Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Michael Fakesch a Hexstatic na micro.Wilsonicu

micro.Wilsonic 18.04.2008 - Michael Fakesch a Hexstatic

18. apríla sa v bratislavskom PKO odohrá micro.Wilsonic. Menší, no ani náhodou nie slabší, brat festivalu Wilsonic publiku predstaví Michaela Fakescha a Tapprikka Sweezeeho, DJ Fooda, Hexstatic, El Rakkas, Boy 8-Bita, Even The Hills Have Eyes a slovenský projekt Foolk.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 02.04.2008 - 15:01

micro.Wilsonic
micro.Wilsonic
Michael Fakesch je legenda. Nech sa k tomu postavíte akokoľvek, jedno neodškriepite: pôsobiť na scéne skoro dve desaťročia znamená, že čosi robíte správne.
Rozprávame pritom o elektronickej scéne, kde trendy vydržia tak pol roka a už sa o nich vraví ako o spráchnivenej minulosti. Ak však dokážete prichádzať so zaujímavou a inovatívnou hudbou tak dlho ako Fakesch, asi viete viac, než len vcítiť sa do práve populárnej vlny.

Už začiatkom deväťdesiatych rokov Michael Fakesch organizoval prvé techno párty v Nemecku. Práve tam spoznal Christiana de Lucu, s ktorým v roku 1996 vytvárajú projekt Funkstörung. Zrazu sa rodí kapela s príklonom k inteligentnej tanečnej hudbe a glitch music. Dôvodom je možno rozdielna hudobná orientácia oboch umelcov, možno však chuť reflektovať aktuálny zvuk progresívnej elektroniky.

Nasledujú remixy, napríklad pre Björk či Wu Tang-Clan. V roku 1999 podpisujú zmluvu s prestížnou značkou !K7 Records. Ich debut Additional Productions je zozbieraním práve týchto remixov. Riadny debut Appetite for Distruction nasledoval o rok neskôr. Funkstörung spolupracujú s rôznymi MCs, spevákmi a speváčkami. V roku 2005 oslavujú albumom The Return to the Acid Planet desaťročie svojich releasov. O rok neskôr projekt Funkstörung končí a Michael Fakesch znovu pokračuje sólo. Akoby sa v ňom zase ozvali jeho metalové korene.

Fakesch svoju aktuálnu produkciu, ktorú pripravil na nový album, predstaví aj na micro.Wilsonicu. Album sa volá jednoducho: „dos“ a spolupracuje na ňom s Tapprikkom Sweezeem a bubeníkom Johannesom Vogtom, s ktorými pricestuje aj do Bratislavy. Práve Tapprikk je ten hlas, ktorý môžete počuť na novom albume. A že to Fakeschovi stále „búcha“, o tom sa môžete presvedčiť 18. apríla.

Hexstatic patria k podobným veteránom tanečnej hudby. Ak by sme to merali ich fungovaním na scéne. Ak by sme sa ale pýtali, ako dlho robia vlastnú hudbu, dospeli by sme k inému číslu. Napriek tomu, Hexstatic je duo, ktoré sa na tanečnej scéne pohybuje vyše desať rokov.

Už v polovici deväťdesiatych pôsobili Stuart Warren Hill a Robin Brunson ako vídžeji labelu Ninja Tune, konkrétne klubovej noci Stealth. Už vtedy spolupracovali napríklad s pánmi Blackom a Moreom alias Coldcut.
Svoj prvý audio-vizuálny album Rewind však Hexstatic vydali až v roku 2000. V spájaní vizuálnej a hudobnej zložky odvtedy patria k najprogresívnejším na scéne. Minulý rok v júni vydali album When Robots Go Bad, a ak ste ho počuli, viete, že na micro.Wilsonicu sa v ich podaní odohrá inteligentná párty s myšlienkou. Navyše, Hexstatic momentálne plánujú DVD plné rarít a remixov.

Hexstatic, to je disko nového tisícročia. Pop miešaný s elektrom, dokorenený hip-hopom, acid houseom a breakbeatom. Trochu toho, trochu tamtoho a trochu MCs a vokalistov. Ak už viete, čo znamená slovo mashup v hudbe, v prípade Hexstatic sa naučíte rozoznávať mashupy aj vo vizuálnej zložke. Môžete sa tešiť aj na skladbu-video Timber, ktorú vytvorili spoločne s Coldcut. Možno si ju pamätáte z predminuloročnej Pohody. Práve v spolupráci s festivalom Pohoda prichádzajú Hexstatic v apríli na micro.Wilsonic.

Ak chcete vedieť, ako znie aktuálna hudba, prídite 18. apríla na micro.Wilsonic. Najvýhodnejšie lístky kúpite v predpredaji výhradne na www.wilsonic.sk/tickets, začínajú už od 399 Sk. Ďalej bude ich cena rásť podľa počtu predaných kusov, postupne na 499 Sk a 599 Sk. Ak ste však zákazníkom spoločnosti O2, môžete rátať s 10 percentnou zľavou na dva kusy.

micro.Wilsonic je síce predskokanom festivalu Wilsonic, nie je však menej. Počas roka prináša niekoľko ďalších príležitostí stretnúť sa s tým najzaujímavejším z oblasti advanced & electronic music. Svojou unikátnou dramaturgiou a nepodliehaním masovému vkusu je podobne ako festival Wilsonic zárukou kvality.

Zdroj: Wilsonic

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch