Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Sobota na festivale Wilsonic

Wilsonic 2008 - program na sobotu

Dňa 6. a 7. júna sa na bratislavskom Tyršovom nábreží odohrá ďalší ročník festivalu Wilsonic. Festivalu, ktorý dáva priestor etablovaným i nádejným umelcom, ktorý spája dôraz na organizáciu, hudbu a vizuálnu zložku a ich skombinovaním vytvára charakteristickú atmosféru.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 05.05.2008 - 06:10

Zažiť ju znamená porciu dobrej hudby a vídžejingu, pre ktorú je typická komfortná produkcia a rodinná atmosféra. Wilsonic je totiž predovšetkým stretnutím ľudí nielen s rovnakým hudobným vkusom, ale aj s postojom k životu. Ľudí, ktorí nepodliehajú masovým trendom a v živote dávajú prednosť radšej vyberaniu si z pestrej palety zážitkov.

Wilsonic preto nikomu nevnucuje svoju dramaturgiu, ani netvrdí, robte to takto: na to si svojich návštevníkov príliš váži. Nie je festivalom výhradne klubovej hudby a nie je ani postavený na troch koncertných kapelách. Je ale festivalom, kde sa striedajú moderné prvky a vplyvy v kombinácii s aktuálnou elektronickou hudbou. V predchádzajúcej tlačovej správe ste sa mohli dozvedieť, čo vás čaká 6. júna. Dnes máme pre vás pripravených sobotných vystupujúcich.

Bonobo LIVE (UK)

Simon Green je človek, ktorého nepoznať je celkom faux pas. Jeho album Day To Come patrí k tomu najlepšiemu, čo vzniklo v roku 2006. Rovnako ako jeho set pre prestížnu mixovanú radu Solid Steel. Ninja Tune napokon nevydáva priemerných umelcov. Len vynikajúcich a ešte lepších. A zaručujeme, že zažiť Bonoba naživo bude jeden z najväčších hudobných zážitkov roku 2008. Bonobo totiž privezie celú osemčlennú kapelu, čo môže dopadnúť iba dobre.

www.last.fm/music/Bonobo
www.myspace.com/sibonobo
www.bonobomusic.com

DJ Kentaro DJ (Japan)

Kentaro je pán dídžej. Je jedno, koľko vyhral turntable súťaží, koľko má za sebou albumov a koľko mixtejpov. Kentaro je fenomén, doslovný nindža gramofónov od Ninja Tune. Kým ho neuvidíte naživo, neviete, čo všetko sa dá robiť s gramofónmi.

www.djkentaro.com
www.myspace.com/djkentaro
www.last.fm/music/DJ+Kentaro

Indy & Wich LIVE (Czech Republic)

Ikony českého hip-hopu a členovia veľkej trojky. Podotknime, tí obsahom azda najzaujímavejší. Wich je navyše jeden z najlepších rapových producentov v strednej Európe a Indy je MC, pri ktorého veršovaní sa nemusíte červenať od zahanbujúcej trápnosti.

www.myspace.com/indyawich
www.last.fm/music/Indy%2B%2526%2BWich
www.indyawich.cz

Various Production DJs (UK)

Všetky festivaly majú svoje kapely, od ktorých sa čaká nezabudnuteľný zážitok. Tie lepšie majú aj vyrovnaný program. A tie úplne najlepšie ponúkajú projekty, o ktorých ste možno nepočuli, no z ich hudby doslova padajú sánky. Žiadne experimenty pre experimenty, naopak, od Various Production čakajte moderné skladby, ktoré svojou multižánrovosťou otvárajú oči nejednému striktnému vyznávačovi žánrov. Čakajte absolútne aktuálny klubový zvuk, počnúc indie elektro pesničkami a končiac glitchtronicou či grime.

www.myspace.com/various
www.various.co.uk

Flying Lotus LIVE (USA)

Naozaj si myslíte , že v hip-hope už bolo povedané všetko? Dokonca, že všetko bolo povedané najmä v tom americkom, ktorý sa vyčerpal na vlastnú mozgovú obrnu? Omyl, iný hip-hop vzniká aj za oceánom. Stačí len lepšie hľadať. Po všetkých tých neuveriteľne nudných MTV hviezdičkách pôsobí Flying Lotus ako spása umierajúcej scény. Crate diggin’ a elektronika dokopy vytvárajú základ, no hlavná je „až“ myšlienka. Je pritom úplne jedno, či motívom je saxofón, alebo zaefektovaný syntetizátor.

www.myspace.co/flyinglotus
www.last.fm/music/Flying+Lotus
www.theflyinglotus.com

Little Dragon LIVE (Sweden)

O severeanoch sa traduje, že sú buď chladní alebo potom pravý opak, že sú veľmi bezprostrední. Skôr to druhé platí o tejto švédskej štvorici. K tomu hodvábny spev Yukimi Nagano, ktorá tesne po minuloročnom festivale Wilsonic opustila svoju vtedajšiu formáciu Koop, obklopený pulzujúcimi melódiami, ktoré sú niekde na rozhraní nekompromisne tanečnej hudby a zadymeného klubíku s dvoma stoličkami pre akustickú kapelu. NIe pre nič zanič označil Giles Peterson túto formáciu za to najlepšie v hudbe minulého roku.

www.myspace.com/yourlittledragon
www.little-dragon.se
www.last.fm/music/Little+Drago

Clark LIVE (UK)

Elektronika je označenie, ktoré sa používa, keď si neviete inak pomôcť. Clark je totiž svojský chlapík, ktorého hudba je alternatívou ešte aj k tej alternatíve. Tanečné skladby rozláme v duchu populárnych glitch efektov, a v okamihu, keď si myslíte, že vás nemôže už ničím prekvapiť, máte to ako na podnose. Takto znie hudba, ktorá rozumne hľadá hranice. Len pri nej treba trochu viac premýšľať.

www.myspace.com/throttleclark
www.last.fm/music/Clark

Green Room LIVE (Georgia)

Svoj nový album nazvali Posledná minúta teroristu. Nečakajte ale žiadne uplakané rockové balady, ani breakcoreový svätý džihád. Čakajte hudbu na pomedzí rocku a elektroniky, ktorá by bola indie poprockom, keby už pod toto označenie niekto nepriradil interpretov ako Pink či Smatanová. Green Room je ako keby ste spojili britpop Blur alebo Oasis a v poslednej chvíli si to rozmysleli a začali pridávať elektroniku. A mimochodom, chlapčiská nepochádzajú zo štátu USA, pochádzajú z Gruzínska.

www.myspace.com/greenroomge

Midi Lidi LIVE (Czech Republic)

Český zázrak. Možno nie sú prví, ktorí pesničkovej forme vdýchli nový život a možno nie sú prví, ktorí sa rozhodli vyjadrovať v prešmyčkách a detských riekankách. Ale len málokto to dokáže tak dobre. K tomu premyslený vizuál ich vystúpení a máte kapelu, ktorá je dávno niekde, kde by taký Tata Bojs radi ešte len boli.

www.myspace.com/midilidi
www.last.fm/music/MIDI+LIDI
www.midilidi.cz

Modré hory LIVE (Slovakia)

Rap pre intelektuálov? Slovenský rap pre intelektuálov? Rap ktorý nielen rozpráva, ale i čosi vraví: Bene a Lyrik sú na Slovensku druhom na vyhynutie. Najvyšší čas ich začať chrániť. Najmä, ak im práve vyšiel eponymný debut, ktorý svou muzikálnosťou, schopnosťou premýšľať a nielen rozprávať, metaforami a nadhľadom hodil rukavicu celému ostatnému slovenskému rapu.

www.myspace.com/modrehory
www.last.fm/music/Modre+Hory

Novika LIVE (Poland)

Speváčka, skladateľka a dídžejka v rádiu. Aj keby vo voľnom čase mohla fotiť módne fotoeditoriály, radšej sa venuje hudbe. A ide jej to naozaj dobre. Iný a netuctový pop sa dá robiť zaujímavo aj v Poľsku. Nepotrebujete k tomu veľa, vlastne iba talent. Následne môžu vzniknúť príjemné pesničky so soulovou dušou na európsky spôsob. Také to príjemné počúvanie do klubu, baru alebo kaviarne.

www.myspace.com/novika
www.novika.pl
www.last.fm/music/Novika

Cold-Boy-Klan LIVE (Czech Republic)

Predstavte si folkera s gitarou, ktorý sa rozhodne vziať čosi z hip-hopu a súčasnej i minulej alternatívy a poskladať z toho skladby. Niekedy to je na hrane zdravého rozumu, niekedy vás od záchvatu smiechu zachráni iba vedomie, že o čosi podobné len inými prostriedkami sa pokúšali už disidenti z čias Plastikov.

www.myspace.com/coldboyklan

Galun LIVE (Russia)

Ako myslíte, že znie vokálna hudba v roku 2008? Bobby McFerrin Don’t Worry vyspevoval už dávno a predsa len, aj tie akapely sa niekam posunuli. Napríklad do Ruska. Kým taký rakúsky Bauchklang má relatívne blízko k hip-hopu, Galun dáva prednosť atmosférickým skladbám, ktoré sa pohrávajú s elektronikou.

www.myspace.com/galunspace

Skiller LIVE (Bulgaria)

Beatbox pre náročných. Do mikrofónu svoje “tumc tumc” robí kde kto, Skiller zo Sofie k vycibrenej technike pridáva ešte atmosféry ako vystrihnuté z postapokalyptického filmu. Vitajte vo svete roku 3000. Skiller je beatbox battle champion, čo znamená, že nemá len cit pre muzikálnosť, ale aj neuveriteľný hrubý “skill”. Sympatické pritom je, že sa neobmedzuje len na hip-hop.

www.myspace.com/skillerbeatbox

Tom Wilson DJ (Romania)

Vo všeobecne rozšírenej predstave Rumunsko nepatrí práve k hudobným veľmociam. Ak si teda odmyslíme takú tú trochu bláznivú world music. Napriek tomu tu môže vzniknúť moderná tanečná hudba, ktorá odkazuje na funk i house. Nové tanečné veci totiž nevznikajú len na západe, niekedy sa treba obzrieť aj juho – východným smerom. A nazvite to trebárs „academic disco“.

www.last.fm/music/Tom+Wilson

Auditory Ossicles LIVE (Bulgaria)

Štyria ľudia zo Sofie. Toľko formálne predstavenie. Elektroakustická hudba, ktorej ešte krôčik chýba k tomu, aby bola filmovou, no už dávno nie je naháňaním sa za nejakým rýchlym zážitokm. Auditory Ossicles a ich elektronické atmosféry treba skôr počúvať a vychutnávať si v duchu snívania s otvorenými očami.

http://www.myspace.com/audoss

1000 Names LIVE (Bulgaria)

Bol by to hip-hop. Keby to vôbec bol hip-hop. Takto to je čosi čo síce spadá pod označenie urban music, ale pripomína len málo iných vecí. Vraj to treba označiť ako emotronicu. Predstavte si pod tým elektroniku, ktorá je plná pípaní, zvukov a pazvukov, z ktorých sú postavené, čudujsasvete, celkom zymslupné skladby.

www.myspace.com/1000names

Piotr Bejnar LIVE (Poland)

Priamočiara tanečná hudba ešte neznamená, že to je hudba hlúpa, alebo že to je hudba nudná. Tento mladý Poliak je dôkazom o opaku. Len to chce viac počúvať nohami a telom než hlavou.

www.myspace.com/piotrbejnar

Raz Ohara LIVE (Germany)

Berlín bol jednou z kolísok európskej tanečnej hudby. Zabudnite na to, Raz Ohara a jeho hudba sú skôr atmosférickým počúvaním. Spolu s Apparatom vám ukážu iný pohľad na súčasnú melanchóliu. Indie pop nemusí byť len štvorčlenná kapela s oškretými podladenými gitarami. Súčasné zadumané melódie plné krásy okresanej až na prapodstatu môžete stvoriť aj pomocou sofistikovanej techniky. Ak ste talentovaní ako Raz Ohara, dokážete tam uchovať aj ten ľudský dotyk. Tentoraz však čakajte tanečnejšiu a klubovejšiu hudbu, než na akú vás možno prirpavil jeho debutový album.

www.myspace.com/razohara
www.last.fm/music/Raz+Ohara

Wojtek Urbanski LIVE (Poland)

Predstavte si trochu klasického džezu. Teraz pridajte slučkovanie a elektronické efekty. Potom pridajte spev. Nestačí? Tak pridajte rapperov. Potom máte aspoň rámcovú predstavu, akú hudbu asi robí Wojtek Urbanski. Ak sa mu na pódium podarí priniesť aspoň polovicu energie jeho vlastných skladieb, zaručujeme, že to bude zábavná multižánrová tancovačka a lá Compost Records.

www.myspace.com/wojciechurbanski
www.last.fm/music/Wojtek+Urbanski

Eddy Ramich DJ (Croatia)

Ak dídžej chce na dnešnej diskotéke zaujať, potrebuje predsa len trochu viac, ako schopnosť pustiť po sebe dve platne. V prvom rade by ich mal vedieť pustiť presne a v druhom by mal mať cit pre ich výber. Eddy Ramich takýmto dídžejom je, čakajte preto multižánrový set, ktorý nemá oči plné stereotypov. Eddy je totiž členom dua Eddy meets Yannah a vydáva na prestížnom mníchovskom Compost Records.

www.myspace.com/eddymeetsyannah
www.last.fm/music/Eddy+meets+Yannah

Kelley Polar LIVE (USA)

Elektronika s príjemným retro nádychom, ktorá prekročila rámec elektroniky a síce adoptovala moderné producentské postupy, no priznáva, že svoje korene má v komponovaní klasickej hudby. Kelley Polar má za sebou štúdium hry na klavíri a viole, a toto vzdelanie dokázal pretaviť do štvorčlenného projektu, ktorý robí z tradičnej pesničkovej formy netradičný zážitok.

www.kelleypolar.com/
www.myspace.com/kelleypolar
www.last.fm/music/Kelley+Polar

Questablists DJs (Czech Republic)

Za turntablismom nemusíme chodiť vždy len do Japonska, Francúzska alebo Veľkej Británia. Jedno z talentovaných zoskupení ľudí vyrástlo hneď u našich západných susedov. Questablists sú Arsen, Five, Eprom, Mehdi a Trafik, inak tiež člen PSH. čo meno, to v príslušnej komunite pojem.

www.myspace.com/questablists
www.questablists.com,

Tom Wieland DJ (Austria)

Hovorí vám niečo label Compost Records? Áno, to je ten novo džezový, ktorý má na konte napríklad Kyoto Jazz Massive alebo spoluprácu s Jazzanovou. Tom Wieland sa na festivale Wislonic predstaví do tretice vrámci Compost Records Showcase a preto sa môžete tešiť na nu jazz vo všetkých jeho polohách. Džez ani náhodou nie je mŕtvy, len sa poriadne transformoval.

www.last.fm/music/Jazzanova%20%5BTom%20Wieland%5D

Vec DJ (Slovakia)

Funkčný veterán slovenského hip-hopu. Vo svojich setoch síce dáva prednosť hyphy Amerike, neobíde ale ani slovenskú klasiku. Vlastnými skladbami patrí k tej malej, ale zato inteligentnej časti domáceho rapu a rovnako aj jeho sety majú okrem formálnych turntable schopností aj nejakú myšlienku.

http://www.myspace.com/otecvec

Najlacnejšie vstupenky si možete zakúpiť v predpredaji priamo na www.wilsonic.sk/tickets. Dvojdenné lístky tam zakúpite len za 660 Sk. Vstupenky na mieste budú stáť 1 200 Sk.

Wilsonic je hudobný festival, ktorý prezentuje aktuálne hudobné trendy z oblasti advanced & electronic music. Wilsonic v sebe elegantne spája svet koncertov s atmosférou klubov a tanečných párty. Wilsonic je udalosťou, ktorá predstavuje to najzaujímavejšie v modernej hudbe strednej a východnej Európy, bez rezignácie na veľké mená v celosvetovom kontexte. Najlacnejšie vstupenky v predpredaji si môžete zakúpiť na www.wilsonic.sk/tickets. Zákazníci O2, generálneho partnera Wilsonic Festivalu 2008, majú extra 10% zľavu z aktuálnej ceny lístka a to na dve vstupenky.

Zdroj: Wilsonic

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch