Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Drumophonic 2 - Interview & profily

V súvislosti s akciou Drumophonic 2, ktorá sa uskutoční v sobotu 13.01.2007 v priestoroch košického Stars clubu (Stará Sladovňa), prinášeme rozhovor s headliner-kou dnb flooru, djkou Kiarou (dnb.sk, junglistic siztaz) a profily ostatných účinkujúcich.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 08.01.2007 - 18:27

1. V prvom rade ti chcem zapriať všetko naj do 2007čky. Ozaj, aký bol Silvester v Subclube? :o) Bolo dosť borovičky?

Ďakujem, všetko dobré aj Tebe :o). Silvester bol hustý, viac ako 24 hodín sme boli so Silwerom na nohách. Jeff aka Moving Fusion je jedna veľká charizmatická osobnosť, výborný človek, nemal žiadne “hviezdne“ maniere :o) Borovičky bolo dosť, ocenili ju nie len rakúšaci (ako vždy :o)), ale aj Jeff s priateľkou (tí dávali jednu za druhou :o)).

2. Na východnom Slovensku, takisto ako aj v jeho metropole sa predstavíš po veľmi dlhom čase, odkedy pôsobiš v hlavnom meste. Vo svojich začiatkoch si hrávala a organizovala dnb akcie v prešovskom Wave spolu s bratom Orighamim. Aké sú tvoje očakávania, resp. čo si myslíš, že sa odvtedy zmenilo?

Po mojej poslednej návšteve vo Wave na Prosac Nights som ostala milo prekvapená. Podnik bol plný. V čase keď sme robili s bratom bicie ‘a’ bassy (2002 – 2004), ľudia boli nevyspytateľní, nikdy sme nevedeli, či dôjdu alebo nie, aj napriek tomu, že line-upy boli viac než pestré a dátumi akcií boli vždy naplánované na výplatný termín...:o). Bolo to ťažké. Teraz keď som bola vo Wave na dnb po cca dvoch rokoch, osadenstvo sa od základov zmenilo (možno až na 2 – 3 tváre, ktoré registrujem), nastúpila nová mladá generácia, ktorá dúfam dnb v PO ocení a bude naň chodiť. Podobné to bolo s dnb v KE pred 3 – 4 rokmi. Pamätám si jednu akciu v Absolut clube, na ktorej sme hrali s Lixxom. Okrem nás dvoch, môjho brata a kamaráta Jura, tam boli len 2 tancujúci ľudia (slovom dvaja) :oD. Podobných akcií so snáď trošku vyššou návštevnosťou som tam zažila niekoľko. Ale to už bolo dávno... Scénu na východe sledujem a viem, že sa tam snažíte urobiť osvetu, za to vzdávam rešpekt! Myslím si, že od môjho posledného hrania doma sa toho zmenilo hodne. Ľudia sa prestriedali, uvedomili – nastúpila nová generácia a začali konečne žiť už aj zlomenými beatmi, nie len technom a housom.

3. V bratislavskom Subclube sa podieľaš na organizovaní akcií podporovaných portálom a bookingom dnb.sk, na ktorých sa už predstavilo viacero známych mien svetovej dnb scény. Ako hodnotíš rok 2006 z tohto pohľadu?

Rok 2006 bol určite úspešný, čomu nasvedčujú úplne výpredaný klub už pred polnocou. Naša vďaka ale hlavné patrí ľuďom, ktorí na naše akcie chodia. Bez nich by v tom pokračovať bolo nemožné ;o). Myslím si, že sa nám v roku 2006 podarilo dotiahnúť do BA niekoľko zaujímavých mien. Najviac na mňa zapôsobili Craggz & Parallel Forces a Moving Fusion. Okrem toho, že všetci sú výborní producenti / dji, sú to aj charizmatickí ľudia, s ktorými sa výborne žúruje ;o).

dj kiara

4. Má podľa teba väčší význam vsadiť pri tvorení line-upu dôraz na síce drahé, ale kvalitné a zvučné zahraničné meno, alebo skôr uprednostniť domácu dnb špičku? Koho zo svetových djov a producentov by si rada privítala na akciách dnb.sk @ Subclub presentz v roku 2007? :o)

Ako si ľudí naučíš, takých ich budeš mať. Ak budeš robiť party len so zvučnými menami svetovej dnb scény, slovenskí dji ich už nebudú zaujímať. Ako sa vraví – s jedlom rastie chuť. Ak to však dobre skombinuješ, ľudia ocenia nie len dnb hviezdu, ale aj domácich djov ;o). Nie som zástancom nabúchaných line-upov samými zvučnými menami. Čo sa týka roku 2007, nechajme sa prekvapiť, nebudem zatiaľ nič prezrádzať ;o). Radi by sme si svoju pomyselnú laťku nastavili ešte o niečo vyššie ;o).

5. Aký je tvoj názor na budúcnosť drumandbass-u u nás aj vo svete? Ktorí dnb producenti alebo dji ťa v poslednej dobe oslovili najviac, prípadne ktoré 12“ určite nevyberáš z bagu?

Nesnažím sa veľmi hľadieť do budúcnosti, tento hudobný štýl so sebou neustále prináša prekvapivé zmeny a to je jeden z dôvodov, prečo ma stále baví. Napriek tomu, že doba pokročila, dnb u nás a vo svete je neporovnateľný, ale napredujeme míľovými krokmi. Za uplynulý rok ma svojou produkciou dostal Logistics, zo slovenských producentov je to už dlhodobo B-Complex ;o). Naopak ma trošku sklamali moji obľúbenci BSE, ale aj napriek tomu ich z bagu určite vyberiem niekoľkokrát ;o).

6. Na akcii Drumophonic sa bude na druhom stage hrať reggae/nujazz/chillout. Aký je tvoj názor na kombináciu týchto “pokojných“ štýlov práve s dnb?

Veľmi oceňujem túto kombináciu. Tieto štýly fakt môžem a ak som na nejakej party / festivale, kde sú aj takéto floory, tak tam vždy rada zájdem ;o).

7. Na čo sa košické publikum na akcii Drumophonic môže tešiť z tvojho pohľadu? Máš pripravné niečo špeciálne?

Nič špeciálne nemám, sama sa nechám prekvapiť, aké to publikum bude ;o) od neho bude závisieť veľa veci… :o)

8. Čo odkážeš na záver východoslovenským clubberom, ktorí určite prídu podporiť akciu? :)


Veľmi sa na Vás všetkých teším, verím, že spolu vytvoríme skvelú atmosféru! ;o)


Otázky spáchal Bendhy


Viacej info a bio o tejto djke nájdete na
týchto stránkach.


Ostatné profily dnb stage:

Bendhy

Tento dj pochádzajúci z Košíc sa aktívne venuje drumandbass-u od prelomu rokov 2003/2004. Pri začiatkoch mu sekundoval daľší košický dnb dj Ka-gen, s ktorým hrávali v kluboch ako bola Supalova, Cube club, Radical a podobne a ich spolupráca viedla ku viacerým spoločným akciám. Neskôr sa Bendhy vstupuje do známeho košického bookingu Working-pro a takisto do jediného východoslovenského dnb bookingu Prosac. Prichádzajú hrania v kluboch a festivaloch po celom východnom a strednom Slovensku a takisto organizovanie vlastných dnb akcií, čo vedie v poslednej dobe k zvýšenému záujmu ľudí o štýl drumandbass v Košiciach.

Viac o tomto djovi na:
www.workingpro.sk
www.prosac.sk

Slight

DJ Slight je pomerne cerstvé meno na slovenskej drumnbassovej scéne, avšak dj skrývajúci sa pod týmto pseudonymom nieje žiaden novácik. Pod tech-houseovou prezyvkou Slym je aktivny uz 4 roky a zahral si v kluboch jako Studio54 (Praha), Radical, Stars, T-klub (KE), Mega (Humenné), Tune:l, Fisher (Prešov). Mohli ste ho počuť už pár krát aj v rádiu, či už v relácii Freeline, alebo nedávno v relácii 4 Elements na rádiu FM. Taktiež bol aktívny na promóterskom poli, ked zorganizoval klubovku House It! Život je zmena a Braňa to posledné mesiace ťahá čím ďalej tým viac k zlomeným beatom, ktoré mu už len vo forme breakbeatu zakomponovaného v jeho housových setoch nestačili. Prvý krát si dnb zahral na akcii Drumophonic. Ohlasy na jeho hranie, rovnako ako Slightove pocity pri ňom boli skvelé, a preto ho v poslednej dobe čoraz častejšie počuť hrávať drum&bass.

Viac o tomto djovi na:
www.workingpro.sk
http://www.myspace.com/dj_slym

Saigone

Tento dj je viacej známy pod pseudonymom IKA SALI, pod ktorým sa venuje produkcii a djingu techna. Pochádza z Prešova a paralelne popri techne sa snaží venovať aj dnb djingu.  V prešovskom Fisheri organizuje dnb akcie pod názvom Zlomená noha a dost často ho je možné vidieť aj na košických parties.

Viac o tomto djovi na:
www.prosac.sk


Profily reggae/nujazz/chill stage:

Citronela Sound systém

Je to soundsystem pozostávajúci z dvoch členov, Citron a Ela. Títo selektori pochádzajú z Košíc a chcú ľudí potešiť slnečnou hudbou ktorú hrajú. Sú veľmi radi, keď sa ľudia bavia a tancujú pri ich hudobnom výbere. Obľubujú reggae music a všetky veci s tým súvisiace. V súkromí sa nebránia ani iným hudobným štýlom napr. hip-hop, jungle,dnb, pop,jazz ,punk a oldies, čo sa občas prejaví aj na party.

V roku 2005 dostali možnost vystupovať v Zion Gate na festivale Hodokvas, ktorí mali na starosti chlapci z Roots and Culutre Soundystem.  Tento rok sa im táto šanca umožnila opäť, čo ale rôzne okolnosti nevyužili na sto percent. Bežne však táto dvojica organizuje reggae parties v Košiciach, či už v klube Up and Down alebo Khoi-Khoi, alebo outdoorové akcie ako boli napr.akcie na Aničke. Okrem ich vystupeni radi organizujú performance skúsenejších soundcrews a to napr. bandaska, skabarett, roots and culture a hlavne waddup z Prahy.

Poly.G

Všestranný undergroundový DJ, ktorý sa venuje všeličomu možnému,  umeleckej tvorbe a produkcii v rôznych umeleckých žánroch.. od  filmovej tvorby, videoprojekcie, hudobnej tvorbe a samozrejme DJ-ingu.  "hudba je môj život. nemám vyhranený štýl, zaujíma ma všetko  alternatívne, nekomerčné a progresívne..." ako DJ začínal v skate-ovom podzemnom klube "bunker" v Banskej  Bystrici. Momentálne sa venuje hudobnej produkcii v centre súčasných  umení IC Culture Train v Košiciach. Obľúbené štýly dnb, jungle,  goatrance, alternative... na Drumophonic2 pre zmenu vraj chystá do chill-outu trip-hopový set...

Drumophonic 2 * 13.01.2007

Stars klub Stara Sladovna, Kosice

DNB stage:
Kiara (junglistic sistaz)
Slight (workingpro)
Bendhy (workingpro,prosac)
Saigone (workingpro)

Reggae/NuJazz/Chillout stage:
Citronela Soundsystem
Poly.G
Sublim

drumophonic - poster

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch