Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

DOWNLOAD 13.07.2007 - EZ ROLLERS vo Zvolene

13.júl sa blíži a sním ďalší ročník open air festivalu na zvolenskom zámku. Ak si niektorí z Vás kládli otázku kto bude headlinerom drum & bassového stageu, táto tlačová správa je odpoveďou.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 02.06.2007 - 12:48

Drum&Bassová legenda EZ ROLLRES na tohtoročnom DOWNLOAD open air festivale.

EZ ROLLERS ( Intercom / Moving Shadow / UK)

Ako mnoho dnešných drum & bass zoskupení, Alex a Jay sa poznajú už nejakú tú dobu. “Ja som vtedy ešte robil hip-hop a break,” hovorí Alex, “zatiaľ čo Jay pracoval s vecami ako rare groove, funk a soul. Mal som doma nejakú štúdio-techniku. To bol rok 1983 a snažil som sa dať dokopy album ... Ale bola to sračka.”

Ďalší so zlomov v produkcii prišiel v roku 1991, keď Jay a ďalší ich známy ( Andrew Riches – neskôr známy ako Richie), sa rozhodli spojiť s Alexom a robiť hudbu. Výsledky však neboli prevratné. “Hovorili sme si Plastic Clothes Mechanics, lebo Alex pracoval v továrni na plasty, Richie v obchode s odevmi a ja som nebol mechanik!”, smeje sa Jay. “Bola to silná skúsenosť, keď nás štúdio ošklbalo na masteringu našej pásky. V tlačiarni sa nám smiali, keď sme sa s tou páskou objavili. Nakoniec sa nám podarilo vytlačiť nejaké dosky. Celkom vtipná story.”

Ez Rollers
 
Alex vtedy začal pracovať s kamošom-producentom Dannym Demierre (neskôr známy ako Flytronix) a založili Hyper-on-Experience. Toto bola prvá vlna zmlúv s Moving Shadow v roku 1992 a pod ich menom sa objavili niektoré klasické old-skoolovky ako H.E. Anthem a Lords of the Null Lines. V roku 1993 sa Jay spojil s Richiem a vzniklo klasicné duo Moving Shadow – JMJ & Richie, zodpovední za kultové treky ako Hall of Mirrors, Free la Funk alebo Universal Horn.

Napriek tomu koľko bokoviek mali, Jay a Alex plánovali pracovať spoločne. V roku 1994 založili E-Z Rollers a vydali svoj prvý singel Believe / Rolled into 1. Po tomto nasleodvala kompilácia ‘Storm of the East’ – výber trekov v ktorých ukázali regionálne talenty z východnej časti Britských ostrovov. Do svojej vlastnej práce sa rozhodli vložiť vokál – na toto ‘zneužili’ kamarátku Kelly Richardsovú. Ich prvé spoločné LP – Dimensions of Sound - uzrelo svetlo sveta v roku 1996

Ich Druhý album – Weekend World – vyšiel v roku 1998. Úspešný aspoň tak ako prvý, tento sa ešte viac zameral na basovú linku. Veď kto z Vás nepozná hymnu Tough at the Top (pozn autora: duduudu duuududuuudu duuu duuu :) ? A čo tak ešte lepší Walk This Land? Ten sa dostal na 18. Miesto Uk rebríčkoch a bol použitý v Lock, Stock and Two Smoking Barrels Guya Richieho. To im tak trochu pomohlo v popularite a urýchlilo vydanie albumu - už o rok neskôr.

Tretí album EZ Rollers vydaný pod Moving Shadow – Titles of The Unexpected – vyšiel v októbri 2002 a spolupracovali na ňom niektoré veľmi, veľmi špeciálne mená ako Doug.E. Fresh a Sharon Brown. Back to Love originál, aj remix Ronieho Sizea zožali obrovský úspech. EZ Rollers mu na oplátku zremixovali Sound Advice.
 
Od vydania Titles of The Unecpected sa Rollers sústerdili ich vlastý label InterCom Recordings. Objavili sa na ňom niektoré hitovky ako Crowd Rocker z jednej z dvoch kompilácií Lickable Beats.

V súčasnosti sa label pripravuje na v poradí štvrtý album EZ Rollers – Conductor. Ten by sa mal na poličkách record-shopov objaviť v Júni 2007a to konkrétne 25.júna. Prvý singel z neho vyšiel vo Februári – Rancho Notorious / In The City. EZ Rollers podporia album s celou, 5-člennou kapelou a Dj vystúpeniami.

Nezmeškajte vidieť legendu naživo a to priamo v nádhernej kulise zvolenského zámku na festivale DOWNLOAD.


Viac informácií na:
myspace.com/ezrollers 
intercomrecordings.com

Download 2007

TOP - neprehliadnite!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch