Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Telefonica stavila na Pohodu, Wilsonic a Rádio _FM výnimočným projektom

Telefonica stavila na kvalitnú hudbu projektom „Powered by O2“!

Vo štvrtok Telefonica O2 predstavila v Bratislave svoje plány s festivalmi Pohoda, Wilsonic a s rádiom _FM. Akým spôsobom a čím urobí výnimočné ešte výnimočnejším? Powered by O2.

Komentáre (1) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 29.03.2008 - 00:30

Filozofia O2 pri podpore hudobných projektov

Hudba O2

Telefonica O2
Telefonica O2
Hudba je neodmysliteľnou súčasťou modernej doby a zároveň dynamickým komunikačným kanálom. Vďaka podpore O2 zažívajú každoročne milióny návštevníkov a fanúšikov z celej Európy úžasné zážitky pri návšteve koncertov rockových megahviezd aj začínajúcich hudobníkov. Hudobný sponzoring O2 sa vyznačuje nekompromisným prístupom k hudbe a hľadaním nových a inovatívnych myšlienok. Zákazníci O2 zároveň získavajú ako pridanú hodnotu exkluzívny obsah, ktorým sa O2 odlišuje od iných sponzorov.

Nový koncept „Powered by O2“ zastreší v tomto roku dve najväčšie a najprogresívnejšie hudobné podujatia - hudobné festivaly Bažant Pohoda a Wilsonic. Jeho neoddeliteľnou súčasťou je aj relácia „Exclusive_Powered by O2“, v ktorej Rádio_FM prinesie vybrané vystúpenia fanúšikom hudby a dobrej zábavy z celého Slovenska.

Projekt „Powered by O2“ je koncipovaný tak, aby si na svoje prišli fanúšikovia rozličných žánrov súčasnej hudby. Podporované projekty sú zamerané na trendových, štýlových, nekonvenčných a pohodových ľudí – jednoducho ľudí, ktorí hudbu dokážu naplno prežiť. Sú to projekty, ktoré podporujú nové hudobné žánre a hudobníkov, ktorí nie sú súčasťou hlavného prúdu. O2 chce podporiť hudobnú kvalitu, pre ktorú nie je prvoradá sláva alebo veľké peniaze. Je to hudba, ktorá vychádza zo srdca. Vďaka podpore O2 ju ľudia na Slovensku môžu vidieť, počuť a precítiť.

Hlavné hudobné projekty O2 v roku 2008

Music 2008
Powered by O2 dnes predstavuje 3 hlavné hudobné projekty tohto roka. Práve tieto 3 projekty sú výnimočné svojím zameraním, svojím netradičným prístupom, svojou inovatívnosťou a svojím publikom.

 • Bažant Pohoda

Tento festival je už roky najznámejším hudobným festivalom na Slovensku, a to z viacerých dôvodov. Stačí pripomenúť dva základné fakty: ide o hudobný festival, ktorý sa koná každé leto v Trenčíne a od roku 2000 sa stal zároveň najväčším slovenským festivalom. V porovnaní s podobnými festivalmi v zahraničí patrí skôr k menším, ale vládne na ňom uvoľnená a zároveň fenomenálna atmosféra. Festival Bažant Pohoda sa viac než na veľké a svetoznáme hudobné skupiny zameriava na vyváženú kombináciu umenia a zábavy. Festival neuprednostňuje žiaden konkrétny hudobný štýl. Dá sa tu nájsť každý hudobný smer, od klasického rocku cez techno, ska a reggae až po elektroniku, hip hop a klasickú hudbu, či dokonca operu.

 • Wilsonic

Wilsonic je hudobný festival, ktorý prezentuje aktuálne hudobné trendy z oblasti advanced, urban & electronic music. Tento festival sa zameriava na to najzaujímavejšie v modernej hudbe strednej a východnej Európy. Pritom však nejde o jeden vyhranený štýl - elektronická hudba sa tu stretáva s jazzom, rockom, indies, altrenatívou aj popom. Wilsonic v sebe spája svet koncertov s atmosférou klubov a tanečných párty. Na festivale sa každoročne stretávajú hudobníci, producenti, dídžeji, vydavatelia, žurnalisti a fanúšikovia čoraz väčšej stredo- a východoeurópskej hudobnej scény. K festivalu patrí aj micro.Wilsonic - séria menších, satelitných podujatí festivalu Wilsonic. V nepravidelných intervaloch spolu s lokálnymi hudobnými projektmi prezentujú jedného až dvoch medzinárodných headlinerov.

 • Exclusive_powered by O2 na Rádiu FM

Rádio_FM, štvrtý okruh Slovenského rozhlasu, je moderným hudobným rádiom pre mladého poslucháča. Ponúka na Slovensku jedinečný hudobný formát bez komerčných hitov, ktoré vysielajú ostatné rozhlasové stanice. Nechýba kvalitná hudobná publicistika, objektívne spravodajstvo a šport, diskusie a ranné témy, kultúrny servis zo všetkých oblastí života, zaujímavé rubriky zo sveta filmu, médií a internetu. Pod názvom „Exclusive_powered by O2“ pripravuje O2 spolu s Rádiom_FM sériu exkluzínych koncertov a DJ setov z programovej ponuky EBU. Priekopnícky prístup Rádia_FM k multimediálnemu obsahu vytvára priestor pre ďalšie formy spolupráce s O2 ako mobilným operátorom. Rádio_FM je prvým slovenským rádiom s vlastnou MySpace stránkou, podcastami, blog insiderom, či aktualizovanými videodenníkmi z vysielania aj zo zákulisia.

Divadlo v podpalubi, Tyrsovo nabrezie, Bratislava
Z prava: René Parák - hovorca spoločnosti Telefónica O2 Slovakia, Michal Kaščák, Tibor Holoda a Daniel Baláž

Nové hudobné zážitky s O2

Nový prúd v hudbe
O2 prináša nový prúd v hudbe a chce sa zamerať na posilnenie vzrušujúcich a nezabudnuteľných zážitkov. Spolu s finančnou podporou preto Telefónica O2 Slovakia ako mobilný operátor prináša návštevníkom ďalšiu dimenziu zážitku - nekonvenčnú zábavu aj oddych v atmosfére bubliniek. S využitím moderných technológií, ktoré na Slovensku neboli ešte nikdy použité, ponúkne O2 návštevníkom a fanúšikom celkom nové aplikácie a možnosť zažiť festival viac než naplno. Prostredníctvom bluetooth technológie, ktorú používa takmer každý mobilný telefón, sa O2 skontaktuje s každým návštevníkom, ktorý prejaví záujem o netradičný prístup a zaujímavý obsah. Technológia beetag umožní fanúšikom po odfotení jednoduchého obrázkového kódu získať aktuálne informácie priamo na mieste.

Silnejší zážitok pre každého
V spolupráci s organizátormi festivalov bude O2 distribuovať mobilného festivalového sprievodcu, ktorý sa nainštaluje do každého mobilného telefónu. Na rozdiel od tradičnej brožúrky vytlačenej na papieri tohto elektronického sprievodcu návštevníci nestratia, nepoškodí sa a bude mať vždy aktuálne informácie. Ide o jedinečnú JAVA aplikáciu, ktorá umožňuje interaktivitu. Mobilný festivalový sprievodca je viac než len program festivalu. Obsahuje navyše aj novinky, ukážky hudby, ale tiež dôležité technické informácie o festivale. Bluetooth technológia bude rozosielať zaujímavý informačný a hudobný obsah na stiahnutie. Aplikácia zároveň umožní návštevníkom vstúpiť priamo do deja a hlasovať - bez ohľadu na to, či ide o klientov O2 alebo iných mobilných operátorov.

Bonusy pre zákazníkov O2

O2 Relax Lounge
V centre záujmu O2 sú vždy zákazníci. To, že sú pre O2 výnimoční budú cítiť aj na všetkých podujatiach pod značkou „Powered by O2“. O2 pre svojich klientov pripravilo exkluzívne zľavy na vstupenky, súťaže o vstupenky, O2 stanové mestečko na festivale Bažant Pohoda, O2 Relax lounge s občerstvením, festivalové SMS novinky, možnosť vstupu do O2 backstage zóny a mnoho ďalších.

Inovatívne použitie technológií

Bluetooth
· Bluetooth Download Hotspot pre mobilné telefóny
· Distribúcia informačného a multimediálneho obsahu
· 100% bezplatné sťahovanie obsahu
· Intuitívne a jednoduché používanie
· Video a hudba
· Šetriče displeja a tapety
· Aplikácie a hry
· Témy – z telefónu sa stane inteligentný mobil
· Okamžité hlasovanie

BeeTag
Jedna sa o pokrokovú technológiu “čítania“ kódov cez mobilný telefón. V kódoch sú ukryte informácie – napríklad wap push linky – ktoré jednoduchým skenovaním kódu nasmerujú používateľa mobilného telefónu k informácii skrytej v kóde. Tato technológia sa vola BeeTag a funguje nasledovne:

 • 1) zákazník ma v telefóne nainštalovanú aplikáciu beetag ( doručiť sa to môže cez blutooth push, alebo sa dá aplikácia stiahnuť priamo v mobile z adresy get.tagg.cz
 • 2) po spustení aplikácie ( aplikácia využíva zabudovaný fotoaparát v mobile) a nasmerovaní na beetag ( čí aplikácia precitala kód zistite na základe
  beetag micro.Wilsonic
  beetag micro.Wilsonic
  zamerania – zelený krížik), následnom potvrdení aplikácia prečíta ukrytý kód
 • 3) aplikácia si pamätá uložené beetagy a je možné sa k nim kedykoľvek vrátiť.


Pre užívateľov mobilných telefónov, ktorí nemajú fotoaparát, aplikácia pracuje podobne len s rozdielom, že je nutne zadať kód nad beetagom a pod beetagom.

Na obrázku si môžete pozrieť a otestovať beetag na micro.Wilsonic, ktorý sa uskutoční už 18. apríla 2008.

Zdroj: O2

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

[+] Pridať komentár

admin admin, 03:09, 30.3.2008 (nedeľa) [10 rokov]

Teším sa na inovácie :-)

Na tohtoročnú Pohodu sa veľmi teším .. napokon ako na každý ročník :-) Som maniak do najnovších technológií, verím, že Telefonica O2 bude výborný partner ;-)

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch