Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Wilsonic 2008: je to za nami

Wilsonic 2008 @ je to za nami

V piatok a sobotu, 6. a 7. júna sa na bratislavskom Tyršovom nábreží odohral ďalší ročník festivalu Wilsonic. Stretnutie priaznivcov inej hudby, ktorá nerezignovala na myšlienku a vlastný názor, sa v Bratislave uskutoční zase o rok. Za príjemne strávený ročník 2008 návštevníkom ďakujeme.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 14.06.2008 - 01:17

Tohtoročný festival Wilsonic bol nakoniec bez dažďa a navštívili ho viac návštevníkov, ako minulý rok. Napriek tomu, že predaj lístkov v predpredaji je u nás stále viac otázkou počasia než dramaturgie, sme radi, že v Bratislave a jej okolí je stále dosť priaznivcov dobrej hudby. Každý deň viac ako 4000 ľudí znamená, že ocenenie Residentadvisor ako druhý najlepší svetový festival mesiaca jún znamená, že Wilsonic mal tento rok vo svojej histórii azda najzaujímavejší program.

Priznávame však, že nie všetko na tohtoročnom festivale fungovalo podľa predstáv organizátorov. Kým počasie ovplyvniť nemôžeme, s dodávkou techniky je to trochu zložitejšie. Dokonca sme si jeden čas mysleli, že sa festival ani neuskutoční, keďže nemecký dodávateľ stanov meškal s dodávkou vyše 20 hodín, čo malo za následok nielen vymenenie jednotlivých stageov (inak sa to vyriešiť nedalo), ale i odvolanú dodávku videoprojekcií (dôvodom sú i majstrovstvá Európy vo futbale v susednom Rakúsku), ktoré boli nakoniec poskladané zo zdrojov získavaných na poslednú chvíľu.

Napriek tomu sa nám podarilo dodržať (!) časový harmonogram jednotlivých vystúpení, čo nie je zvykom ani na oveľa väčších festivaloch. Ďakujeme preto celému festivalovému tímu, dodávateľom i spolupracovníkom, že na rozkopanom nábreží z dôvodu výstavby protipovodňovej hrádze sa nám spoločne podarilo vytvoriť festival, ktorý fungoval.

Napriek tomu nás mrzí, že program tento rok nebol stopercentný. Dani Siciliano však odišiel hlas a nebola schopná vystúpiť, rovnako ako Neil Landstrumm, ktorý počas letu leteckou spoločnosťou EasyJet prišiel o techniku. Kelley Polar na Wilsonic nemohol prísť z akútnych rodinných dôvodov, ktoré sa nečakane vyskytli tesne pred začiatkom festivalu. Vystúpenia Bonoba, Kentara, Skreama, dOP, Modrých Hôr, Various Production či Christiana Prommera ich výpadok dokonale zastúpili.

Christian Prommers Drum Lesson
Christian Prommers Drum Lesson

Umelci si aj tento rok Wilsonic veľmi pochvaľovali, najmä celú organizáciu a podmienky, ktoré im festival prichystal. Ešte dôležitejšia však bola atmosféra, ktorú vytvárali návštevníci, a ktorá ich hranie urobila zábavou. „Máte tu úžasné publikum, pred ktorým je radosť vystupovať,“ povedal tesne po vystúpení Beardyman, Christian Prommer si pochvaľoval výnimočnú bezprostrednosť návštevníkov festivalu Wilsonic a Francúzi z dOP sa tešili, že „práve na Wilsonicu môžeme osláviť dva roky svojej existencie. Je to tu oveľa lepšie, než vo Francúzsku, tu sa nám vystupuje úplne super.“

Ďakujeme preto aj partnerovi festivalu spoločnosti O2 a sponzorom i všetkým priaznivcom, ktorí nám zachovali vernosť a priazeň a umožnili, aby festival Wilsonic v roku 2008 vôbec vznikol. Do budúceho roku sľubujeme, že festival bude krajší, lepší a bez technických problémov. Prinajmenšom bez tých, ktoré môžeme ovplyvniť. Napriek tomu sme presvedčení, že festival Wilsonic v roku 2008 sa vydaril.

Wilsonic je hudobný festival, ktorý prezentuje aktuálne hudobné trendy z oblasti advanced & electronic music. Wilsonic v sebe elegantne spája svet koncertov s atmosférou klubov a tanečných párty. Wilsonic je udalosťou, ktorá predstavuje to najzaujímavejšie v modernej hudbe strednej a východnej Európy, bez rezignácie na veľké mená v celosvetovom kontexte.

 

Zdroj: Wilsonic

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch