Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

ELECTRODE / 9.6.2006 - Planet music club - Profily

Piatok 09.06. sa v Považskej Bystrici, miestnom klube Planet Music, zídu nielen "hrajúci", ale určite aj nehrajúci či tancujúci. Tak sa poďme pozrieť čo nám organizátor privezie..

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 08.06.2006 - 20:05

Dj Monoide (stadgruenlabel.net/realaudio.ch/BA)

monoideOdchovanec bratislavskej minimal techno školy sa od svojich sedemnástich rokov intenzívne venuje DJingu a najmä produkcii vlastných trackov. Najväčší vplyv na jeho vývoj mala najmä mekka slovenskej elektroniky – bratislavský u.club, radio show ClubLab a veľké množstvo kvalitnej elektronickej hudby, ktorú s veľkou obľubou vyhľadáva aj dnes. Najdôležitejšími udalosťami, ktoré ovplyvnili jeho hudobný vývoj, sú nepochybne účasť na Red Bull Music Academy 2003, prvý kontakt s internetovými labelmi (2003) a rezidentúra v novom Účku (2004). Monoide absolvoval vystúpenia takmer vo všetkých slovenských pravidelne fungujúcich kluboch, obohatený je však aj o skúsenosti zo zahraničia. V jeho setoch nezaprie techno korene s dôrazom na temný a hlboký charakter, v súčasnosti však prikladá väčší dôraz na minimalistickú a inteligentne ladenú tanečnú elektroniku so špecifickým výberom trackov.
Prvýkrát predstavil svoju produkciu na švajčiarskom internetovom labeli s názvom Realaudio (2003), pozitívny ohlas nenechal na seba dlho čakať a tak dostal priestor aj na nemeckom labeli 2063music (2004) a neskôr na labeli Stadtgruen (2005). Jeho tracky si našli cestu do rebríčkov rôznych DJov, či internetových radio shows. Za doteraz najdôležitejší release považuje remixy jeho EP Crispy Brown Rolls, ktoré vyšli na nemeckom Stadtgruen a na ktorých sa podieľali aj štyria slovenskí producenti.Začiatkom roka mu vyšiel prvý track na vynile s názvom Hurt Detal EP na labeli !"@.*!% (label from Bratislava).
palko facetku

Dj Palko Facetku (drom.sk/PP)

Palko Facetku, alebo donedávna ešte zvaný „Facet“ sa na elektronickej tanečnej scéne pohybuje už nejaký ten čas. Pochádza z Popradu, kde aj pôsobí.
Začína už v roku ´98 ako mladý chalan, ktorému učaroval zvuk undergroundu a danceflooru, a tak sa dáva na dlhú cestu naprieč veľkým neznámym. Postupom času prichádzajú prvé hrania, vlastné akcie, menšie a napokon aj väčšie party po celom Slovensku.
Jeho hudobné pôsobenie v oblasti dj-ingu je definované v techno a rovnako tak i v house music. V oboch prípadoch je cítiť vplyv elektra a minimalu.
Dj Horo (spectral.sk/PB)

Horo, vlastným menom Matej Horečný, má 24 rokov a pochádza z Považskej Bystrice. Elektronickej hudbe sa venuje od svojich sedemnástich rokov. Ako DJ začína fungovať, zhruba po dvoch rokoch príležitostného trénovania, s otvorením rezidentného Planet Music clubu //január 2005//. Štýl, ktorý preferuje sa dá označiť ako minimal-deep-house, electro-groovy-house až tech-house. Pri výbere horotrackov sa snaží klásť doraz na technickú prepracovanosť trackov i celkového mixu.
Hráva pod značkou SPECTRAL - nedávno založenou hudobnou agentúrou, ktorá je akousi fúziou DJov - kamarátov //Pážo, Keox//, s rôznym, v konečnom dôsledku ako keby zhodným prístupom k vnímaniu hudby ako celku, ktorý prezentujú na pravidelných akciách s názvom Spectral Nights. Horove individuálne aktivity sú spojené s organizovaním nocí s názvom Be Eclectic!, na ktorých sa v spolupráci z trenčianskym Dj-om a kamarátom, Tiffom snaží prezentovať nové zvuky a rytmy vo sfére minimalu, electra, house-u a ďalších "eklektických" smerov.
Ako DJ sa zúčastnil akcií: Spectral Night, Manual Control, MilkShake, GoPopular, Ropucha, Plastic Pulse, Teleport, a mnohých ďalších nepomenovaných večierkov.

Electrode

9.june 2006
Planet Music club
Považská Bystrica


..a ešte náhľad sympatického plakátiku ;o)

electrode

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch