Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

micro.Wilsonic spája hudbou

micro.Wilsonic 2008 spája hudbou

Čo robíte o dva týždne? A čo takto micro.Wilsonic? 18. apríla totiž do bratislavského PKO zavíta výber toho najzaujímavejšieho na súčasnej tanečnej scéne.

Komentáre (1) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 09.04.2008 - 00:03

Festival Wilsonic je síce až v júni, ale už v apríli máte možnosť zažiť atmosféru párty v duchu Reflecting future.

Wilsonic nie je festival postavený výhradne na zahraničných headlineroch a rovnako takým nie je ani micro.Wilsonic. Elegantné spojenie koncertu a tanečnej párty v štýle Wilsonic totiž znamená, že západné hviezdy progresívnej hudby spájame s tým najlepším zo strednej a východnej Európy. Mysli globálne a konaj lokálne je síce iba fráza, v hudbe však platí, že len slepí pozerajú von, a nepozrú sa doma.

Preto na micro.Wilsonicu dostanú priestor umelci zo stredoeurópskeho kontextu. Michaela Fakescha, DJ Fooda a Boy 8-Bita preto doplnia nielen rakúski El Rakkas, ale aj český projekt Even The Hills Have Eyes a slovenský Foolk.

Even The Hills Have Eyes kombinuje elektroniku a živé nástroje v zasnívaných plochách ambientnej hudby. Jiřího skladby vznikajú občas na klavíri, inokedy na gitare, pričom všetko napokon končí v počítači. Odkazy na musique concréte nájdete v nahrávaní rôznych živých zvukov a ruchov. Pridajte samplovanie a máte aspoň rámcovú predstavu, ako by takýto projekt mohol znieť.

Keby sa raz namiesto obrazov Renoir a Monet rozhodli nahrávať hudbu, pravdepodobne by znela takto. Ako prevaľujúca sa, vibrujúca, bublajúca zvuková perina, ktorá vás vtiahne do filmovej atmosféry ešte nenapísaných hororov a románc. Even The Hills Have Eyes je projekt priam určený na snívanie s otvorenými očami.

Foolk naopak robí hudbu tanečnejšiu. Dušan Vančo, známy to šéf jedného (jediného) slovenského alternatívneho rádia, kedysi založil projekt Foolcut. Stretla sa tam zaujímavá zmeska rôznych hudobníkov, od dídžejov až po džezového saxofonistu. Spájanie elektroniky a „klasickejšej“ hudby Vančovi svedčilo už vtedy, možno si ho ešte pamätáte z minuloročného festivalu Wilsonic.

Foolk je pokračovateľom tohto projektu. Viac sa ale prikláňa na stranu elektroniky, občas si uletí do breakbeatu alebo hip-hopu, najmä ak remixuje Modré hory. Foolk je tiež dôkazom, že príjemná a charakteristická hudba vzniká aj na Slovensku. A nemusí pritom trápiť uši tromi akordami zle naladenej gitary.

Ak aj vás rozčuľuje hudba, ktorá sa valí z etéru slovenských strednoprúdových rádií, prídite 18. apríla do PKO v Bratislave. Zažijete oslavu hudby, ktorá nie je rautom. Naopak, oslavu, ktorú si najviac užijete ako návštevník. Ak ešte nemáte zakúpené lístky, vo zvýhodnenom predpredaji, si ich môžete zakúpiť na www.wilsonic.sk/tickets.
Prvých 200 ks za 399 Sk, ďalších 500 ks za 499 Sk, následne za 599 Sk a na mieste za 700 Sk. Zákazníci O2 majú 10% zľavu na dve vstupenky v rámci predpredaja.

micro.Wilsonic je síce predskokanom festivalu Wilsonic, nie je však menej. Počas roka prináša niekoľko ďalších príležitostí stretnúť sa s tým najzaujímavejším z oblasti advanced & electronic music. Svojou unikátnou dramaturgiou a nepodliehaním masovému vkusu je podobne ako festival Wilsonic zárukou kvality.

micro.Wilsonic 2008
micro.Wilsonic 2008

Zdroj: Wilsonic

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

[+] Pridať komentár

hudri hudri, 09:58, 11.4.2008 (piatok) [10 rokov]

ide tam niekto odtial?

chysta sa niekto odtialto na micro wilsonic?

marcus marcus, 20:23, 14.4.2008 (pondelok) [10 rokov]

Re: ide tam niekto odtial?

jaj..keby, ze som doma, tak idem hned!
ale isiel by som nimimalne v dvojke, samememu smuto:)
ci pojdes aj sam..? :))

hudri hudri, 20:03, 15.4.2008 (utorok) [10 rokov]

Re: Re: ide tam niekto odtial?

my ideme dva kusy.
len som bol zvedavy ci niekto ide...
sam by som urcite nesiel....to by som musel byt riadny fanatik :)))

ta3on ta3on, 22:24, 15.4.2008 (utorok) [10 rokov]

Re: Re: Re: ide tam niekto odtial?

vsak ked niekto pojde, tak ho tam stretnes :-)

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch