Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Fast Forward v Žiline

V pozícii headlinera sa v Guru klube, spoza gramcov predstaví Londýnčan Larry Cons aka DJ CALYX. A ani tentoraz na párty, nebudú chýbať aj zástupcovia z Čiech a Slovenska.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 15.02.2006 - 13:38

V pozícii headlinera sa v Guru klube, spoza gramcov predstaví Londýnčan Larry Cons aka DJ CALYX. A ani tentoraz na párty, nebudú chýbať aj zástupcovia z Čiech a Slovenska.

IM CYBER patrí medzi najžiarivejšie hviezdičky na českej dnb scéne. Za svoju DJskú kariéru zavítala asi do všetkých kútov Českej republiky, je častým hosťom aj na Slovensku a preto ju snáď ani nie je nutné podrobne predstavovať. Vo svojich setoch s citom kombinuje ostré zlámané slučky s atmosférickými plochami. Hudobnícke schopnosti IM Cyber využíva tiež k vlastnej produkcii, na ktorej momentálne pracuje s talentovaným Kubátkom. O jej sympatiach k žívím hudobným nástrojom svedčí aj to, že občas vystupuje v jam sessions s bassgytaristom M. Minárikom. Spoločne s djom 2K pripravila hudbu k divadelnej hre Discopigs. Za oficiálny mix IM Cyber je možné považovať slnkom presvietenú kompiláciu Shadowbox pre časopis Ultramix a cd prílohu magazínu Exit.

Produkcia Treneck (im cyber & kubátko): www.kubatko.info/wwwvault/imcyber&kubatko-sickwithevil.mp3 www.kubatko.info/wwwvault/treneck-1ooo-clip.mp3
BLULAJTA aka Bluelighter začal hrávať na prelome rokov 1998-99 v brnenskom TetraHydroClube. Postupom času začal s kolegom Mystiquom, momentálne žijúcim v UK, s DJjom Overflowom /česť jeho pamiatke zomrel 8.1.2005/ rozbehávať prvé DnB klubovky, čo bol na vtedajšiu situáciu v Brne, kde vládlo Techno mainstream, prinajmenšom pioniersky čin. Niekedy v polovici roku 2001 sa stretáva s X.morphom a spoločne sa rozhodnú založiť Redrum Crew, ktorá funguje dodnes a zastrešuje snáď to najlepšie z lámaných beatov v Juhomoravskom kraji. Začiatkom apríla tohto roku sa stáva aj členom prestížneho Level B bookingu, spoločne so Saykom a X.morphom ako aj rezidentom Break4Beats brnenského klubu Fléda. Hral vo všetkých možných kútoch Česka, Moravy, Slovenska, Poľska, Holandska, popri menách ako Dieselboy, Gridlok, Unix, Shroombab, Vector Burn, Muffler, Realtime,atď.

Jeho štýl je pestrofarebný, od vyložene mekšších záležitostí, po rovné Techstepy. O jeho mixoch iní napísali, že sú "čisté, ako farárova dcérka", čo hovorí za všetko. Práve precíznosť a dĺžka mixu, schopnosť vkusne miešať "všetko so všetkým" je jeho najväčšou prednosťou. Obľúbení producenti: Break, Kiko, Konsta, The Green man, Noisia, Reverb, L+, and more...

MYSTIF
hraje drum n bass od roku 2001. Od roku 2003 začal produkovat i svoje tracky. Téhož roku vyšel i jeho track Stigmatic společně s dalšími skladbami na CD jako příloha časopisu Xmag (dříve Tripmag) . Mystif je především producent a jeho tracky se pravidelně objevují ve vysílání pražského Rádia 1 a letos vyšla jeho skladba High Class na kompilaci českých producentů Back In My Mind 2. Ani jako dj nezahálí. Je členem kladenského uskupení DOOL CREW, které združuje dj, vj a producenty všech stylů. On sám má za sebou hraní po celé České Republice, ukázal se také v Německu a má zasebou i první hraní na Slovensku v klubu Elefant v Martine. Hraje převážně věci na labelech Renegade Hardware, BSE, Ram, 1210 a další.
Ukážky produkcie:
http://www.dool.cz/music.php

MC VAANT, člen breakové sekce U Merkura sound systemu, letitý punker, pro kterého slovo punk znamená víc než jen hudební styl a drsná image :) Jeho záběr osciluje mezi old school jungle a new breakz, libuje se však také v deskách na vlnách breakbeatu, 2stepu a uk garage. Obdivovatel a věrný fanoušek Božské Lulu. Jako MC doplnil svým mikrofonem sety jak djs od Merkura (především do tech-housových setů), tak i některé další převážně junglové djs jako např. IM Cyber, Babe LN, Forest, Touchwood, Koogi, holandského dj Falcona z Triple Vision, bratislavské DJe Larryho a Lixxe, ostravské řezníky Fatalerr dua Elvis a C-phone aj.

Spolupracoval také s pražsko-pardubickou formací Blow na jejich albu Catch The Light a s Patrickem Bergmanem, jejichž spolupráce dala vznik úvodnímu tracku na kompilaci Planet Dance (X-records) na podporu ekologického hnutí Greenpeace.

FORTE /reverse.sk/
Hraniu sa venuje od roku 1999, ale chuť diktovať na čo sa bude tancovať ho prepadla už vo veľmi mladom veku. Junglu a drum&bassu už prepadol už v útlych začiatkoch tohto žánru a aj keď nepohrdne ani inými štýlmi, zdá sa že je to už natrvalo. V roku 2004 sa sa stáva rezidentom drum&bassových podujatí v martinskom klube Elefant, ktorá vyústi do vzniku bookingu Reverse v spoluprácii so Smotem. Spolupráca si vyžaduje viac priestoru, prichádza rezidencia v žilinskom Guru s pravidelnými a regulérnymi dnb žúrkami FAST FORWARD po boku zvučných mien a v prerodenej Elefant MUSIC Arene pod názvom PROCESSION. Forteho sety skĺbujú jeho záľubu v brejkoch, amenoch, poetických linkách, vokáloch a dychoch v silný energetický koktail, ktorý vyvoláva u poslucháčov divoké „tanečky". Žánrová variácia v dnb mu je veľmi blízka, sety občasne doplňuje scratchovaním. O jeho sety prejavili záujem niekoľkokrát vysielania Rádia FM, Frontinus, Akropolis.

Rezident nights: Fast Forward /ZA/, Procession /MT/, Colaboration /BA/ Support djs/projects: Klute, Chris Su, Skc,, Matematics, Calyx, Muffler, Concord Dawn, Safair, Longman vo väčšine klubov na Slovensku.

Live set z BASS 6 /FLASH DANCE Prievidza/ http://www.reverse.sk/smote/forte_live(BASS6_PD_10.05).mp3

SMOTE
/reverse.sk/ Hraniu sa venuje aktívne od roku 2001, kedy začal hrávať na akciách v Žilinských kluboch GURU a 69, ako rezident žilinských drumových noci Fast Forward a martinských drumových nocí Procession v Elefant Arene. Jeho sety, ako aj vlastná produkcia, odzneli i na radiach: Radio_FM, Frontinus, Radio Akropolis /Praha/, brnenské internetové rádio DRF... Vďaka veľkému rešpektu voči produkcii labelov ako Good Looking Records, Hospital, Subtitles, Commercial Suicide, Photek Productions, Metalheadz, Moving Shadow a iné, si zabezpečil vlastný technický background nevyhnutný na to, aby sa im jedného dňa svojimi aktivitami mohol priblížiť. V roku 2003 zakladá spolu s djom Fortem vlastný booking Reverse, pod hlavičkou ktorého sa organizačne realizujú už vyššie spomínané akcie. Krokom tretím by malo byť vydávanie vlastných vinylov, zo svojou vlastnou produkciou, na ktorej aktívne pracuje...(niekoľko ukážok máte možnosť si vypočuťpráve teraz kliknutím na linky nižšie)

Akcie: Hodokvas, Nocne Vlny, Solid Open Air, Dnb.sk, Spiral, Bee free, Reset, Blackrain, Matrix a ine....vetsina klubov na slovensku a v Cechach... Rezident nights: Fast Forward, Procession

Support djs/projects: Calyx, Muffler, Concord Dawn, Klute, Chris Su, Skc, Safair, Longman, Mike Engine, Brooklyn aka Juanita Juarez, Philip TBC, Im Cyber, Sayko, Blulajta, L Plus, Gabanna and more....
Sets: http://www.reverse.sk/smote/smote_defjam_320kbs.mp3
http://www.reverse.sk/smote/smote_africa_320kbs.mp3

DJa Smoteho si možete tiež vypočuť tento štvrtok 16.2. okolo 22.00 v relácií EXTÁZA rádia Frontinus. V relácii Smote priblíži Calyxovú produkciu a poskytne bližšie informácie o piatkovej párty.

BOONES /zazoo brothers.SK/ Boness aka Bobby Beex aka Palacinkah aka Besmo pochadza zo Ziliny, drum and bass ho oslovil tak zhruba v roku 2002, kedy zacal experimentovat aj s produkciou vlastnych skladieb. Elektronicka hudba ho zaujala uz v utlom veku, ked dost intenzivne pocuval rozne sialenosti ako Thunderdome, MAYDAY a podobne. Hraniu sa venuje priblizne rok. Momentalne sa venuje produkcii vlastnych trekov. Hra skor tvrdsi dramec.

Oblubeny interpreti Dillinja, Clipz, Bad Company, Kemal, Aphrodite, Tech Itch, Noisia, Friction, Seba, Paradox, Limewax, SPL, Calyx, Cyantific, Evol Intent, Mathematics, Ed Rush a vela dalsich.... Akcie - FFWD 9, FFWD 10, Majales 2005..

Rezervácia vstupeniek prebieha tu: http://www.reverse.sk

text: reverse.sk

{obrazok "158" vlavo}

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch