Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

hardflash_fm: legends edition - Rozhovor s DJ Lixxom!

hardflash_fm: legends edition - Rozhovor s DJ Lixxom!

Dnes vám prinášame rozhovor s djom Lixxom, ktorý sa okrem okrem hrania spolupodieľa aj na relácii Signall_FM, ktorú si môžete vypočuť pravidelne každý týždeň na Webcaste_FM slovenského Rádia_FM ...

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 30.09.2008 - 06:00

Ahoj, ako sa dari?

Ahoj! Darí sa celkom ok, vďaka za opýtanie. Riešim také tie bežné životné problémy a prebíjam sa ako sa dá, veď to asi poznáš. Čo je horšie, skončilo leto a prichádza zima, tú nemám rád!

Uvedomuješ si, že dnes už aj ty patríš medzi známe a niektorými aj uznávané tvare dnb scény na Slovensku? Čo na to hovoríš?

Heh, no úprimne: vôbec si tak nepripadám. Zdá sa mi, že to ešte ani nieje tak dávno, keď som s roztrasenými rukami stál za gramcami na jednej z mojich prvých parties :) Ja si tieto veci nejak vôbec neuvedomujem. Žijem svoj život, ktorého podstatnou časťou je hudba a ono to ide nejak samo. Dúfam, že ešte niesom taký starý! :))

Dnb? Je to podľa teba len módny hit a trend ako hip-hop, alebo je to proste kvalitná hudba, ktorá by mala svojich priaznivcov aj bez masívnejšej podpory?

Dobrá otázka! Čím to je, že ju v poslednej dobe počujem nejak často? Pre niektorých je to možno módny hit, pre iných zasa niečo viac. To, že momentálne sú kluby narvané a drum&bass sa teší vo veľkej miere obľube, je len plus. Samozrejme, je jasné, že tak, ako aj v mnohých iných hudobných žánroch spájaných s určitým životným štýlom, tak aj u drum&bassu sa prejavil efekt typu "drum&bass je teraz in!", no ja si nemyslím, že je to negatívne. Ja mám na to takú svoju "teóriu vĺn", ktorú som už viackrát spomínal. Sú to len obdobia a je len otázkou času, kedy je daný hudobný žáner na svojom vrchole a kedy zasa naopak stagnuje. Je to prirodzené a nieje na tom nič zlé. To isté tu bolo pred rokmi s technom. Niekoľko rokov fungovalo naplno, na akcie chodili stovky, ba až tisíce ľudí, svet elektronickej hudby na Slovensku sa točil okolo techna. Potom prišiel útlm a techno sa stiahlo. Nezomrelo, len sa stiahlo a fungovalo v tichosti ďalej. Komunita ľudí, ktorí sa tomu nevenovali len preto, že to bolo vtedy "in", samozrejme zostala a veci šli ďalej. Momentálne sa od toho pomyselného dna vlnovky odrazilo a myslím, že pomaličky stúpa hore. Uvidíme. Drum&bass je momentálne hore a tak, ako aj u iných žánrov, samozrejme aj tu sa nájde kvantum audio-odpadu a na druhej strane množstvo skutočne kvalitných kúskov! Kvalitná hudba sa nedá selektovať podľa príslušnosti k žanru :) Koniec koncov, je to vždy subjektívna otázka vkusu. Buďme radi, že drum&bass u nás teraz funguje tak, ako funguje, a že ľudia na parties sa dokážu baviť tak, že nám to závidí nejeden zahraničný headliner. Myslím, že stále je tu obrovský priestor, kam sa to celé môže vyvýjať a osobne sa na to už teším! Nechajme sa prekvapiť.

Rádio_FM a ty? Ako sa ti s nimi spolupracuje a čo nové pripravuješ do budúcna?

Rádio_FM je kolektív skvelých ľudí, ktorí majú radi dobrú hudbu a to je super. Asi ako jediné celoplošné slovenské rádio ponúka v on-air vysielaní priestor aj skutočne menšinovým žánrom, čo je skvelé. Bohužiaľ, je súčasťou veľkej štátnej organizácie a to prináša i mnohé úskalia. Ja som v rádiu takým "externistom" a spolupracuje sa mi s nimi skvelo :) Vyrábam pre nich špeciálnu reláciu venovanú drum&bassu s názvom SIGNAII_FM, ktorá momentálne funguje len ako internetový stream v rámci rádiového webcastu. Snaha do budúcnosti je samozrejme pretlačiť takýto program aj do on-air vysielania. V súčastnosti a za aktuálnych podmienok je to však ešte len vízia. Okrem toho som cez leto spolupracoval na výrobe Music Lunch_FM, čo bola vlastne hodinovka mixovanej hudby vždy na obed počas celého leta. V rámci tohto projektu odznelo 5 mojich mixovaných setov. Keď sa pýtaš na tie aktuálne novinky, tak momentálne je on-line prvé špeciálne slovenské vydanie SIGNAII_FM. Rozhodne sa oplatí počuť.

Pripravuješ niečo špeciálne na hardflash_fm: legends edition?

Noooo, asi by sa patrilo, aby som pribalil i nejaké staršie platne, ktoré ma sprevádzali počas tých rokov za gramcami v kufri, však? Uvidíme, niečo určite vymyslím! Ďakujem za rozhovor, teším sa na párty!

hardflash_fm: legends edition - 10. októbra 2008

Elam klub, Staré Grunty 53
Mlynská dolina, Bratislava

GREGI.NET - Techno / Electro / Hardtechno stage
Tibor Holoda * SK - wilsonic_fm
Schimek * PL - djschimek.com
Breeth * SK - 4elements_fm
Nois vs. Scarpo * CZ - dBeat.cz
Waldecker * SK - Elam klub
Tronic * SK - texno.sk
Gregi * SK - gregi.net
Ady vs. Dixxon * SK - Elam klub


CLUBBER.SK - House / Progressive stage

Lauer * Hungaria
Pappi * SK - Slovakiapromotion
BranoDJ * SK - Cafe del Fun / Clubber.sk
Robbie vs. Macc * SK - Clubber.sk

Drum & Bass / Hardstyle / Hardcore stage
Gabanna * SK - drumatique
Galagha * SK - drumatique
Lixx * SK - signall_fm
Hadzi * SK
Rob2Speed * SK - speedcore.at
AndyGTP * SK - gabber.sk
Kizzah * SK - kizzah.com

Elektro lounge room
PierStoe * SK
Norman * SK

Zdroj: Martin Gregor

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch