Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Profil Temper D @ dnb.sk 6th Birthday celebration!

Dnb.sk @ Subclub presentz profil Temper D

Drum and bassový portál www.dnb.sk oslávi v sobotu 17.5.2008 6 rokov svojej existencie. Oslavovať sa bude v SubClube - rezidentnom priestore dnb.sk pod bratislavskou hradnou skalou. Ak aj ty patríš medzi fanúšikov najsledovanejšieho slovenského drum and bassového média, určite si nenechaj újsť oslavu jeho šiestych narodenín. Hlavní gratulanti narodeninovej oslavy budú Temper D a Mutated Forms. Predstavme si prvého menovaného v profile.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 14.05.2008 - 13:34

David Bowles alias Temper D si postupne získaval rešpekt ako jeden z mála drum and bassových djov mixujúcich na 3 a 4 deckoch. Temper je "kúzelnikom labelu Offkey za deckmi". Dave bol do drumandbassu vtiahnutý Raiden-om a namixoval prvý Mix CD labelu. Vstup do stajne Offkey bol nepochybne umeleckým krokom vpred, ktorý nasledoval po rokoch záujmu o drum and bass a názoru, že dnb by sa mohol učiť z progressivu a minimal techna. Na túto tému napísal článok do "Knowledge Magazine" a na diaľku hovoril s podobne zmýšľajúcim umelcom Raiden-om. Výsledkom je hudba, ktorá hovorí sama za seba. Pod vedením umelcov ako Raven, Prode a Propaganda, Dave hodlal potlačiť zvuk tak ďaleko, ako to len bolo možné. Roky ravingu popri dj-och ako Richie Hawtin, Jeff Mills, Robert Hood a Ben Simms ho priblížili k tanečnej scéne založenej na trpezlivosti, stálosti a maximalizácii určitých momentov.

Pri produkovaní presadzuje odľahčenejšiu atmosféru koncetrujúcu sa na funky riffy, rozvýjajúc perkusie - teda strany techna, ktoré ho priviedli k začiatkom jeho producentskej kariéry. Vďaka širokému hudobnému záberu nie je jeho tvorba hraná vylúčne "tvrdými" djmi, ale taktiež umelcami ako Klute, Marcus Intalex, Logistics a Nu:Tone, ktorí sú predstaviteľmi hudobnejšej stránky žánru.

V roku 2002 spolupracoval s priateľom Exile na produkcii pod hlavičkou labelu Renegade Hardware. Prvotná produkcia bola podporená dj-mi ako Nicky Blackmarket, Dom and Roland a dokonca hraná Johnom Peel-om na BBC Radio 1. Hoci Exile bol majstrom tecnických trikov a Temper D viac zaujatý tanečnou scénou, ich projekt bol žiaľ krátkodobý. Novú spoluprácu vytvoril s gitaristom a producentom Tim Robbins - om (K-Fire).

Temper D
Temper D
Nasledovalo pôsobenie na rôznych scénach, s menami ako Invader, Gain, Klute, Raiden, Adam F, Logistics a Nu:Tone, Concord Dawn, Nicky Blackmarket a mnohými ďalšími. Napriek spolupráci s množstvom vydavateľstiev nastal čas vydať sa na vlastnú dráhu, a ako mnoho producentov pred ním, založil vlastné vydavateľstvo Temper D productions, ako platform pre vlastné nápady a kreativitu.

Odkedy Temper D vyhral súťaž "Dogs on Acid", pravidelne hráva po celej Európe a UK a minulý rok sa vydal na svoje prvé turné po Austrálii, Novom Zélande a USA. Hosťoval na legendárnom Kiss 100Fm s Adamom F a bol prezentovaný aj v "Knowledge Magazine".

Temper D
Temper D

Temper D sa cíti za deckmi ako doma. Vpred ho ženie snaha robiť tanečnú hudbu stále zaujímavejšou. Je frustrovaný dj-mi, ktorí výhradne presadzujú svoje labely alebo hrajú výlučne určité tóny, ktoré vedia predať. Dave sa presadzuje hraním naprieč celým žánrom a prispôsobovaním sa davu. To sa deje v spolupráci so snahou zachovať umeleckú nápaditosť, založenú na jedinečnej schopnosti využitia plného potenciálu tanečnej hudby.

Len v roku 2007 Temper D hosťoval v 15 krajinách, vrátane Potugalska, Španielska, Ukrajiny, Českej Republiky, Nemecka, Rakúska, Poľska, Francúzska, Nórska, Maďarska, Rumunska, Dánska a mnohých ďalších. Rok 2008 bude omnoho hektickejší, ako bol ten predchádzajúci. Momentálne pôsobí ako sólový umelec, ktorý sa môže pochváliť množstvom platní vydaných pod hlavičkami top vydavateľstiev ako Renegade Hardware, Offkey, Uprising, Gain, Invader, Subdivision.

Zatiaľ čo v jeho štúdiu čaká nemálo tučných trackov na svoje vydanie, nám ich predstaví naživo už v sobotu 17.5.2008 na oslave 6 narodenín v dnb.sk v SubClube. Viac info o akcii a súťaž o voľné vstupy na www.dnb.sk. Viac hudobných ukážok z produkcie Tempra D, fotiek a informácii na www.temperd.co.uk alebo http://www.myspace.com/temper_d.

Plagat dnb.sk 6. b-day
Plagat dnb.sk 6. b-day

Zdroj: dnb.sk

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch