Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

BEATZ.26 - Rozhovor s B-Complex

Zostáva posledných pár dní do soboty, kedy začne dvadsiate šieste pokračovanie trnavskej drum and bassovej noci BEATZ (www.beatz.sk). Zahrá na nej aj talentovaný producent B-Complex, ktorý v nasledujúcom rozhovore porozprával nielen o svojich začiatkoch, hudbe, vitamínoch ale aj ďalších zaujímavých veciach. Pustite sa to toho...

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 16.04.2007 - 14:23

B-Komplex je vhodný ako prevencia a liečba stavov spojených s nedostatkom vitamínov skupiny B napr. únava, dlhodobý duševný stres (vitamíny B-komplexu riadia hospodárenie s energiou), kožné ochorenia (prasknuté kútiky, afty), niektoré ochorenia nervov. To je super, nemyslíš?

B-ComplexB-Complex: No to určite je, aj keď som niekde čítal, že tieto vitamínové doplnky majú oveľa menší účinok ako sa všeobecne predpokladá, že to je viac menej taká bublina. V každom prípade vitamín B je ale dôležitý, vraj sa ho dosť nachádza aj v pive .)

Môže byť vôbec taký B-Complex chorý?

B-Complex: Môže a často aj je, najčastejšie tradičná nádcha, ale moja hypochondrická povaha si pestuje aj rôzne iné komplexy, fóbie a neviem čo všetko.

Čo by sa stalo, keby si dal B-Complex B-Komplex?


B-Complex: No ak sa nad tým zamyslíme, mohlo by sa stať veľa vecí, ak otázka znie ako dáka signifikantná udalosť môže zmeniť nasledujúci chod udalostí, ako tento krátky časový úsek ovplyvní budúcnosť a naše rozhodnutia, myslím si, že neviem podať uspokojujúcu odpoveď Ale v podstate by sa asi nestalo nič.

Ak je B-Complex v pohode, čo robí počas celého dňa? A naopak, ak sa nemá práve najlepšie, čo v takom prípade?


B-Complex: No, ja som hrozný domased, strávim kopu času za kompom, či už robením hudby, hraním hier alebo kecaním na internete, som v podstate taký typický geek, dlhé vlasy, brýle.. Takže moja predstava pohodového dňa sa možno nezhoduje s predstavou iných.. Mne v podstate stačí dobre sa najesť a mať pokoj .)
Ak sa nemám práve najlepšie, tak sa ukájam v seba ľútosti a rozmýšľam nad všetkým možným až kým ma to neprestane baviť a vypadnem dákam von - najlepší liek na to je vždy aktivita, to ťa donúti myslieť na iné veci. Okrem toho mám jednu obľúbenú činnosť, ktorá väčšinou pomáha a to je sprchovanie sa v ľadovej vode, ak vás hocičo trápi po pár minútach v tej sprche jediné na čo myslíte je, "to je kosa!!" a potom ste vlastne radi, že máte strechu nad hlavou a niečo teplé na seba.

Hudba pre teba v živote určite veľa znamená. Ako veľmi dokáže vplývať na tvoje nálady a ako najdlhšie si vydržal nič nepočúvať?


B-Complex: Keď som bol malý, bol som strašne živé decko, stále som niekde pobehoval, skackal, nevedel som obsedieť a jediné čo ma dokázalo spacifikovať bola hudba. Keď mi naši dali na uši walkman, dokázal som hodiny pokojne sedieť s menšími prestávkami, keď som na našich kričal že walkman už nehrá a treba otočiť pásku. Hudba na mňa vplýva neuveriteľným spôsobom, dokáže ma úplne rozosmutniť ale aj motivovať. Je to zvláštne ako dokáže vlnenie vzduchu tak pôsobiť na psychiku človeka, ale vďaka bohu za to.

Všetci ťa poznáme ako drum&basového producenta, ale nie všetci vieme, prečo si si vybral práve tento štýl, a tak trochu porozprávaj o svojich začiatkoch a o tom, ako to všetko raz ukončíš.


B-Complex: Drum&Bass mám rád, ale pre mňa je to len určitá forma, mám rád hudbu ako takú, ale dnb ma baví najmä pre svoju energiu, rýchlosť a silu. Bpm v dnb je veľmi podobné hardcore a rave s ktorými som naivne v 12 rokoch začínal. Pár rokov som robil trance a psytrance a myslím že ten vplyv je ešte stále počuteľný aj v mojej tvorbe. Ako to ukončím je ťažko povedať, najskôr vtedy keď ma to prestane baviť. Poznám dosť chalanov s ktorými som začínal a ktorí robili výbornú hudbu, ale mnoho z nich sa tomu už nevenuje. Väčšinou to končí s robotou, alebo ťažkým štúdiom, nedostatkom voľného času, ale ja si tak nejako myslím, že to proste z človeka vyprchá, pretože keď vás to baví, tak si dokážete nájsť čas aj cez obednú prestávku alebo čo. Je to vždy otázka priorít a niekedy mám pocit, že som kde som ani nie tak kvôli talentu, ale kvôli tomu, že som to ešte stále nezabalil. Samozrejme že môžete nesúhlasiť :)).

Neskôr si si napálil cédečka, zasunul ich do CD playerov a stlačil play. Kedy prišlo to rozhodnutie, že práve teraz je ten čas postaviť sa pred ľudí a púšťať im nielen svoju tvorbu?

B-Complex: Prvý raz som stláčal play ešte v Dune, keď som mal 14 rokov, bol to dáky happy hardcore track a ja som musel byť už o 11ej doma, lebo sa o mňa naši báli. Ale serióznejšie som začal hrávať vlastne iba nedávno - to mi Tomáš aka X2um ponúkol hrávať pravidelne v klube CCX s tým, že tam budem môcť cvičiť a tak. Takú ponuku by bola hlúposť odmietnuť, tak som sa do toho pustil, musím priznať, že to hranie mi ešte nejde tak ako produkcia ale snažím sa s tým niečo robiť. Zabaviť ľudí dobrým hraním nie je také ľahké ako sa môže zdať a preto všetka česť Djom, ktorí to vedia robiť dobre. V každom prípade pocit, ktorý vo Vás je, keď sa ľudia tešia a tancujú na hudbu s ktorou ste strávili dáky čas a dali do nej dáku svoju myšlienku je skvelý a nenahraditeľný.

B-Complex

Влади́мир Ильи́ч Ле́нин bol tvoj vzor, alebo jeho priezvisko používaš ako prezývku z iného dôvodu?

B-Complex: Ak sa správne domnievam že v tej azbuke je napísane Lenin, tak je na to veľmi jednoduché vysvetlenie, priezviskom som Lenický a v škole som bol hneď pre všetkých Leninom, tým viac, čím viac ma to štvalo samozrejme. Tak som nakoniec rezignoval a prijal to za svoje, ale inak Lenin je vraj tiež iba prezývka Uljanova, takže to nebude až také hrozné.

Čo ťa baví viac? Produkcia alebo DJing?


B-Complex: Rozhodne produkcia, aj keď doma cvičím miešanie trekov vždy ma to láka sadnúť za komp a začat tvoriť niečo nové. Najviac ma baví hrať live a tomu sa chcem do budúcnosti venovať s Insom, máme smelé plány do budúcnosti a keď sa porieši technika, tá pravá zábava sa ešte len začne.

Vyšiel ti digitálny release na labeli Future Sickness. Kedy sa dočkáme ďalších tvojich vecí? Nie je v pláne aj vydanie nejakej platne? Určite neustále na niečom pracuješ, prezraď teda čo všetko si v poslednej dobe dokončil.

B-Complex: Mám celkom slušný počet vecí, ktoré nie sú vydané a je o ne záujem od mnohých ďalších digitálnych labelov, ale mojim cieľom je momentálne vydať pár platní, digitál mi neutečie. Na Future Sickness vyšiel track, ktorý som spravil ešte v roku 2004. Na vinyli by mala výjsť skladba Black Eternity na značke Venom INC recordings, čo je menší britský label ale s dobrou distribúciou. Skúsenosti ma však už naučili, že kým nebudem tú platňu držať v ruke, žiadne predčasné nadšenie sa nekoná.

Na BEATZ.26 budeš svojím setom zakončovať túto party. Čo si pripravíš na ten večer a čo môžu od teba očakávať tí, ktorí sa na teba tešia a pri bare to nepreženú, aby vydržali až do konca?


B-Complex: Dúfam, že najmä dobrú hudbu a dobrú zábavu, budem hrať tvrdšie veci z dielne labelov Section8 a Future Sickness, ale aj mnoho svojich vecí. Pár trackov mi poslal aj Cooh z Bulharska a to je riadny masaker.

Nedávno si spolu s kamarátmi založil crew 300H. Aké sú vaše plány do budúcna a kam to plánujete dotiahnuť? V SubClube prebehla aj vaša prvá party, dočkáme sa i ďalších?


B-Complex: 300 hrmených sme s Insom založili ešte počas fungovania ich crew BBC, chceli sme si spraviť projekt ktorý nebude len drum&bassový Oboch nás baví aj trip hop, breakbeat a podobne. Po zániku BBC sa k nám pridali aj Tasun s X2umom a musím povedať, že crew je pre mňa dosť veľká vzpruha a motivácia, vždy som bol tímový hráč a takto ma celá hudobná vec baví viac. Dobrým dôkazom bola naša prvá párty v Účku, ktorá snáď ani lepšie nemohla dopadnúť.

Basketbalový turnaj medzi slovenskými drum&bassovými crew sa blíži. Trénuje už 300H na túto veľkú udalosť, v ktorej sa konečne ukáže, ktorí DJi sú najlepší?

B-Complex: No úprimne povedané netrénuje.. Ja som sa minule vybral von s kamošmi zahádzať si na kôš skoro po roku, a po dvadsiatich minútach som začínal mať kŕče v stehnách a v tvári som bol prudko bordový. Ale rozhodne to chcem zmeniť, takže sa na túto akciu teším.

L Plus povedal, že by ťa ľahko dal v trojkových hodoch. Čo ty na to?

B-Complex: Larry to určite nepovedal bez rozmyslu a za jeho tvrdením stojí fakt, že basketbalu sa venoval niekoľko rokov na vysokej úrovni, sám je na úrovni skoro dvoch metrov a ešte nezabudol triafať kôš, ale ja ho prestrieľam už len kvôli tomu aby som ho nasral :) Ja som ako bývalý hádzanár chodil na basketbalový gympel na Hubenku a vždy keď som hral tak sa všetci "basketbalisti" držali za hlavu pri mojej hre. Najmä pri tých trojkách, ktoré padali akoby navzdory všetkej basketbalovej logike.

Keby si bol DJ Logistics, mal by si tú odvahu ísť zahrať na Therapy Session?


B-Complex: Ťažko povedať, keďže Logistics nie som, ale podľa mňa to nie je o odvahe, buď ťa dáka hudba baví a dokážeš ňou baviť aj iných ľudí alebo nie. Djing nie je o tom púšťať dobré veci, dovolím si tvrdiť, že kvalitný dj vie zabaviť ľudí aj úplnými sračkami a potom nemusí zbierať odvahu ísť na hociakú párty.

Ďakujem za rozhovor.

B-Complex: Ďakujem i ja.

Beatz 26

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch