Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

[[[TRIDENT71 // profil Culture Shock & Purple unit

[[[TRIDENT71 // profil Culture Shock & Purple unit

Blíži sa termín ďalšieho pokračovanie kultovej noci [[[TRIDENT s už poradovým číslom 71. Predstavujeme Vám už teraz profily dvoch hlavných headlinerov tejto jedinečnej party v klube Reset PARTYzanske.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 18.02.2009 - 13:18

CULTURE SHOCK [uk]

James Pountney – aka Culture Shock prepadol drum and bassu už ako 10 ročný, keď ho po prvý krát počul na pirátskych rádiách roku 1996. Podľa jeho slov mu vtedy znel ‘totálne mimozemsky’. Odvtedy začal študovať technické hudobné magazíny, ako prípravu pre navrhnutie vlastného štúdia, kde by mohol experimentovať.

CULTURE SHOCK
CULTURE SHOCK
Prvý hmatateľný výsledok prišiel až roku 2004 ako ‘Vega EP’ a to hneď na vydavateľstve Moving Shadow. Track sa stretol s veľkým úspechom a samozrejme aj s veľkými očakávaniami na ďalšie pokračovania v jeho tvorbe. Label, však stopol svoje releasy a trvalo to ďalšie dva roky, kým James našiel svoj nový domov, ktorým sa stal legendárny Ram Records.

Majiteľ Andy C vycítil obrovský potenciál v mladom umelcovi a hneď s ním podpísal zmluvu na nový track ‘The Bypass’ – jedna z Opticalových najpbľubenejšíc skladieb. Značka Culture Shock sa opäť citeľnejšie vrýva medzi top producentov.

Prichádzajú i prvé djské vystúpenia, kde dokazuje svoj ozajstny cit pre hudbu.
James potom dostal možnosť spraviť vlastné EP. ‘The third stage’ bol vydaný v lete 2007. Obsahoval príjemný track ‘Rework’ ako výsledok spolupráce s the Brookes Brothers, a brilliantný electro-breaks track ‘Asteroids’. Najnovším počinom je však veľmi vyzdvihovaná doska „Kronix Imax”, ktorá neustále dostáva obrovskú podporu od tých absolútnych top mien na scéne…
Hviezda Culture Shock naozaj stále nezadržateľne stúpa...
Viac info na: http://www.myspace.com/jamescultureshock

PURPLE UNIT [ua]

Andey aka Purple Unit vyrastal v ukrajinskom meste Dnitropetrovsk, kde dodnes žije a pôsobí ako DJ, producent a promotér. Už v detstve bol výrazne ovplyvnený ruskou hudbou a kapelami ako Space a Zodiac. S vlastnou produkciou začal experimentovať v roku 1999. Od tej doby uzrelo svetlo sveta viac než 30 skladieb vydaných na vinyloch a mp3, či už vo forme singlov, mix tapov alebo albumov. Jeho tracky sa objavili na labloch Step 2 Zero (RU), Cell (UK), Close 2 Death (UK), Magic Vinyl (DE), Respect (RU), Fragments (UA) atď.

PURPLE UNIT
PURPLE UNIT
Pravdepodobne najznámejším Purplovým počinom je track „Dream time“, ktorý získal podporu od celého radu DJ-ov počnúc Paulom B, Panaceom končiac. Ďalej to boli skladby „The knights who say NI“ (video točil s kamarátmi v uliciach Dnitropetrovsku), „Belch“ (v spolupráci s britskými Temper-D & K-fire) a „Secret pain“, ktorá vyšla na doske s Mufflerovým „Myth“ na flipe. Rok 2007 Andrey strávil v Česku, kde popri štúdiu vystúpil na viacerých vyznamných akciách. Okrem toho sa predstavil aj v Rusku, Poľsku, Chorvátsku, Bielorusku, Slovensku a Moldavsku.

Začiatkom roku 2008 sa vrátil späť na Ukrajinu a plný nápadov a inšpirácie z predchádzajúceho obdobia začal pracovať na novom albume „No gravity“. Okrem toho sa zúčastňuje turné po najväčších ukrajinských mestách, organizovaného pri príležitosti piateho výročia značky Time2bass.
Viac info na: http://www.myspace.com/purpleunit

[[[TRIDENT71 - 21.2.2009
[[[TRIDENT71 - 21.2.2009

Autor: Ffractal

Zdroj: [[[TRIDENT

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch