramce. Škoda len, že ten úplatok nebol dostatočne vysoký, tak tie gramce musím splácať sám. No jednou z výhod je to, že už nikoho nemusím otravovať a môžem si zahrať práve vtedy, keď mám na to chuť. No a týmto by som chcel pozdraviť susedov ;)

3. Prichádzaš do metropoly východu po dosť dlhom čase. Očakávaš, že sa tu niečo zmenilo? Ľudia, cesty, mosty, domy, pálenka....

Komar : Či očakávam, že sa niečo zmenilo? Ťažko povedať, aj tak uvidím Košice z tej temnejšej strany dňa, takže neviem, či si vôbec niečo všimnem. Ale určite sa teším na ľudí a akciu, ktorú ste tak perfektne rozbehli. A pálenka? Viem, že ma budeš s minimálne jednou očakávať ty, takže sa nechám prekvapiť... Inak som strašne zvedavý na Stars klub...a hlavne, či tam trafím ;o)

4. V kežmarskej Ponorke sa podieľaš na organizovaní dnb nocí Gramatyka, na ktorej už vystúpil zopár známych SK djov. Ako to vidíš s budúcnosťou tejto akcie? Čo pre nás chystáte najbližšie?

Komar : Ika tika Gramatyka.......zatiaľ to je poslabšie.....ľudia boli zvyknutí na Dram, na ktorý aj pravidelne chodili (takmer vždy bol plný dom - to už sa dalo hovoriť aj o ponorkovej chorobeJ), a ktorého fungovanie sa skončilo. Výsledkom bol dosť dlhý útlm, ale myslím, že sa to začína pohýnať dobrým smerom a znova budeme zažívať staré dobré časy. Musím podotknúť, že sa mi podarila presadiť pravidelnosť Gramatyky, čiže sa budeme stretávať o čosi častejšie. Práve dnes mám ešte nejaké menšie stretnutie ohľadom tejto akcie, tak uvidíme, čo sa z toho vykľuje. A čo pripravujeme? Strašne, straaaašne, straaaaaaaaaaaašne veľa vynikajúcich Gramatýk.......a o účinkujúcich sa dozvieš určite načas, no budú to určite zvučné a kvalitné mená.....nechaj sa prekvapiť ;) Mimochodom, dúfam, že niekedy nám prídete zahrať aj vy – Bendhy b2b Slight, čo nám bohužiaľ minule nevyšlo. No kto minule nebol, môže ľutovať, lebo takú tvrdú akciu ešte Ponorka nezažila. Poklona patrí tak ako tebe, aj Lifterke a X-otovi.

5. V auguste minulého leta ťa bolo možné vidieť a počuť na festival Lokal life. Chystáš sa ho poctiť účasťou aj tento rok? Aké letné SK festivaly chceš ešte navštíviť?


Komar : Ak dostanem pozvanie, tak určite. Paradoxom je, že dnb budem mať na starosti asi ja. Pozvem sa? ;o) Lokal life je najlepší festival. Musím podotknúť, že už nebude v auguste, ale 27. – 28. júla, tak dúfam, že nám nezaprší. Bude tam zas kopec zaujímavej hudby, ľudí a ako vždy perfektná atmosféra. Takže ľudia, po Pohode si nechajte aj pár peniažkov na Lokálny život....je tam skvelo ;) A čo sa týka festivalov, veľmi na ne nechodím. Prečo? Ani sám neviem. Ale mal by som začať.....o čom budem hovoriť svojim deťom? J Stále čakám, kto a čo ma na našich festivaloch zaujme, takže sa raz možno stretneme.....a to potom bude.....ruky hore – košuľa von

6.Ako dj si známy svojou nekompromisnou selekciou tvrdých a ‘maximálne´ polámaných trackov, temnými ale za to presnými setmi. Aký producent, dj, prípadne label ťa v poslednej dobe oslovil najviac?

Komar : Pravdupovediac....je ich strašne veľa. Je síce pravdou, že pri výbere dosiek na počiatku pozerám na label alebo meno, ale naučil som sa, že to nie je základným ukazovateľom. Nechcem tým uraziť žiadneho producenta. No neviem, môj mozog pravdepodobne vníma túto hudbu dosť striedavo. Veľakrát sa mi stalo, že ma zaujala skladba od úplne neznámeho producenta a na úplne neznámom labely. Ale ako si hovoril, preferujem ten tvrdší drum (asi by som mal prestať počúvať metalJ), a preto sa dosť často otáčam po menách, ktoré práve takýto drum produkujú. Ale pri tom všetkom, mám rád originalitu a mám rád všetky druhy drumu. No momentálne mám stále v hlave The Sect a ich The Sect EP.

7. Viem o tebe, že si sa už čo-to pokúšal o dnb produkciu. Ako to ide? Nezavesil si to ešte na klinec ? ;o)

Komar : Na klinec určite nie. Musím povedať že sa stále hľadám, hoci to v tomto momente nie je nejako nadmerne aktívne...končím školu, tak mám trošku viac nabitý program. No teraz skôr pomáham, radím a konzultujem kamarátovu tvorbu, ktorá začína byť naozaj zaujímavá.

8. Ozaj, nedávno sme mohli postrehnút zmenu tvojho dj mena zo známeho Fractor na Komar. Čo ťa k tomu viedlo..??

Komar : Ani sám neviem, čo ma k tomu viedlo....asi to, že mi kamoši hovorili, že sa to ku mne nehodí a taktiež to, že to nebol úplne tak moj originálny nápad. Ale plánujem sa ešte k tomuto menu určite vrátiť...mimochodom, stačí sa na mňa pozrieť - chudé pahyle a veľk´t sosák (nos).....nepripomínam ti komára? :-D

8.  Chystáš niečo špeciálne pre košické nedočkavé dnb publikum? Na čo sa môžeme tešiť...?


Komar : Ruky horeeeeeeeeeeeeeee, tak ruky horeeeeeeeeeeeeeeee J môžeme sa tešiť, dúfam, na fantastickú žúrku.......veď sa predsa o ňu budeme starať my J

9. No nebudem ťa ja už trápiť, aby ti o to viacej síl ostalo na sobotu.:)) Tak ešte na záver, chceš niečo odkázať ľuďom, ktorí prídu na Drumophonic?


Komar : ...že sa dúfam všetci stretneme...a zabavíme....teším sa na vás...Košice mali vždy dobrú atmosféru, tak sa to hádam nezmenilo....

Drumophonic

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch