Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

BWO! Bassment Dubz

Priaznivci žánru známeho ako dubstep sa ešte nestihli spamätať z vystúpenia Digital Mystikz na lodi a už sa na nich chystá ďalší nápor. Naplánovaný je na sobotu 23. júna do bratislavského Subclubu, kde ho svojim basovým arzenálom spustia Headhunter, Kansas City Prophets a MatKore z Veľkej Británie, The Lexxus zo Spojených štátov, doplnení o zástupcov domácej scény.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 19.06.2007 - 14:59

Plagát k akcii síce hlási  londýnsky „hype export“ dubstep a grime, na programe večera však nie je žánrový fundamentalizmus, ale statočné BWO!

Kto aspoň letmo nazrie do kotla dubstepu, potvrdí jeho rôznorodé vplyvy a ingrediencie, od junglu až po UK garage. Nájde aj niekoľko pevných základov – nižšie časti zvukového spektra (hlbočižné subbasy) a rytmickú invenčnosť, marketingovo zasa vydavateľstvo Tempa. Práve to bude na Bassement Dubz reprezentovať bristolský DJ a producent Headhunter, ktorý sa svojim počinom na tejto legendami opradenej značke zaslúžene ocitol v spoločnosti hrdinov ako Skream, kode9, alebo Hatcha. Nepriamo tak potvrzuje fakt, že hudobná energia dubstepu sa už nekoncentruje len v Londýne a svoj druhý domov nachádza v niekdajšej mekke trip-hopu a full-cycle drum’n’bassu. Nie až tak vzdialene, stavia vo svojej produkcii Headhunter na hypnotických samploch, minimalistických beatoch podobných tvorbe Loefah („as seen on Wilsonic“) a hard sci-fi atmosfére. Priaznivci kovových rytmov drum’n’basového Tech Itcha, nenechajte si ujsť.

To, že má dubstep v niektorých polohách až „proklatě“ blízko k drum’n’bassu, dokazuje aj DJ The Lexxus, rezident sanfranciskej dnb scény. Pred časom prepadol čaru pomalších, no naliehavých a nekompromisných beatov a premiérové európske turné bude preňho krst ohňom - podarí sa mu zabaviť zástancov oboch frakcií?

V juho-londýnskom Brixtone a od dubstepu napravo hľadajte projekt Kansas City Prophets, ktorý na BWO! ako jediný zahrá naživo. Predstaví svoj zatiaľ nevydaný album, ktorého zvuk bude rovnakým prekvapením pre navštevníkov ako aj organizátorov. Jeho doterajšia produkcia na značkách Elektrolux, Control Tower a Werk (ktorú si stihli oblúbiť DJi ako Andrew Weatherhall, John Peel a Andrea Parker) však dáva tušiť, že pôjde o nákazlivo tanečný hybrid dubstepu, breakcoru a elektra.

O zvyšok sa postarajú hostitelia z Prahy a Bratislavy. Prví dvaja, Slovák Wofé a Angličan MatKore, žijúci v pražskom exile, majú okrem organizácie bratskej akcie v klube XT3 (22. 06) na rováši celý rad ďalších akcií (Vex'd, Digital Penetration...) a setov plných breakov a basov. Spojené farby subbasového spektra vytmaví domáci "we are not dubstep traktor DJs" projekt DvaUnlimited, donedávna aktívny hlavne v médiu rádia (exkurzie do sveta mestskej hudby na rádiu Tlis.sk) a Biomat (ten čo míňa všetky peniaze na grime, dubstep a ninja tune platne).

Sety/download:

The Lexxus – Futurebreaks 14/1/2006
http://www.futurebreaks.fm/blog/index.php?s=lexxus

Headhunter back to back Appleblim – FWD december 2006
http://www.ilovefwd.com/podcasts/headhunter-appleblim-1206.mp3

Biomat – Rádio Tlis 28/5/2007
http://smecnet.itchybit.org/public/tlis%20final2.mp3

DvaUnlimited – Rádio Tlis 28/5/2007
http://dvaunlimited.tlis.sk/?p=8

Linky:

http://www.myspace.com/dubstepheadhunter
http://www.myspace.com/kansascityprophets
http://www.myspace.com/lexxus
http://www.myspace.com/brotherschuckle

http://dvaunlimited.tlis.sk/

BWO! Basement Dubz

sobota 23. jún 2007
Subclub Bratislava


Headhunter (Tempa, H.E.N.C.H./UK)
Kansas City Prophets LIVE (Werk, Seed Records, Control Tower/UK)
The Lexxus (Turntablaze, MRI/USA)
MatKore (SeedRecords, Subliminal Gonzo, Kaktus Records/UK)
DvaUnlimited (tlis.sk/SK), Wofé (PuntoAzul, Digital Penetration/SK), Biomat (writepower.sk/SK)

http://www.subclub.sk/

BWO

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch