Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Sasha, John Digweed, Ferry Corsten - produkčné úspechy

Creamfields CE : Sasha, John Digweed, Ferry Corsten - produkčné úspechy

Sasha, ako skoro „dvojča" Johna Digweeda a Ferry Corsten patria dlhodobo medzi jedných z najpopulárnejších a najlepších DJov na tanečnej scéne. Sasha s Johnom sú priekopníkmi progressive houseu a techhouseu, zatiaľ čo Ferry Corsten má na svedomí popularizáciu tranceovej scény.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 03.06.2008 - 15:30

Aký mali títo traja páni vývoj a čo všetko majú na svedomí? Vrátime sa do minulosti a trocha zaspomíname na ich produkčné úspechy.

Medzi prvých produkčne činných sa z tejto trojice zapísal Sasha. Jeho spolupráca s legendárnymi M People priniesla pre svetovú scénu track Someday. V tom istom roku zaznamenal spoluprácu aj s CJom Mackintoshom. Písal sa rok 1992 a hudba, ktorú produkoval sa pohybovala na pomedzí houseu a garage houseu.

V priebehu ďalšieho roka sa producentsky po prvýkrát prejavuje John Digweed, kedy prepisuje dejiny a vzniká v spolupráci s Nickom Muirom jeden z najuznávanejších labelov - Bedrock records, na ktorom následne dostávajú šancu produkčne vyniknúť ľudia ako Jimmy van M, Danny Howells a mnoho ďalších v tej dobe ešte začínajúcich producentov. Jeho vlastný Bedrock niesol názov For What You Dream Of a Heaven Scent. Tieto signály uzreli svetlo sveta v roku 1993 a vtedy, rovnako ako Sasha, si prizval spolupracovníka k produkovaniu a to už zmieneného Nicka Muiru. Sasha sa snaží o spoluprácu s vtedajšími velikánmi tanečnej scény, nech už je to Američan Sam Mollison, či na labeli Petea Tonga „FFRR" vydávajúci vinyl Together s Danny Cambellom.

V roku 1994 sa dráha Johna a Sashu rozbehne naplno, keď v tej dobe vyjde legendárny Sasha & John Digweed - Renaissance: The Mix Collection. Po vydaní tejto kompilácie už nikto nepochybuje o tom, s kým máme tu česť. Ich kompilačná spolupráca sa stáva pravidelnou a do dnešnej doby sa na pultoch objavilo ďalších 5 kompilácií s rukopisom Sasha & John Digweed. Vytvorili spoločne veľmi známe duo, precestovali všetky kontinenty a namixovali skvelé kompilácie Northern Exposure, ktorých sa predalo viac, ako milión kusov v celom svete. Sasha ako producent bol vždy veľmi vyťaženým človekom. O spoluprácu ho žiadali také mená ako Madonna (remixoval Ray Of Light), Chemical Brothers, Pet Shop Boys a v roku 1999 bol dokonca požiadaný o skomponovanie hudobného sprievodu k jednej z veľmi úspešných hier pre Sony PSX - Wipeoutu 3. V roku 2002 vydal svoj autorský debut Airdrawndagger. Ako Sasha hovorí, je to melanchólia miešaná s eufóriou a toto sa dá konštatovať aj o celej jeho hudobnej tvorbe.

To, že sú to obyčajní ľudia a smrteľníci dokazuje aj fakt, že na konci apríla v roku 2003 sa objavila na hudobných weboch nevídaná správa. John Digweed sa rozhodol pokračovať vo svojej kompilačnej rade a vydáva na svojom labeli Bedrock kompiláciu John Digweed - MMIII. To, že sa jednalo o aprílový žartík ľudia zistili až o neskôr. Čo na to povedať? Snáď, len „večná škoda Johna", že tento release nevyšiel. Určite by sa zapísal zlatým písmom do už tak skvelej kompilačnej rady na labeli Bedrock.

V roku 1996 vstupuje aktívne na tanečnú scénu 23-ročný mladík Ferry Corsten a to singlom Moonman - Don´t Be Afraid. V tej dobe sa už pohybuje v tranceových vodách a postupne naberá dych k ďalšej produkčnej práci. V tom istom roku vychádza aj singel Galaxia a o rok neskôr First Light. To ale ešte možno ani samotný Ferry netušil, čo príde neskôr. O rok neskôr založil spoločne s Robertom Smitom svoj vlastný label Tsunami a v roku 1999 sa jeho skladba System F - Out Of The Blue stala jednou z najluxusnejších tranceových vecí roka. Ferrymu otvorila brány do Top 20 britskej hitparády a to isté sa podarilo aj singlu Cry. V tom istom roku sa dal dohromady so svojím holandským kolegom Tiëstom a toto spojenie rozhodne tiež nebolo na škodu. Ich spoločný projekt niesol názov Gouryella a priviedol na svet také skladby ako Gouryella, Ligaya nebo Tenshi, každú s veľkým úspechom aj v hitparádach, aj čo sa obľúbenosti u svetových DJov týka. V tej dobe spolupracuje i s Martinom Smithom a veľmi obľúbeným Vincentom de Moorom. Po roku 2000 sa hviezda Ferryho Corstena rozžiari naplno a Ferry zásobuje svetový trh a hitparády lahôdkami ako Cry, Exhale, Rock Your Body Rock a v neposlednej rade produkuje aj veľmi úspešné single Fire, Beautiful a Whatever. Ferryho produkciu zdobí aktuálne 23 kompilácií, 9 albumov a 29 singlov, ktoré obiehajú po svete. Aby toho nebolo málo, tak Ferry práve dokončuje ďalšie tracky a určite sa bude na čo tešiť.

Z tejto trojice najviac zásobuje svetovú tanečnú scénu Ferry, ale nenechajme sa zmiesť. Sasha a John Digweed to doháňajú inde.. Kde? To sa dozviete v ďalšom diele seriálu.

Čo povedať na záver časti, ktorá sa vám snažila produkčne predstaviť 3 velikánov tanečnej scény, ktorí vystúpia na najväčšom českom festivalu a to Creamfields Central Europe.? Snáď len to, že to nie je všetko a už teraz sa môžete tešiť na diel ďalší, kde si predstavíme tie najväčšie úspechy, ktoré títo skvelí producenti a DJi dosiahli na poli tanečnej hudby!

John Digweed - Gridlock (Stereo club mix)
http://mp3.juno.co.uk/MP3/SF286808-01-01-01.mp3

John Digweed - Gridlock
John Digweed - Gridlock

React 2 Rhythm - Intoxication (John Digweed & Nick Muir's Bedrock mix)
http://mp3.juno.co.uk/MP3/SF15212-02-01-01.mp3

John Digweed - "Warung Beach" (Lutzenkirchen remix)
http://mp3.juno.co.uk/MP3/SF220167-01-01-12.mp3

Sasha - "Park It In The Shade" (Radio Slave's Panorama Garage mix)
http://mp3.juno.co.uk/MP3/SF313590-01-02-05.mp3

Sasha - "Who Killed Sparky?
http://mp3.juno.co.uk/MP3/SF312027-02-01-07.mp3

Sasha - Who Killed Sparky?
Sasha - Who Killed Sparky?
Sasha - Mongoose (The Field's Floating mix)
http://mp3.juno.co.uk/MP3/SF310050-01-01-04.mp3


Ferry Corsten - "Beautiful" (extended)
http://mp3.juno.co.uk/MP3/SF284148-01-02-08.mp3

Ferry Corsten - Beautiful
Ferry Corsten - Beautiful

Ferry Corsten & Howard Jones - "Into The Dark" (Ferry mix)
http://mp3.juno.co.uk/MP3/SF310805-01-01-07.mp3

Ferry Corsten - "Junk" (feat Guru - D Ramirez remix)
http://mp3.juno.co.uk/MP3/SF307626-01-02-07.mp3

Ferry Corsten - "Rock Your Body Rock"
http://mp3.juno.co.uk/MP3/SF307626-01-02-13.mp3

Ferry Corsten - Rock Your Body Rock
Ferry Corsten - Rock Your Body Rock

Oceanlab - "Clear Blue Water" (Ferry Corsten remix)
http://mp3.juno.co.uk/MP3/SF307394-01-02-09.mp3

Creamfields CE 2008
Creamfields CE 2008

Zdroj: Mediazona

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch